Clio-3 Faz-2 Grand Tour 1.5 85 Bg. Dci.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizeller iyidir turbonun gücünü hissetiriyor renault,kullandıkça herşey yerli yerine oturmaya başlıyor.

By_Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok Şeker Araç...:eyv

sezgin bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne bileyim sanki emniyet kemerini çözünce kendi kendine geri sarıyor diye haırakınca koltuğun hatırlıyorum ama şimdi sanki söküp bırakınca koltuğun yanında duruyor ben ittirince içeri sarıyor. Bunlar araç artık oturmaya başladığı için oluyor değilmi. Frene eskiden çok az basıyordum ama şimdi biraz daha basıyorum bu disk ve balata yüzyleri aşındıkça artan mesafeden dolayı daha fazla basmam gerektiğinden kaynaklanıyor değilmi.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her çalışan mekanik parça yeni olduğunda karşısındaki parçayla alışma süreleri vardır bunlar kullanıldıkça daha rahat çalışmaya başlarlar diye düşünyorum bende ( en azından yaptığım işten dolayı böyle düşünüyorum ).
Parçalar bozuksa o ayrı tabii..

sezgin bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok bozuk olayı değil. Mesela vites lokum gibi geçiyor direksiyon çok yumuşak oldu emniyet kemerleri daha rahatladı yani kemeri söküp bırakınca sarmasımı lazım sert bir biçimde yoksa yana bırakınca orda salık bir şekilde kalmasımı lazım? Kemeri sökünce yana bırakıyorum çok sert bir biçimdemi sarması lazım yoksa salık bir vaziyette kalıp yavaşça boşunu almasımı lazım. İlk aldığım zamanları pek hatırlamıyorum ama sanki sert gibime geliyor. Ben yana bırakıyorum orta kapı kirişinin hizasına ordan kemer salık bir vaziyette boşunu yavaşça el yordamıyla aldırıyorum. Fren konusunda neden eskisinden daha fazla frene basmam gerekiyor balataların mesafesinden dolayımı acaba?

sezgin bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Varmı acaba bir düşüncesi olan sevgili arkadaşlarım.

sezgin bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizce kullandıkça daha mı gevşiyor ve kullanıma daha rahat bir halemi geliyor tüm bu anlattığım durumlar.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Emniyet kemerini açtığın zaman hemen toparlaması lazım,sendeki anormal bir durum kardeşim,frenler zamanla aşınınca pedala basma şiddeti değişir,direksiyon hafiflemez bu tamamen psikolojik bir durum...

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emniyet kemerinde sorun var bırakınca sonuna kadar sarması gerekiyor...
Fren konusu normal ama direksiyon zaten çok çok yumuşak bu Usta'nın dediği gibi psikolojik olabilir...:)

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoşgeldiniz aramıza aracını zçok güzel