Clio 2015 1.2 16v 75bg Bir Sorum Olucak.

RynR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şuan 1800 devir aşağısı uzun kullanmayın bayılması performans düşüşü yaşatabilir . 3000 deviride geçmeyin çok az arada 3250 3500 yapabilirsiniz yokuşlarda .onun dışında motora evel Allah birşey olmaz ben bir keresinde debriyaj kavrasından kaydırınca geri frene basıyorum diye dalmıştım cüzdana bakarken kaydı araba piknik alanına girerken 5500 devir olmuştu çok pis bağırmıştı hemen düzelttim tabi durumu :) ama o günden sonrada sürüşü çok farklı zevk veriyordu hızlanması filan siz tabi yapmayın bilerekte. . herşeyin orta hali iyidir bu arada benim yorumlarım bir usta veya uzman yorumlarım değildir deneyimlerim ve edindiğim bilgilere dayalıdır ve en önemlisi bende sizin gibi acemiyim aslında hala . :)

Estafrullah, tecrübeli insanlara inanıp görüşlerine ve yönlendirmelerine göre haraket etmek lazim diye düşünüyırunm Bu hafta sonu bi piknik operasyonu düzenlemeyeliyim desene :p Araç yeni oldugu için haliyle bu sekil davraniyoruz davranmak zorundayiz. bi kac ay sonra araç düzene girdikten sonra hiç bişey umrumda olmaz sanırım geriye tadını almak kalir.:) suanda araçta extra bir kafa karıştırıcı birşeyle karsilasmadim inşallah bu şekilde devam eder heleki vites boştayken durur halde motorun sessizliğine hayran kaldım, bir kaçkez bu yüzden stop ettiğim bile oldu :) ve birde kartlı sistem, kart cepte herşeyi yapiyorsun :) bu arada start'a bastığımız anda direksiyon kutusundan gelen TIK sesi (sanki şalter,sigorta sesi gibi) normal bir ses mi ? sanırım sorularım fazla oldu . yordum gece gece sizi.

ugurguler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk başta öyle oluyo ama sonradan açılıyo araba ama benim nacizhane tavsiyem ilk 1000 km motoru yorarak kullanın ama 3000 deviri geçmeden yorun sonradan motor sağır kalmasın...

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Araci bugun Sıfır olarak teslim aldım. Araç sanki böyle bi yavaş gibi. 1 vites olsun 2 vites'de olsun böyle bi atiklik yok, hızlanma sanki yavaş kalıyor gibime geldi, araç ile daha 70 'i geçmedim. ilk defa sıfır araç alıyoru, Eski aracim 91 model benzinli canavar gibi şahin :) yeni olduğu için mi böyle, yoksa clio 1.2'nin kaderi mi bu ? Birde ekranda'ki vites arttırma ve düşürme uyarilarina uyarak mı kullanmak gerekiyor.

sorun aslında Clio 4 ün çok başarılı olması.

şöyleki, araç son derece sessiz, son derece güzel yol tutuşa sahip, alt takım ve süspansiyon iyi, yol görüş iyi ,lastikler vs iyi bütün bunlar aslında size his olarak 1.2 75hp nin yavaş gittiğini sanmanıza sebeb oluyor.

bugün gidin bir go-karta binin uçuyorum sanacaksınız harbuki 4hp bir çim biçme motoru üzerindeki ve maksimum 60km/h yapıyor bu durum buna benziyor, süspansiyonu zayıf,
görüşü dar, yaylanması bol, sesli olan şahindeki 75hp hissi ile sizin aracınızdaki his aynı olmayacaktır.

bunun yanısıra aracınız henüz rodaj sürecinde ve açıldık sıra dahada serileşecektir o sebeble sakin olun akışına bırakın emin olun güzel motor hakkını verecektir bugün turbosuz atmosferik 1.2 75hp lik rakiplerde asla 193km/h yakalayamazsınız benim 1.5 dci edc 90hp 220tq clio 4 üm zar zor 185km/h diyor o zavallı 1.2 daha ne yapsın

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
1.2 16v 75 hp yeni Symbol...

