Clio 2 kronik sorunları

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla bazı bazı zevk olsun diye sıkıştırıyorum motoru. 5-6 bin devire kadar basıyorum. Mesela az önce 3. Vites 110 yaptım. Ama normal kullanımda 3 bin devirde vites atıyorum. Sürekli olarak zaten gözüm hararet göstergesinde. Bi oynama falan olursa direkt çeker kenara soğuturum motoru.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

O kadar takarsan zevk alamazsın arabadan bin zevkini al aracın bende sıkıştırıyor um arada ama olucagi varsa oluyor yapacak birşey yok

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar takarsan zevk alamazsın arabadan bin zevkini al aracın bende sıkıştırıyor um arada ama olucagi varsa oluyor yapacak birşey yok

Öyle tabi nasip işi. Dediğin gibi olacağı varsa olur.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Renault Flash kullandım çok kişiden duydum motor içindeki su tapaları patlıyor hararet yapıyor dediler 12 yıl boyunca 2 farklı 1.7 Flash kullandım hiç su tapası patlamadı (gençlik zamanları sakinde kullanmadık ) bilinçli bir şekilde zorlanan motora kolay kolay bişey olmaz

enesusta

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arac 1.4 16v rxt kronik sorunu sunroof ayagi cabuk kiriliyor ve nadirde olsa rolanti sorunu

o.Alpsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Flash kullandım çok kişiden duydum motor içindeki su tapaları patlıyor hararet yapıyor dediler 12 yıl boyunca 2 farklı 1.7 Flash kullandım hiç su tapası patlamadı (gençlik zamanları sakinde kullanmadık ) bilinçli bir şekilde zorlanan motora kolay kolay bişey olmaz

Cevabınız için teşekkürler. Bakımını düzenli yaptıktan sonra bi sıkıntı çıkartmaz umarım. Olursa da nasip artık

frkn907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunların kronik sorunları benimde başıma geldi.
_Şarj dinamosu arızası
_Direksiyondan gelen sesler(tak tuk gibi)
_Vites topuzunun çok hareketli olması (gaza basarken ve ayağını gaz pedalından çekerken)

debrelim03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı aldığımda eksoz yeni değişmişdi 4 5 ay önce tekrar deli gibi bağırmaya başladı eksozcu katalizör gitmiş ondan bağırıyor dedi değişmesi gerekdiğini ve bunlarda kronik olduğunu kısa mesafe yolculuklardan kaynaklandığını söyledi 2005 alize lpg li aracım yakıt arttı ve çok ses geliyor sorum şuki başka bir zararı olurmu motora falan?