Clio 3 dci yakıt

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç 4,8-5,2 arası şehir içi tüketim var dci 85bg. kullanıma göre değişir. babamın araç dci 105 bg fluence onun tüketimini 6lt altında görmedim çünkü adam az yaksın diye kasmıo:D

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iki aynı aractan birinin, sürekli dip gaz gezmiyorsan diğerinden 1-1,5 litre fazla yakması normal değil bence. hava filtresi, lastik havaları gibi basit kontrolleri yapıp, ekonomik sürüş modunda kullandıktan sonra verileri tekrar kontrol et derim..

yiclio

Enes CEYLAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya bu kullanımdan kaynaklanan bişi benim ki de 7 lt yakıyo :) en az 6.9 gördüm... babam kullanırsa eminm bu değer 5,5 e düşer sorun kısa mesafede gaza yüklenmekten kaynaklanıyo arabayı ne kadar atack kullanırsan yakıt o kadar artıyo bence bi sorun yoktur varsa bnim kinde vardır :D
benden fazla yakanda varmış :)

yiclio

Enes CEYLAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç 4,8-5,2 arası şehir içi tüketim var dci 85bg. kullanıma göre değişir. babamın araç dci 105 bg fluence onun tüketimini 6lt altında görmedim çünkü adam az yaksın diye kasmıo:D
valla çok iyi ya 4,8 nerde 6,6 nerde :)

yiclio

Enes CEYLAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iki aynı aractan birinin, sürekli dip gaz gezmiyorsan diğerinden 1-1,5 litre fazla yakması normal değil bence. hava filtresi, lastik havaları gibi basit kontrolleri yapıp, ekonomik sürüş modunda kullandıktan sonra verileri tekrar kontrol et derim..
bilgisayarı sıfırlayıp deneyecem bide bakalım.

hk@n

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç 6.8 Litre yakıyor.yalnız araba otomatik vites