Clio 1.2 Turbo EDC Icon / Geri Görüş Kamerası

youizahoe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İçimi rahatlattınız demiştim şimdi geri alıyorum sözümü hocam :)
En kısa zamanda dediğiniz gibi deneyeceğim aracı. Bu ve benzeri sorunları yaşayan arkadaşlar varsa lütfen buraya yazsın daha çok bilgilenelim. En azından neye dikkat etmemiz gerektiğini bilmiş oluruz.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İçimi rahatlattınız demiştim şimdi geri alıyorum sözümü hocam :)
En kısa zamanda dediğiniz gibi deneyeceğim aracı. Bu ve benzeri sorunları yaşayan arkadaşlar varsa lütfen buraya yazsın daha çok bilgilenelim. En azından neye dikkat etmemiz gerektiğini bilmiş oluruz.

emin olun teyp en küçük probleminiz olacak :)..öyle sizi arabadan soğutmaya çalışıyorum şeklinde düşünmeyin, zira bilgi ve deneyim paylaşmak için buradayız. benim deneyimlerim bu şekilde, isteyen de gelsin buyursun araç kapının önünde birlikte deneyelim diyorum. en kötü birlikte çay kahve içmiş sohbet etmiş oluruz :)

bu arada aşırı sakin kullanım ile şu havalarda %5-10 luk kısmı trafik, kalanı açık yol ile(80-110 arası hızlarda) 7,5-8 lt civarı tüketimi var.. kar yağdığı soğuklarda 10-11lt. civarı geziyor. 1.2 motor basmazsan yakmaz gibi düşünmeyin. onu da belirtmiş olayım. ortalama 40 kuruşa denk geliyor bu günün yakıt fiyatları ile.. dikkat etmezseniz 2.0 benzinli atmosferik gibi yakmanız işten bile değil.

Son düzenleme:

youizahoe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tahminimizce yılda 5-6 bin km yol yapacağız, uzun yollar için 2011 megane sport tourer dizel manuel aracımız var onu kullanacağız. Bu sebeple dci alma durumuna göre (vergisi, bakımı, fiyatı vs.) benzinli araç bize daha avantajlı. Kısacası yakıt tüketimi şu an düşündüğüm son şeylerden birisi. Bilgiler için teşekkür ederim hocam.