1901759_10152727058617622_4411370350195246764_n.jpg

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
​Starta basınca gelen ses direksiyon kilidi :) Kilit açılınca geliyor o ses.Hatta direksiyon biraz dönükse 1/8 tur kadar dokunmadığınız halde döner.O da güzel bir görüntü..

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Estafrullah, tecrübeli insanlara inanıp görüşlerine ve yönlendirmelerine göre haraket etmek lazim diye düşünüyırunm Bu hafta sonu bi piknik operasyonu düzenlemeyeliyim desene :p Araç yeni oldugu için haliyle bu sekil davraniyoruz davranmak zorundayiz. bi kac ay sonra araç düzene girdikten sonra hiç bişey umrumda olmaz sanırım geriye tadını almak kalir.:) suanda araçta extra bir kafa karıştırıcı birşeyle karsilasmadim inşallah bu şekilde devam eder heleki vites boştayken durur halde motorun sessizliğine hayran kaldım, bir kaçkez bu yüzden stop ettiğim bile oldu :) ve birde kartlı sistem, kart cepte herşeyi yapiyorsun :) bu arada start'a bastığımız anda direksiyon kutusundan gelen TIK sesi (sanki şalter,sigorta sesi gibi) normal bir ses mi ? sanırım sorularım fazla oldu . yordum gece gece sizi.

Aracınızda eps motorlu direksiyon var yavaş hızda yumuşak hızlandıkca sertleşen bir direksiyon sürüş konforuna göre buda şu demek oluyor motor tarafından yönetildiğinden direksiyonunuz aracı kapatınca kitleniyor start a bastığınızda kilidi tık diye açılıyor hatta bazen sizin müdahale etmenizi isteyebilir kilidi açmak için direksiyonun hafif çevirin diye bunlar tamamen normal durumlar aksi durumlar ise direksiyonun kilidinin açılmaması olur . onun dışında sorunda olmaz.

dadas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı 1,5 Senedir kullanıyorum.ortalama 6,0 6,5 lt üzerine çıkamadım :) Bu motor kendini kanıtlamış uzun ömürlü bir motordur.. 1.2 motoru karalayan bazı kesim arkadaşlar var.Yok gitmiyor çekmiyor ölü gibi bilmem ne.. yokuşlarda çekiş düşüyor evet 3 ile çıkacağın yeri 2 ile çıkıyorsun en fazla 3 4 saniye zaman kaybı :) Hızlı gidiceksinde ne olacak ? 2800 2900 3000 devirlerde vitesleri kullan bence bu motor çok seviyor bu devirleri :)

sedattozak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 motorlara kendini kanıtlamış demek için henüz erken.

Daha çıkalı kaç sene oldu ki?
Şöyle kullanıcılar tarafından en az bir 10 sene test edilmesi lazım ki bir sey diyebilelim.

Uzun vadede gücü az motoru zorlayarak,yük bindirerek çalıştırmanın olumlu sonuçları olacagını sanmıyorum.

anll23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Şöyle kullanıcılar tarafından en az bir 10 sene test edilmesi lazım ki bir sey diyebilelim.

Uzun vadede gücü az motoru zorlayarak,yük bindirerek çalıştırmanın olumlu sonuçları olacagını sanmıyorum.

1.2 motor bildiğim kadarıyla Renault nun 10 yıldır kullandığı bir motor. Clio 4 almadan önce clio 2 bulmuştum 2004 model ve 1.2 75 bg di. Bu motor uzun zamandır kullanılıyor.

dadas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bence bunları söylerken bir daha düşünmelisin. Araştırma yaparsan kardeşim uzun ömürlü motor olduğunu zaten sende anlayacaksın.10 12 senedir bu motor piyasada :) Bilgin olsun bu arada.