Çift tırnak ve Tek tırnak buji tecrübelerim , performans farkları / megane 2 1.6

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Soneroz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Castrol kendi sitesinde 0-40 öneriyor a3 / b4 onayı var ve yağ numarası kitapçıkta yok.
Sizin kullandığınız 5-40 yağda c3 onayı ve rn0700/rn0710 onayı var, kitapçığa göre bu da uygun değil.
Yağ işi çok geniş kapsamlı olduğundan standartlara bağlı kalmak istiyorum.
Buna göre aklıma yatan ya mobil süper 3000 x1 5w-40 yada elf evolution 900 sxr 5w-40
Filtre konusunda tecrübeniz benim için çok iyi oldu yoksa servisten almayı planlıyordum.

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben castrol edgeyi önceleri kullanıyordum memnundum fakat bi degisiklik yaptım son iki bakımdır 5w30 mobil1 ESP formula kullanıyorum . Rn onayı da yok çok detaya inmemek lazım sonuçta yağ ; etki alanı, tüm markalarda ortak bir işe hizmet etmek yani mekanik parçalarda sürtünmeyi en aza indirmek fakat beni en çok ilgilendiren sıcak hava soğuk hava akışkanlıkları ,kül miktarı özellikle de motoru zorladigimda yüksek motor içi sıcaklığında yağın kıvamını,viskozitesini koruması ve su gibide olmaması lazım . Ben farklı marka yağların laboratuvar verilerini çıktı alıp birbirleriyle kiyasladım mobili tercih ettim . Yalnız elfin sıkıştırmalı kullanımda beraberinde yüksek motor sıcaklığında pekte iyi olmadığını düşünüyorum , yüksek sıcaklıkta elf diğer yağlara oranla çok daha fazla inceliyor du hatırladığım kadarıyla

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ben castrol edgeyi önceleri kullanıyordum memnundum fakat bi degisiklik yaptım son iki bakımdır 5w30 mobil1 ESP formula kullanıyorum . Rn onayı da yok çok detaya inmemek lazım sonuçta yağ ; etki alanı, tüm markalarda ortak bir işe hizmet etmek yani mekanik parçalarda sürtünmeyi en aza indirmek fakat beni en çok ilgilendiren sıcak hava soğuk hava akışkanlıkları ,kül miktarı özellikle de motoru zorladigimda yüksek motor içi sıcaklığında yağın kıvamını,viskozitesini koruması ve su gibide olmaması lazım . Ben farklı marka yağların laboratuvar verilerini çıktı alıp birbirleriyle kiyasladım mobili tercih ettim . Yalnız elfin sıkıştırmalı kullanımda beraberinde yüksek motor sıcaklığında pekte iyi olmadığını düşünüyorum , yüksek sıcaklıkta elf diğer yağlara oranla çok daha fazla inceliyor du hatırladığım kadarıyla

Mobil 1 ESP formula 5w30 gerçekten çok iyi yağ , ben Motul 5w40 kullandım 1.5 DCI de biraz pahalı ama Motul iyidir

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende geçen ay bu bujuileri aldım gayet memnunum ve çift tırnaklı...

4aj1aY.jpg

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende geçen ay bu bujuileri aldım gayet memnunum ve çift tırnaklı...

4aj1aY.jpg
Benim kullandığımda bu buji , eyquem ve mais aynı buji aslında sadece isim farkı var

64a25ad87766c4378976056aa9757adb.jpg

Son düzenleme:

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz ne kadar ödediniz ben elden 80 tl , verdim yani vermişim :) 40 tl bağlatmasına olmayan arıza tespitine almışlar

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Takımı 38 Tl :D 10 Tl'de taktırma ücreti verdim .

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Takımı 38 Tl :D 10 Tl'de taktırma ücreti verdim .

38 okumuştum çiftimi diye düşündüm yani düşünmek istedim :) 4 buji tek tırnak buralarda 40 tl siz 38 tl ye çift tırnaklı iyi almışsınız.Araba tekliyordu mecburen onu değiştir bunu değiştir kazıklamışlar adam tekleme için oraya buraya baktı ama yemedi sonunda malesef netten araştırıp ben buldum arızayı , ateşleme bobininden çıktı.Denize düşen yılana sarılırmış artık Ustalara güvenmiyorum bir daha gitmem zaten.
Lpg li araç kullanıyorsanız bu buji Renault modellerinde çok başarılıymış ben tavsiye ediyorum.
Motor yağında Motosiklette Repsol Arabada Castrol Magnatech tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
38 okumuştum çiftimi diye düşündüm yani düşünmek istedim :) 4 buji tek tırnak buralarda 40 tl siz 38 tl ye çift tırnaklı iyi almışsınız.Araba tekliyordu mecburen onu değiştir bunu değiştir kazıklamışlar adam tekleme için oraya buraya baktı ama yemedi sonunda malesef netten araştırıp ben buldum arızayı , ateşleme bobininden çıktı.Denize düşen yılana sarılırmış artık Ustalara güvenmiyorum bir daha gitmem zaten.
Lpg li araç kullanıyorsanız bu buji Renault modellerinde çok başarılıymış ben tavsiye ediyorum.
Motor yağında Motosiklette Repsol Arabada Castrol Magnatech tavsiye ederim.

Günümüzde malesef güvenecek usta kalmadı . Aracınızın videosunu çekip atsaydınız problemin kaynağına nokta atışı yapardık . Bobini kaç TL'den aldınız ?