Clio 2 arıza lambası sorunu

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende 5 6 defa oldu bilgisayara bagladım gaz kelebegı arızası verdı ama kafasına gore bazen yapıyordu.hatta bı gun o ısık yanıp sonuyordu devabagırtanda kaldım tam cekıcı cagıracakken arabayı calıstırdım sorun yok:) kronik bir arıza demek ki
Okan, bana telefonunu göndersene şu lastik işine girmeden sana bi uğrayayım...

uniquel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapabilirseniz gaz pedalına giren soketi söküp WD40 sprey ile temizleyin. Birde debriyajın yanındaki soket iptal edilmemiş ise onu iptal ettirip güzelce LEHİMLETİN bence sorun kalmayacaktır. Bu şekilde arıza ne zaman oluşacak diye beklemek zorunda kalırsınız. Ayrıca güvenliği tehlikeye atacak durumlarda da oluştursa riske girmeye gerek yok.
Aklıma gelmişken söyleyeyim Kango'larda da bu sorun sık sık yaşanmış. Hatta gaz pedalına giren soketi iptal edenlerde mevcut ama bence zor iş.

Tesekkur ettim tavsiyeleriniz icin, bakalim bikac gun gecsin de duruma gore uygulamaya geceriz soylediklerinizi

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cliocular , debriyajın yanında ki soket nedir ?

Arabayla giderken araba takılıp kalıyor debriyaja basınca tekrar yürüyor . Sizce ne yapmalıyım ?
Debriyajın yanında ki soket neredeyse söküp lehimletelim .( Benzinli )

WhiteLion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar aynı problemi bende yaşamıştım bendeki problem bobinlerden kaynaklanıyordu. genelde clio 2 lerde yaşanan bir problem. bobinlerin değiştirilmesiyle sorun çözüldü. bence bir yetkili servise gidip orjinal arıza tespit cihazına sokarsan problemi öğrenebilirsin. Bazı özel servislerde bu cihazı kullanıyor ancak tümünde arızanın gerçek nedenini göremiyorsun. bunun için yetkili servise gitmende yarar var. morak bozulacak birşey değil. clio 2 lerin çoğunda bu tip arızalar olabiliyor.

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cliocular , debriyajın yanında ki soket nedir ?

Arabayla giderken araba takılıp kalıyor debriyaja basınca tekrar yürüyor . Sizce ne yapmalıyım ?
Debriyajın yanında ki soket neredeyse söküp lehimletelim .( Benzinli )

Takılıp kalma konusunu tam anlamadım:Biraz daha ayrıntı versen daha iyi olur.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Takılıp kalma konusunu tam anlamadım:Biraz daha ayrıntı versen daha iyi olur.
Mesela benzinle giderken gaza basıyorum 2000 devir-3000 devirde araba kesiliyor ama stop etmiyor . Debriyaja basıyorum her şey normal .
Arabanın oksijen sensörü bağlı değildi , bağlattık bu sorun ortaya çıktı .

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesilme olayı limp mod denilen arabanın kendini korumaya alması.Arıza durumlarında olur.Elektronik arıza ışığı yanıyor mu gösterge panelinde rezistans gibi olan ışık?Sensörler bağlı değilken de yapması lazım aynı şeyi ve hafızaya arıza olarak kaydetmiş olması gerek.Serviste bilgisayara bağlanıp bakılması lazım önce.Çıkan sonuca göre servisin önereceğinden daha uygun bir yol bulunur belki.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesilme olayı limp mod denilen arabanın kendini korumaya alması.Arıza durumlarında olur.Elektronik arıza ışığı yanıyor mu gösterge panelinde rezistans gibi olan ışık?Sensörler bağlı değilken de yapması lazım aynı şeyi ve hafızaya arıza olarak kaydetmiş olması gerek.Serviste bilgisayara bağlanıp bakılması lazım önce.Çıkan sonuca göre servisin önereceğinden daha uygun bir yol bulunur belki.
Bizim arabalar eski servise bir girerse çıkaramayız biz :)
Salı günü başka bir sebebten dolayı motor açılacak. Ondan sonra bilgisayara bağlatırız .
Araba eski olduğundan her hangi bir arıza lambası yanmıyor :D

Exotiq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede aynısı oldu.Gittim baglattım pc ye arabayı serviste parada vermedm.soketleri temizlettim .söküp bastan taktılar.wurdular spreyi.sıkıntım yok suan.fyatıda düzelmesse eger 600 lira suan serviste