Captur Xenon veya Led Uygulaması

jordanmelo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklasik 1 haftadir led xenon ampul kullaniyorum..hicbir sikinti yok, ne yagmurda ne otobanda ne surda ne burda? Mercekli fariniz varsa tavsiye ederim..sislere de led ampul takin yagmurda actiginizda sahane oluyor Paraniz coksa komple fari bi xenon yapin..ama deger mi degmez..ledler is goruyor..

hangi marka kullanıyorsunuz hocam ?

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inwells 6500k

inwells 6500k nedir led ampul mü, xenon ampül mü !??
captur'larda halojen mercekli H7 ampuller var diye biliyorum. yine aynı şekilde H7 inwells 6500 k diyemi alıcaz ampulleri.
sisfarlarınada aynı kodlu ampullerimi takıcaz,kısaca sözünü ettiğiniz ampuller uzun,kısa,sis farketmeksizin uygulanabiliyormu.Takması kolay mı illa sanayiye bir ustaya mı gitmek gerekiyor.benim az çok birazda olsa ilgim var daha önce hyundai accent'te kendim değiştirmiştim kolaylıkla.
Bu arada fiyatları nasıl bu inwells led ampullerin bilgi verirseniz sevinirim,
şimdiden teşekkürler..

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inwells 6500k nedir led ampul mü, xenon ampül mü !??
captur'larda halojen mercekli H7 ampuller var diye biliyorum. yine aynı şekilde H7 inwells 6500 k diyemi alıcaz ampulleri.
sisfarlarınada aynı kodlu ampullerimi takıcaz,kısaca sözünü ettiğiniz ampuller uzun,kısa,sis farketmeksizin uygulanabiliyormu.Takması kolay mı illa sanayiye bir ustaya mı gitmek gerekiyor.benim az çok birazda olsa ilgim var daha önce hyundai accent'te kendim değiştirmiştim kolaylıkla.
Bu arada fiyatları nasıl bu inwells led ampullerin bilgi verirseniz sevinirim,
şimdiden teşekkürler..

FARLAr konusunda bilgi paylaşımında bulunmanızı rica etmiştim, yardımcı olabilecek yardımsever bir allahın kulu yok mu, çok mu şey istedim acaba !???

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
FARLAr konusunda bilgi paylaşımında bulunmanızı rica etmiştim, yardımcı olabilecek yardımsever bir allahın kulu yok mu, çok mu şey istedim acaba !???

Oncelikle lacaginiz led cok kaliteli degilse xenon alin. Ledler biliyorsunuz yagmurda aydinlatma saglamiyor. Captur far sistemi nasil bilemiyorum benim fluence icin far sabitleme vidalarini sokmeden yani gari yerinden cikartmadan takamamistik. Tors vidali farlar. Yerinden soktukten sonra takmasi kolay. Diger yandan basta da soyledigim gibi led yerine xenon alsaymisim keske.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En kaliteli Led bile bir xenon kadar olamaz.xenon’da 5000 k geçmemek lazim.12.000 lümen led kullandim. Xenon gibi degil malesef.yağmurda görüş çok düşüyor ledde.
xenon herzaman iyidir. Uzun ampullere led yalin. Selektor iside olur

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, ben de büyük hevesle LED ampüller aldım fakat sığdıramadım...

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Captur h7 galiba siz araca uygun olanları mi aldınız?

Merceklerinki H1.

Ben de
aliexpress den
https://www.aliexpress.com/item/2Pc...798.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.77cb4c4dJ0t1Y0
linktekileri aldım.

Kayınbiraderde de bunlardan vardı, nasıl takmışsalar takmışlar, bozulmuştu biri, çıkarırken bayağı zorlandı.

Ben de deniyorum bir türlü girmiyor. Girecek te bir yerde takılıyor o dar kısımda. Bir de elimizi soktuğumuz o boşlukğun motora bakan kısmı eğimli olduğundan ledlerin fan kısımları oraya değiyor...

Fan kısmını aşağı alıp ucunu önce sokayım dedim olmadı, fan kısmını yukarıda tutup denedim yine olmadı... Bir yerden takılıyor tam ledlerin olduğu yerlerden sanırım.