Clio 2 arıza lambası sorunu

ozetto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.Bizde aynı arıza ile dün 2.kez karşılaştık. İlk arıza kaydında makinaya bağlattık hiçbr şey göstermedi arızayı sildirdik.Şimdi yine yandı.Tüm yorumları okuduk.Bizde gaz soketini spreyle temizleyelim ve debriyaj soketini iptal edelim bakalım nasıl olacak.Güzel bilgiler sağolun :)

serci07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde başıma geldi. Gaz elektronik olduğu için sanırım nem kaptı. Kendiliğinden düzeldi.

caner991

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende dün aldım aracımı 1.2 16 v 103 binde lpgli dün bendede oldu bu sorun kesin çözümü nedir cok nadir yapıyor ya wd 40 ike temizleyecem ama

lehim felan deöişsiniz onu nasıl yaptıralım şimdi sanayiye gitsem hem cok para isterler hemde salak saçma şeyler yaparlar.

caner991

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar cevap verecek yok mu ya?

serci07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar cevap verecek yok mu ya?

araç kendini korumaya alıyor. Gaz pedelı elektronik. Orada bir sensöre var nem kapmış olabilir. Benimki kendiliğinden düzeldi. Boşu boşuna serbise gitme. Bi oto elektirkçisine git baktır.

iNANLAR COTECH

Bilgi Girilmemiş
merhaba enjeksıyon ıkaz ısıgı yandıgını tahmın edıyorum buda aracın cekısını etklıker en yakın bır renault yetkılı servısıne gıdersenız sıze yardımcı olcaklardır

maserte

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benimde başıma geldi. Clio 1.2 2004 model. Sanayiye gittim yalandan bujileri degistirip bilgisayara baglayip arızaları sildiler. Değişen bisey olmadı. Baktım olacak gibi degil yolda zıplaya zıplaya gidiyorum renault servisine cektim.nokta atışı arızayı buldular. Motora giden manyetik kaptör diye bol kablolu bi parca degisti. 130 tl tuttu ama arızada giderilmiş oldu. Keşke baştan servise gitseymişim en azından sanayide deneme yanılma yöntemlerine para dökmezdim.

iNANLAR COTECH

Bilgi Girilmemiş
2028d1303059918-elektronik-ariza-motorinde-su-var-ariza-lambasi-ar-zalambas-1.jpg

bugün yolda giderken hiçbişey olmadan bu lamba yandı bi anda moralim bozuldu araç 3000 deviri geçmemeye gaz yememeye başladı sağa çektim bi süre çalışır durumda bekledim sonra motoru kapatığ geri açtığımda ışık yanmıyordu yaklaşık 25 km daha yaptım bu ışığı yakmadı diye sevinirken tam eve gelirken bu kez de bu ışığı yaktı yardım edebilir misiniz;

04082009403.jpg
merhabalar gecmis olsun araclardaki tum enjeksiyon hatalarinda ve arizalarinda bu lamba yanar araci servisimize getirip bilgisayara bağlatmaniz gerekli arizayi tespit edip ona göre teshis yapabiliriz inanlar cotech

frkn907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar;
2003 model clio 2 sahibiyim araç 150 bin km de
2028d1303059918-elektronik-ariza-motorinde-su-var-ariza-lambasi-ar-zalambas-1.jpg
bu ısık bendede sürekli yanıyor.
araç çekiş ve gaz olarak bi sıkıntısı yok.Ancak sabahları geç marş alıyor bazende birde bir çalışıyor yakıt olarakta sanki clio ya göre biraz fazla yakıyor.kızdırma ujileri değişti sorun devam ediyor.bunun sebebi ne olabilir acaba bana lütfen yardımcı olun...

iNANLAR COTECH

Bilgi Girilmemiş
merhabalar;
2003 model clio 2 sahibiyim araç 150 bin km de
bu ısık bendede sürekli yanıyor.
Araç çekiş ve gaz olarak bi sıkıntısı yok.ancak sabahları geç marş alıyor bazende birde bir çalışıyor yakıt olarakta sanki clio ya göre biraz fazla yakıyor.kızdırma ujileri değişti sorun devam ediyor.bunun sebebi ne olabilir acaba bana lütfen yardımcı olun...
bu isik yaniyorsa mutlaka devam eden bir ariza var demektir birşeyler yalniş gidiyordur bilgisayara bağlanip bakilmasi gerekli inanlar cotech