Clio 2 kronik sorunları

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba Clio 2 sahipleri. 1 ay önce 2000 model 1.6 rxt aldım. Bu arabaların kronik sorunları nelerdir mesela. Herkes yaşadığı sorunları bu başlık altında toplarsa faydalı bir konu olabilir siye düşündüm ve bu konuyu oluşturdum.
Ben başlayayım ilk olarak.

Benim aracımda Yok, fakat gördüğüm bir çok clio 2 de tavan kaput gibi bölgelerde güneş yanığı, vernik atması mevcut. Kimisi öyle kullanıyor kimisi ise boya attırıyor çözüm olarak.

Herkese iyi forumlar :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En kronik sorunu boya zaten
Benim başıma hararet ve blok çatlatma sorunu geldi kronik olup olmadığını tam bilmiyorum. Baskada öyle abartılacak birşey gormedim

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim başıma hararet ve blok çatlatma sorunu geldi kronik olup olmadığını tam bilmiyorum. Baskada öyle abartılacak birşey gormedim

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kronik bronşit ve kronik depresifyon var ben de :D
kronik krolukta var :D

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

hacı sen arabayı sıfır almadın mı...kaçıncı sahibisin sen arabanın

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkürler. Blok çatlatma sıkıntıymış. Nasıl oldu hararet mi yaptı araba? Bende tam tanıyamadım arabayı bi kere Balıkesir erdeğe gittim geldim yaklaşık 300 km gittim ve döndüm. Temmuz sıcağında Standart 100-120 arası hız yaptım. Hararet hiç oynamadı. Alırken hararet yapıyor bunlar conta yakıyor falan dediler korkuttular beni ama çok şükür yaşamadım daha hararet.

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bide arabayı aldığım 2. Gün başıma gelen bir olayı paylaşayım sizinle. O gün yağmur yağdı İzmit'e. Araba da hafif rampa yukarı bakıyordu. İşten geldim arabaya bindim bi yere gitmek için. Gaza bastığım gibi tavan aydınlatmasının oradan yaklaşık 2-3 bardak civarı su boşandı üzerime. Direk olarak söktüm aydınlatmayı baktım anten vidası var. Anteni de söktüm. İndim nalburdan silikon aldım güzelce yalıtımını sağladım ve o günden beridir bi daha su almadı çok şükür.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İkinci sahibiyiz abi bizim aldığımız adam 6 ay kullanmış o kadar

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkürler. Blok çatlatma sıkıntıymış. Nasıl oldu hararet mi yaptı araba? Bende tam tanıyamadım arabayı bi kere Balıkesir erdeğe gittim geldim yaklaşık 300 km gittim ve döndüm. Temmuz sıcağında Standart 100-120 arası hız yaptım. Hararet hiç oynamadı. Alırken hararet yapıyor bunlar conta yakıyor falan dediler korkuttular beni ama çok şükür yaşamadım daha hararet.

Blok çatlatma sorunlu birşey dikkat etmen lazım çok zorlamicaksin sikistirmicaksin falan dikkat etmen lazım yani olucaksa da olur yapacak birşey yok

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Blok çatlatma sorunlu birşey dikkat etmen lazım çok zorlamicaksin sikistirmicaksin falan dikkat etmen lazım yani olucaksa da olur yapacak birşey yok

Valla bazı bazı zevk olsun diye sıkıştırıyorum motoru. 5-6 bin devire kadar basıyorum. Mesela az önce 3. Vites 110 yaptım. Ama normal kullanımda 3 bin devirde vites atıyorum. Sürekli olarak zaten gözüm hararet göstergesinde. Bi oynama falan olursa direkt çeker kenara soğuturum motoru.