Clio 3 dci kalorifer duman sorunu

tercüman848

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben değiştirmeme rağmen şoför koltuğunun olduğu kısım komple ıslandı. Öyle duruyor şimdi. Yan koltuğun önünde de birkaç damla antifriz var. Galiba petek delindi yine. Bu kadar kısa zamanda nasıl oldu anlamadım.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben değiştirmeme rağmen şoför koltuğunun olduğu kısım komple ıslandı. Öyle duruyor şimdi. Yan koltuğun önünde de birkaç damla antifriz var. Galiba petek delindi yine. Bu kadar kısa zamanda nasıl oldu anlamadım.

olasılıklar
1- ya aldığında petlek
2- kalitesiz antifiriz
3- alt tarafta başta bi yerden sızdırıyordu

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor suyu eksiliyormu?

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan2603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende motor suyunu tamamlayım dedim bugün su koydum bi 30 km sonra sanki araba yanıyor gibi buhar geldi havalandırma lardan hararet göstergesi yükseldi 15 20 dakika kapıları açıp kaloriferi de açıp buharı çıkarttım sonra kendiliğinden kesildi çıs çıs şeklinde sesler geliyodu havalandırma dan napıcam ben bu arabayı sayın hocalarım petek mi sorun oto elektrik çimi bakar bu işe :((

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende motor suyunu tamamlayım dedim bugün su koydum bi 30 km sonra sanki araba yanıyor gibi buhar geldi havalandırma lardan hararet göstergesi yükseldi 15 20 dakika kapıları açıp kaloriferi de açıp buharı çıkarttım sonra kendiliğinden kesildi çıs çıs şeklinde sesler geliyodu havalandırma dan napıcam ben bu arabayı sayın hocalarım petek mi sorun oto elektrik çimi bakar bu işe :((
Geçmiş olsun Hakan Sağlam bi Usta bulup araç motoru da dahil su tesisatı nı baştan ayağa kontrol ettirin şüpheniz sadece kalorifer peteği ise motor un arkasında iki adet orta kalınlıkta hortum girer arabanın içine onları birbirine bağlayın suyu kalorifer peteği ne vermeden sistemde dolandirsin kaçak olmuyor ise sorun kalorifer peteği nde deriz [emoji4]

Hakan2603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saolun hocam bugün değiştirttim kalorifer peteği ni şuan iyi durumda görünüyor usta bi kaç gün daha buhar atmaya devam eder sonra geçer dedi parça dahil 370 tl ye( valeo marka) yaptırdım inş sorun çıkmaz tekrardan

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Saolun hocam bugün değiştirttim kalorifer peteği ni şuan iyi durumda görünüyor usta bi kaç gün daha buhar atmaya devam eder sonra geçer dedi parça dahil 370 tl ye( valeo marka) yaptırdım inş sorun çıkmaz tekrardan
Bununla geçmiş olsun [emoji106]

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

bunda bi iş var...neden buhar atacakmış bi kaç gün

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Niye buhar atarmis bende anlamadim. Kalorifer kazaninin icindeki suda dökülmüş olmasi lazim degisirken. Gecmis olsun. Petek değiştiyse sileceklerin ordanda su girmiyorsa buhar olmaz bence. Varmi buhar arabada.
Simdi petegin firin gibi olmustur :)

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer peteği sonrası hava yönlendirme kanalı içinde kalan nem,su damlaları buhar ve koku yapabilir onu kastetmek istemiştir