clio 3 vs Peugeot hangisi ?

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın 65lik mi 85lik mi?
Benim aracım 85lik ve şehiriçi kullanımda 5-6 arası değişiyor malum kış aylarındayız ortalama biraz daha fazla çıkar, aracı kullanımınıza görede yakıt farkeder...
Yakıt ortalaman 7 iken ortalam hızın ne o da önemli...

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdik şöyle diyelim çalıştırdın kaç km yapıp durduruyorsun aracı ( muhtemelen sana nedenini bulacağım bendede aynı sonuç çıkıyordu :) )

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Kangoo var,şuanda 6.1 ortalamayla geziyorum,hadi 0.5 yanılma payı var desek 6.6 litreye denk gelir,kasa 1463 kg geliyor ve devamlı soğuk motor kısa mesafe kullanıyorum.
Gaz pedalına basma şiddetini anlık tüketime bakarak ayarla,tüketimin azalacağını göreceksin...:eyv

anlık tüketime bakarak gaza basma siddetini kısıyorum özelikle yokuş yukarı sabit hız........ yokuş aşagı ise cut off kullanarak zaten zorlasam 7.3 filan oluyor :(

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın 65lik mi 85lik mi?
Benim aracım 85lik ve şehiriçi kullanımda 5-6 arası değişiyor malum kış aylarındayız ortalama biraz daha fazla çıkar, aracı kullanımınıza görede yakıt farkeder...
Yakıt ortalaman 7 iken ortalam hızın ne o da önemli...

araç 65 lik ortalama hız şehir içi en fazla 70 kmde gidilen mesafede başakşehir sefaköy ara yollar

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdik sabah çalıştırıp kısa mesafe gidiyorsan ortalaman çok yüksek çıkar , ben mesela oğlumu her sabah 1 km okula götürüp geliyordum ve ortalamam 17 lt gelmişti ama başka kullanılmıyordu aracım sadece okula git gel ...

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdik şöyle diyelim çalıştırdın kaç km yapıp durduruyorsun aracı ( muhtemelen sana nedenini bulacağım bendede aynı sonuç çıkıyordu :) )

kontak açılıyor 50 km gidiyor sonra stop ediyorum sonra aksam tekrar 50 km yol geri geliyorum

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdik sabah çalıştırıp kısa mesafe gidiyorsan ortalaman çok yüksek çıkar , ben mesela oğlumu her sabah 1 km okula götürüp geliyordum ve ortalamam 17 lt gelmişti ama başka kullanılmıyordu aracım sadece okula git gel ...

gittigim güzargah kısa mesafe degil ama çok fazla dur kalk var ara yollar var

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

uzun mesafe yola ( şehirlerarası ) çıktığında arabanın ne kadar yaktığını anlarsın bence ,inan en az yakanlardan biri ..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ara yollar yakıt tüketimini arttırır,Ozan'ın dediği gibi şehir dışı yolda sabit hızla denemelisin,gerçek değerler o zaman ortaya çıkar...

loiz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi yanlışlık var servise gidin kontrol etsinler.bizde kullanıyoruz dizel clio 1 yılda 20bin kmyi geçti gerçi ama yakıt ortalamasının 7 litre olduğunu hiç görmedim.yakıt aldıktan sonra kısa mesafelerde sıfırlayıp ortalama yakıt bakmanız anlattığınıza göre sürekli şehir içinde 50 şer km ara yollarda yüksek çıkması normal ama bu dizel clionuzla alakalı bişey değil kullanım şartlarınızla alakalı.aynı şartlarda bir benzinli kullansanız değerler çok daha fazla,başka bir dizel kullansanız yine benzeri çıkacaktır.o az yaktım beleş geziyorum gibi söylentilere aldanmayın.kendim 206 kullanıyorum ( dizel) cliomuzdan ne az ne daha fazla yakıyo ikiside 5 litre civarlarında..bu yüzden satıpta pejo almayın biraz daha sabredin aracınıza sabah ısıtmadan çıkmayın yola farklı şeyler deneyin.