Clio 1.2 rolanti de titreme problemi

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.
Aracımı alalı yaklaşık dokuz ay oldu.3600 km de lpg obd2 taktırdım ve şuan 5000 km de.
Benim sorunum rolanti ile ilgili.Lpg takmadan önce varmıydı bu sorun hatırlamıyorum ama aracım hem benzinde hem lpg farketmiyor
rolantide çok düşük gibi sürekli bir titreşim oluyor yani araç sarsıntılı çalışıyor.
Rolanti değeri 0 ile 1 arasındaki o çizginin biraz üzerinde.
Size sorum şu olacak ;
Aracı kullanırken bir sorun çıkartmıyor ama aracın bir bölümüne zarar verirmi.?
Acaba lpg kaynaklı bir sorunmudur.? (benzindede durum aynı)
Normal de clio larda yaşanan genel bir sorun mu.?

Şimdiden teşekkürler...

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
9 ayda 5000 km yapmıssınız. Neden lpg taktırdınız ki ?
Benzinli dizel araçlarda da hafif bir titreşim var. Debriyaja basınca kesiliyor. Bütün clio4lerde var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Köyde bahçemiz var git gel 200 km.Sürekli yokuş ,haliyle benzin tuzlu geliyor.Tüm yılda yapacağım km yi yazın iki ayda yapıyorum.
Kafama takıldı iyce servise göstersem lpg takmışsın diyecek diye götürmüyorum.

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende symbol 1.2 75 beygir var. Araçta lpg yok. Hafif kalkışta titreme var hatta bazen istop ta edebiliyor. Son dönem araçlarda bulunan kronik depriyaj sıkıntısına benziyor sizin aracınızın sorunu. Benim arabam bazen kendini tutup bırakıyor gibide yapıyor. Ama hem yetkili serviste hemde özel serviste 3-4 gün tüm sistemleri incelediler ve bişey bulamadılar. Yani senin anlayacağın bir sıkıntı yok dediler. Ben benim aracında senin aracında baskı balata ve depriyaj setinden olduğunu düşünüyorum. Çünkü temiz benzin kullandığım zaman aracın performansı dahada iyi oluyor. Ateşleme ve motor da sıkıntı yok. Benim arabada geriye depriyaj kalıyor. Kavrama kaçırdıkça oda titreme yapabiliyor. Saygılarımla.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumunuz için teşekkürler ama kavrama ile alakalı olacağını düşünmüyorum.Çünkü tüm renault modellerinde standart debriyaja basınca devir 0,25 rpm yükseliyor.
Sizin bahsettiğiniz problem symbol 1.2 75 bg touch model olan arkadaşımın aracındada mevcut.hatta bazen onun aracında sabah ilk çalıştırmalarda araba kendini sıkıp bırakıyor gibi oluyor ve göğüsten trim sese benzeyen sesler geliyor buna rağmen servis herhangi bir sorun bulamadı.
Yani tüm renaultlarda hatta ve hatta sıfır aracımı alıp gelirken bile motor soğukken 1 ,2 ve 3 üçüncü viteste küçük teklemeler yapıyor bu normal ,lakin benim aracım rolanti küçükte olsa motoru titretiyor gibi.
Yani kalkışta ve gidişte sorun yok ,sadece araç durduğu yerde rolantide titriyor.

yunusemre_oz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aracinda hicbir problem yok ayni olay bendede var. Debriyaja basinca 800 devire falan cikiyor ayagimi cekince 650 ye falan dusuyor. Servisle gorustum rolantide bu devir normalmis. Benim aractada lpg var tatmin olmadim baska ustalarada sordum bu araclarin rolantisi zaten o seviyede olur isindiginda dediler. Problem yok yani aracinda kafana takma.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Galiba aynı durum 1.2 75 bg tüm araçlarda mevcut.
Teşekkurler yanıtlarınız için.

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçtada aynı durum mevcut.2015 1.2 joy 15000 kmde.bide artı olarak benim farkettiğim ışıklarda fln boşa atıp yavaşladığında ,araç durmak üzereyken 5-8 km vb hızda rölanti düşüyor anlık olarak titreme oluyor tekrar.bu şekildeki rölanti düşüşü ve titreme araç dururken olandan biraz daha fazla

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Frene bastığınızda araç fren lambası ,abs vb elektrik harcayan bölümleri çalıştırdığı için rolanti düşüşü olması normal.
Mesela herhangi bir aracın rolantide sis ve normal farlarını açın rolanti düşüp tekrar geri yükselecektir.

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki ilk çalıştırma esnasında rölanti dalgalanması yaşıyor musunuz!