Cenaze konvoyunda feci kaza!

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konvoyda bulunan otomobil, şerit ihlali yapınca, karşı yönden gelen TIR ile çarpıştı:3 ölü, 1 yaralı.

adana-kaza-671.jpg

Adana’dan Konya’ya götürülen cenaze için oluşturulan konvoyda bulunan otomobil, şerit ihlali yapınca, karşı yönden gelen TIR ile çarpıştı. Kazada otomobilde bulunan 3 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
Kaza, Pozantı İlçesi’ndeki E 90 karayolunda meydana geldi. Vefat eden bir yakınlarının cenazesini defnetmek için memleketleri Konya’nın Ereğli İlçesi’ne gidenlerin oluşturduğu konvoyda bulunan emekli sigortacı Ahmet Can Özer’in yönetimindeki 01 BBL 06 plakalı otomobil, şerit ihlali yapınca, karşı yönden gelen Davut Ataşlı’nın yönetimindeki 01 AHC 49 plaklı TIR ile çarpıştı. Kazada hurdaya dönen otomobilde bulunan Ahmet Can Özer, Sonay Uruk ve Ayşe Alıcı olay yerine yaşamlarını yitirirken, Emel Özen yaralandı.

adana-kaza2-671.jpg

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edildi. Ambulansla Pozantı Devlet Hastanesi’ne götürülen Emel Özen, burada yapılan ilk müdahalesinin ardından Adana’ya sevk edildi. Otomobilde sıkışan cesetler ise itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldıktan sonra Adana Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

adana-kaza-3.jpg

Konvoyda bulunanlar geldikleri kaza yerinde yakınlarının cesedini görünce gözyaşlarına boğuldu. TIR sürücüsü Davut Ataşlı’nın gözaltına alındığı kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Benim Kendi Yorumum Renault Arabalarının Kazalarda Sürücüsünün Şansının Çok Çokk Düşük Olması ve Ölümle Sonuçlanması Bu Beni Çok Düşündürüyor. Renault Araçlarını Daha Sağlam Yapmalı Bir Volvo,Mercedes Den Neyi Eksik Olsun ki

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Üzücü bir kaza, cenaze konvoylarından her zaman çekinmişimdir.
Tıra çarpan mercedes veya volvo olsa durum farksız olmazdı kardeşim, ha betona girmişsin o o tıra ne farkı var...

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üzücü bir kaza, cenaze konvoylarından her zaman çekinmişimdir.
Tıra çarpan mercedes veya volvo olsa durum farksız olmazdı kardeşim, ha betona girmişsin o o tıra ne farkı var...

yani hani sadece bu kaza için değilde abi bir çok kazalarda renault araçları kağıt gibi katlanıyor. :( buna sürücülerin dikkatsizliği, arabaların bakımsızlığı vb durumlarda etken faktörleri biliyorum.

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üzücü bir kaza.. :(
TIR yüksek bir araç, altına girdiği için aracın şasi'si bir işe yaramıyor, konserve gibi açılıyor araçlar. Hangi otomobil olursa olsun yine aynısı olurdu.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
yani hani sadece bu kaza için değilde abi bir çok kazalarda renault araçları kağıt gibi katlanıyor. :( buna sürücülerin dikkatsizliği, arabaların bakımsızlığı vb durumlarda etken faktörleri biliyorum.
Dikkat edersen karsisindaki tir. :(
Kotu kaza olmus :(

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de aynı şekilde...
düğün ve cenaze konvoylarına girmeme kararı verdim....genellikle çok hızlı oluyor bu konvoylar....
"bir arkadaşın hanımını 160 km ortalama hız ile aldıktan sonra....ve bilende bilmeyende konvoyda iken....ve
manevram sonucu zincirleme kazayı önledikten sonra bi daha bebelerin konvoyuna girmemmmm arkadaş demiştim. "

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Böyle bir kazada hangi araç olursa olsun bu hale gelirdi emin olun. Renault' u kötülemeyelim lütfen.:berbat

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elim kaza, Allah kimsenin başına vermesin.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu şekilde bir kaza hangi araçla yapılırsa yapılsın sonucu ölümle biter.
He bir volvo bu kadar hasar almaz belki ama yinede içindekiler için sonuç aynı olurdu..
Çok kötü görüntüler allah kimseye göstermesin arkadaşlar.
Konvoy işi bana oldum olası yanlış ve soguk bakmışımdır.
Asker konvoyu düğün konvoyu cenaze konvoyu her ne olursa olsun.
Üzüldüm gerçekten

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca yerde yağış var bu tip havalarda kesinlikle sollama şerit ihlali yapılmaması gerekiyor sonuçta aracın gücü canı motoru belli neden dicek olursanız ani deparda bi 85 lik megan dolu iken pek ivmelemez ama bir audi bi mercedes aynı sekılde olmaz tabiki.

Herkesin aracı kendine göre kral ama herkeste aracını bilmesi gerekir bende 2010 model megan 2 kullanıcısıyım ancak neyin ne oldugu belli sonucta araçtan beklentinin üstünde güç isterseniz kötü sonuclar dogurur..