Clio 2015 1.2 16v 75bg Bir Sorum Olucak.

1.4 RXT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bunları söylerken bir daha düşünmelisin. Araştırma yaparsan kardeşim uzun ömürlü motor olduğunu zaten sende anlayacaksın.10 12 senedir bu motor piyasada :) Bilgin olsun bu arada.
2003 te turkiyeye ithal gelen fransiz clio 2 faz II lerden beri var bu motor...

yilmazcalisir1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımi dün teslim aldım 1.2 16v 75hp Clio joy aslında aynı sorunları bende yaşıyorum hızlanma yavaş gibi sizde araç normale döndü mu benim araç suan 30 km daha 1 gün oldu motoru acmam lazım

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız zaten normal motor açmak diye birşey de yok. Sadece rodaj var. Onunla ilgili bilgiler kullanım klavuzunda mevcut. Dikkat ederseniz aracınız ilerde yağ yakmaz.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ozk991

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Ben de 1.2 motordan çekinerek almıştım arabayı. Hatta ilk başta bişey sanıp vites asistanına uyarak kullanmaya çalıştım ama hiç tat almadım arabadan. Sonra yüksek devirlerde kullanmaya başlayınca anladım arabamın güzelliğini. Fakat bu sefer de benzin tüketimi fırladı. 9-10 litreleri gördüm şehiriçinde. Yaklaşık 10 gün önce de 1000 TL'ye atiker LPG taktırdım. On gündür devire falan bakmadan keyifle kullandım. Full şehiriçi olmasına rağmen tüketim 22 krş çıktı. Yani bu hesapla yaklaşık 5-6 bin km sonra LPG kendini amorti edecek ve ben de keyifle arabamı kullanacağım. Benim tavsiyem LPG taktırın ve keyfini alarak binin. Şimdi araba sanki iki kat güçlü gibi geliyor ve inanın bazen evde oturuken bile çıkıp araba kullanasım geliyor.