Clio-3 Faz-2 Executive Cam Açma Butonlarında Led Yanmaması.

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
1. si dediginiz yerlerde led yoktur ufak ampuller vardır 12 v ile calısan parklardan paralel cekerseniz yanar yine yanmıyorsa onlara gelen soketide bosandırmanız lazım kısa devre yapıp belkide yanmamasına sebep olabilir
2. husus eger bunların içinde gercekten led varsa ve sizde direk akuden bagladıysanız hepsini kavurdunuz leblebi gibi
aksi taktirde elektrik verilen bir lambanın yanmamasını hiçbir yazılım engelleyemez

sezgin bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cotech inceleycek bakalım ondan cevap bekliyorum. Yok aküden aynı voltajı verdik lamba hiç yanmadı. Ya tesisat yok yada başka birşey.

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
akuden verdik diyosunya tesisat olmasa nolur tesisatı siz cekmissiniz
eger ordakiler ledse akuden aynı voltajı veremessiniz aku 13 volttur ledler 3 volt cayır cayır yakarsın ledi yandıgını goremessin bile
önce bunlarda nasıl malzeme var onu belirlemek lazım elektrikçimi dedi bunlar led diye
kabaca sole dusun halının uzerinde bos bir lamba duruyor sen ona elektrik veriyosun tesisatı yok diye yanmıcakmı:D

bence elektrikci baska bisey yapmıs gibime geliyor biraz karıstırmıs işi

sezgin bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu lambalar çok ufak ledmi tam olarak emin değilim. Ama ustanın elinde fazladan vardı 2 bacaklı basit bir ampül gibi. Yansalar en azından bir yanıp söner gibi yani bu işin cevabını bekliyorum cotechten.

sezgin bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili cotech baktınmı elektrik tesisatına varmı bir sonuç.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sezgin arabayı almadan kıllandırdın beni, meraklandım bende ne olacak sonuç...

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En başta demiştim Usta da bir sıkıntı olabilir diye
bence başka birisine gösterin

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önce sızın gıbi bırkaç kışı daha bu konuda şikayetçi olmuştu ama açıkcası bende çok ılgılenmemıstım. sonuçta fabrıkasyon işlem.
neyse gelelim asıl konuya.evet dediğiniz gibi ampul var,,tesısata ben baktım.nıye yanmıyor.?
maalesef araç içi üniteden kaynaklanıyor.ama yazılım mı yoksa beyin üzerinde entegre eksıklığımı bılemıyorum.
aslına bakarsanız bu ıkı beyınıde yanyana koyup içindeki entegrelere bakmak lazım ama beni aşan bir konu..

sezgin bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cotech şu işi biraz daha detaylı incelesen.