clio 3 vs Peugeot hangisi ?

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tutar olarak hesaplamam ben çünkü hergün fiyatı değişiyor yakıtın lt olarak ben 10 lt ortalama ile geziyorum şehir içi..sizinde çok basarak sürekli gazlayarak gezdiğinizi düşünsem 6 lt olsun...ama oda çokta hadi öyle olsun..

2 saat önce aldım total da 3.90 dan

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Max 6 litre olmalı Clio nun yakıt tüketimi,biraz daha bekle bence bu kilometrelerde düşer biraz daha,olmazsa serviste kontrol ettirirsin...

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok degil mi sizin ki 10 lt derken benzinlimi aracınız yada başka marka ?

Megane RS 2.0T araç :eyv

Sizin konunuza gelince aynı koşullardaki sürüşde pejonun veya vw in daha az yakacağına mı inanıyorsunuz.
Bu inancınızda samimimisiniz.

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Max 6 litre olmalı Clio nun yakıt tüketimi,biraz daha bekle bence bu kilometrelerde düşer biraz daha,olmazsa serviste kontrol ettirirsin...

kaç km daha bekleyeyim yakıtın normala düşmesi için arkadasımda punto var 4000 devirlerde kullanıyor zorlaya zorlaya araç 5.5 te sabit kalmış kıyaslama yapınca biraz moralim bozuldu hep ekonomık deriz ya başka araçların yakıtını görünce garipsedim :(

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
kaç km daha bekleyeyim yakıtın normala düşmesi için arkadasımda punto var 4000 devirlerde kullanıyor zorlaya zorlaya araç 5.5 te sabit kalmış kıyaslama yapınca biraz moralim bozuldu hep ekonomık deriz ya başka araçların yakıtını görünce garipsedim :(
Yol bilgisayarını sıfırla,bir süre öyle kullan bakalım...

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane RS 2.0T araç :eyv

Sizin konunuza gelince aynı koşullardaki sürüşde pejonun veya vw in daha az yakacağına mı inanıyorsunuz.
Bu inancınızda samimimisiniz.

işte kullanıcıların tavsiyelerine ihtiyacım var o yüzden forumdayım ve sizlere soruyorum

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
usta her yakıt aldıgımda sıfırlıyorum hep aynı degerler çıkıyor

olaya farklı yoldan bakalım o zaman , günde kaç km yol yapıyorsun sabahhları çalıştırıp kaç km yapıyorsun ve aracın daha sonra durup tekrara çalıştırdığında kaç km yapıyor .

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
usta her yakıt aldıgımda sıfırlıyorum hep aynı degerler çıkıyor
Bende Kangoo var,şuanda 6.1 ortalamayla geziyorum,hadi 0.5 yanılma payı var desek 6.6 litreye denk gelir,kasa 1463 kg geliyor ve devamlı soğuk motor kısa mesafe kullanıyorum.
Gaz pedalına basma şiddetini anlık tüketime bakarak ayarla,tüketimin azalacağını göreceksin...:eyv

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olaya farklı yoldan bakalım o zaman , günde kaç km yol yapıyorsun sabahhları çalıştırıp kaç km yapıyorsun ve aracın daha sonra durup tekrara çalıştırdığında kaç km yapıyor .

günde hafta içi minumum 50 km yapıyorum sabah çalıştırıp ....... sonra aksam 12 saat sonra gene aynı 50 km yapıyorum dönüş