Cins bir sorun

Cxxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 aydır bununla uğraşıyorum artık sorunun araçtan kaynaklandığına karar verdim fakat sorunu çözemedik bir türlü.

Sislere xenon taktık. Parklarla beraber sisleri yaktığımda sol taraftakı xenon bir süre sonra kendi kendine sönüyor kapatıp tekrar açtığınızda bazen yanıyor bazen yanmıyor.
Bunu ilk fark ettiğimde aldığım yere götürdüm soketi değişti. Soket yerinde tırnaklar kırılmış sallanınca çıkıyormuş. Bunu yaptırdık yola cıktık yolda tekrar aynısı başıma geldi. Geri gittim bu sefer beyin değişti. Eve gidene kadar sorun yaratmadı. 2 gün sonra yine aynısı oldu bu sefer ampul değişti. Ama daha eve giderken yine aynısı başıma geldi. Bu sefer gitmeye üşendim ve gitmedim.

4-5 defa oldu farlarla beraber sisleri yakıyorum hiçbir sorun yaşatmıyor bana ama parklarla sisleri açtığımda soldaki sis farım sönüyor. Nedenini bir türlü anlayamadım üşenmedim arabadaki xenonu söktüm evde saatlerce yaktım hiç sönmedi. Yanarken salladım soketleriyle oynadım ampulu ufak tefek darbelere maruz bıraktım bana mısın demedi :D

Böyle birşey yaşıyan var mı? Orjinallerle böyle bır sıkıntı yaşamıyordum ben hiç?

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sislere xenonu her ne kadar desteklemesemde cevap vermeye çalışayım :) öncelikle sol sise gelen hattın gerilimini ölçün kaç volt geliyor park ve kısalarda ayrı ayrı belki voltajdaki dalgalanma sorun yaratıyor olabilir. Balastı değiştirdim demiştiniz ama sonuçta çin malı dandik ürünler oda arızalı olabilir. Sağ sis balastı ile sol sis balastını yer değiştirin bu sayede kesin sonuca ulaşılabilir. Konuyu takipteyim elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım :eyv

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinal candır bence sök sarıları tak :eyv :D

Cxxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sislere xenonu her ne kadar desteklemesemde cevap vermeye çalışayım :) öncelikle sol sise gelen hattın gerilimini ölçün kaç volt geliyor park ve kısalarda ayrı ayrı belki voltajdaki dalgalanma sorun yaratıyor olabilir. Balastı değiştirdim demiştiniz ama sonuçta çin malı dandik ürünler oda arızalı olabilir. Sağ sis balastı ile sol sis balastını yer değiştirin bu sayede kesin sonuca ulaşılabilir. Konuyu takipteyim elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım :eyv

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pazartesi günü dediğinizi deniyeceğim. Sağ ile sola gelen volta bakıcam ilk iş. Voltaj farkı var ise ne yapılmalı? Balast da olabilir ama sanmıyorum baktığımda 2 tarafta aynı göründü gözüme çokta dikkat etmedim ama.

orjinal candır bence sök sarıları tak :eyv :D

Abi onların kendine hayrı yok ya kendini aydınlatıyor onlar anca bu xenonlarla harika görüşüm oldu. Normalde 5 metre aydınlatma var ise (örnek olarak atıyorum) xenonlarla 10 metre oldu. sislerde zaten aşırı aşağıda göz alma falanda yapması imkansız herşeyden önce görüntüsü yetiyor dışardan bakıldığında ya :D

Son düzenleme:

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de sis farı bile yok hehe hehe

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pazartesi günü dediğinizi deniyeceğim. Sağ ile sola gelen volta bakıcam ilk iş. Voltaj farkı var ise ne yapılmalı? Balast da olabilir ama sanmıyorum baktığımda 2 tarafta aynı göründü gözüme çokta dikkat etmedim ama.

Abi onların kendine hayrı yok ya kendini aydınlatıyor onlar anca bu xenonlarla harika görüşüm oldu. Normalde 5 metre aydınlatma var ise (örnek olarak atıyorum) xenonlarla 10 metre oldu. sislerde zaten aşırı aşağıda göz alma falanda yapması imkansız herşeyden önce görüntüsü yetiyor dışardan bakıldığında ya :D

balastlar aynı görünse bile sorun olabilir. bence ilk iş olarak balastları yer değiştirin. eğer yine sol taraf aynı şeyi yapıyor ise voltajda sıkıntı olabilir o zamanda araya röle koyup direk aküden besleme yapmak olacaktır. ben buradan yardımcı olurum size bağlantı aşamasında.

göz alma konusuna gelincede aracın sisi açık vaziyette 20 30 metre geri gidin ve öyle bakın araca göz aldığını göreceksiniz, sırf güzel görünüyor diye trafiği riske atmayın derim :eyv

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de sis farı bile yok hehe hehe

abi bizde varda ne oluyor ki sanki daha hiç açtığımı hatırlamıyorum, ihtiyaç olacak bir hava durumuda olmuyor zaten :D

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi bizde varda ne oluyor ki sanki daha hiç açtığımı hatırlamıyorum, ihtiyaç olacak bir hava durumuda olmuyor zaten :D

denizli de hiç olmaz istanbul da da nadiren oluyor işte yağmur falan yağar arada bir bu sene kar da yağmadı az bi şey yağdı o da bize zararlı oldu :D ben takalım dedim babama aldığım cevap

-eskiden sis farı mı vardı doğru düzgün far bile aydınlatmıyodu Allah'a emanet gidiyorduk buna da şükür fazla kurcalama :D

babam tehlikeli adamdır zıtlaşmak istemiyorum yoksa verilecek cevap çookk :D

m.gokceoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
denizli de hiç olmaz istanbul da da nadiren oluyor işte yağmur falan yağar arada bir bu sene kar da yağmadı az bi şey yağdı o da bize zararlı oldu :D ben takalım dedim babama aldığım cevap

-eskiden sis farı mı vardı doğru düzgün far bile aydınlatmıyodu Allah'a emanet gidiyorduk buna da şükür fazla kurcalama :D

babam tehlikeli adamdır zıtlaşmak istemiyorum yoksa verilecek cevap çookk :D

babalar diyorsa doğrudur zıtlaşmamak lazım tabi :D