Clio 3 dci kalorifer duman sorunu

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer peteği sonrası hava yönlendirme kanalı içinde kalan nem,su damlaları buhar ve koku yapabilir onu kastetmek istemiştir

koku yapar da bence buhar yapmaz o sular...

Niye buhar atarmis bende anlamadim. Kalorifer kazaninin icindeki suda dökülmüş olmasi lazim degisirken. Gecmis olsun. Petek değiştiyse sileceklerin ordanda su girmiyorsa buhar olmaz bence. Varmi buhar arabada.
Simdi petegin firin gibi olmustur :)

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

doğru clio 3-4 sileceklerin oradaki suyu kalorifere veriyo...senin kangooda ki sistem öyle değil...
inşallah öyle değildir...aklımıza yeni geldi bak.. ))

Hakan2603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İçinde kalan su lar kuruyana kadar buhar koku yapar dedi usta, biraz zorladım arabayı şuan buhar vermedi ama ince bi koku var yinede yoğun olmasada, kalorifer peteği nin yeri ni de öğrenmiş oldum bu sayede başka bi usta torpido sökülecek fln demişti ama gaz pedalının yanındaymış petek allahtan çok dağılmadı araba :)

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İçinde kalan su lar kuruyana kadar buhar koku yapar dedi usta, biraz zorladım arabayı şuan buhar vermedi ama ince bi koku var yinede yoğun olmasada, kalorifer peteği nin yeri ni de öğrenmiş oldum bu sayede başka bi usta torpido sökülecek fln demişti ama gaz pedalının yanındaymış petek allahtan çok dağılmadı araba :)
Gaz pedalini ordan nasil cikardi :) Resim varmi. Cok dagilmadidan maksadiniz nereler dagildi.
Koku hafif bi yanik kokusumu :)

Hakan2603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaz pedalını sökmedi hocam vitesten pedalın oraya kadar giden plastik aksamı söktü tek parçaydı o sanırım bardaklığa kadar söküldü o parça sonra metal bi parça söktü tam anlayamadığım korumalık gibi bişey di pedalın tam yanında ymış hocam ama pedalı sökmeye gerek yok yanık kokusu nada benziyor ama değişik bi koku :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
ahmet27 sen hoca mısın ))
Kopyala yapıştır yaptım [emoji16]
Öğretmen ya da hoca; bir bilim dalını, bir sanatı, bir tekniği veya belli bir bilgiyi öğretmeyi kendisine meslek edinmiş kimsedir. Bu mesleğe de öğretmenlik denir.*Vikipedi
Aslında tarife uyuyor ahmet27

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kopyala yapıştır yaptım [emoji16]
Öğretmen ya da hoca; bir bilim dalını, bir sanatı, bir tekniği veya belli bir bilgiyi öğretmeyi kendisine meslek edinmiş kimsedir. Bu mesleğe de öğretmenlik denir.*Vikipedi
Aslında tarife uyuyor ahmet27
Tesekkur ederim. Teveccuhunuz. Iltifatlariniza layik olmaya calisiyoruz :) saka bir yana. Yardimci olabiliyorsam yeterlidir.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim. Teveccuhunuz. Iltifatlariniza layik olmaya calisiyoruz :) saka bir yana. Yardimci olabiliyorsam yeterlidir.

Herkes elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışmalı bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıyoruz bu forumda bazende dertleşiyoruz herşey dozunda birbirimizi kırmadan olduktan sonra sorun yok . Meganne de dertleşiyor aslında ama ayarı yok kısamıyoruz [emoji16] foruma renk katıyor [emoji41]

Hakan2603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuya cevap yazan bütün hocalarıma teşekkür ediyorum, herkes den farklı bir bilgi ve bakış açısı öğrenmiş olduk bu sayede, sorunum şimdilik çözüldü gibi görünüyor ama artık paranoya oldu bende başka bi sorun çıkacakmış gibi 😂ama umarım hepimiz arızasız şekilde kullanırız araçlarımızı 😇