Clio 3'ün frenlerini test etmek zorunda kaldım! Çok şükür onaylandı...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Dün akşam derse giderken, e-5 yanyolda yeşilde normal şekilde geçecekken (solda ışıklardan sola dönmeyi bekleyenler vardı) birden önümde bir siyah araç soldan sağa doğru sert bir şekilde fırladı (sağda bariyerler ya da duvar var) O anda birden frene asıldım ancak kurtaracağından ümidim yoktu, 2 karış falan kalmış olmalı arada.

zeka sorunlu 30 yaşlarındaki insanlıkla alakası olmayan adam ben kornaya aralıksız basıp söylenirken pardon, sakin vb şeklinde el kol hareketleri yapıyordu tüm salaklığı ile. Direksiyonu bir türlü toparlayıp yola devam edemediğinden diğer yönden gelip (o durumda iki yöne de yeşil yanıyordu yani) tam ters yöne yasak yerden dönmek için böyle bir tehlikeyi insan neden yaratır? 100 metre kadar sonra zaten dönüş yapılacak yer var, gerçi bunu bilip bilmemesi ne fark eder.

o kafayla gittim geldim, sonradan tabii "ya şöyle olsaydı ya böyle olsaydı..."diye düşünmekten kendimi alamıyorum. bugün araçla çıkmadım, çıkmayacağım, yarın binebilecek miyim bilmiyorum.

işin kötüsü şöyle yapsaydım bu olmazdı, etmezdi diyebileceğim hiçbir şey yok. nişanlımla konuştuğumda birçok kaza böyleleri yüzünden oluyor diyor zaten, bunu düşününce daha fena oluyorum:(

Her şerde hayır vardır denir dün bir kez daha anladım:
1. bu yol araçla ilk 4-5 ayımda kapalıydı çalışma yüzünden aralardan dolanıyorduk, ama trafik yavaş akıyordu, ya bu olay ilk haftalarda olsaydı o zaman frene öyle asılamayabilirdim.

2. yan yol girişinden önce peşime sürekli sellektör yapan biri takıldı, normalde o yol boş olduğunda daha hızlanabilirdim, sırf ona inattan 50 yi hiç geçmedim, geçseydim belki de frenle kurtaramayabilirdim. o densizden sonra arkamdan devam etti ancak bir daha sellektör yapmadı o akıllı da:mad:

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok geçmiş olsun trafikte dengesizden bol ne var ki? bize de otobüs arkadan sileceğe dokunmuştu ve cam patlamıştı. uzun süre o korkuyla gezdim acaba biri yine vuracak mı diye gözüm sürekli dikiz aynasında arkayı kontrol ediyordu. Ama bir müddet sonra alışılıyor.
trafikte kimin ne yapabileceğini önceden tahmin etmek gerekiyor.
Allah korusun bu tür sürücülerden ve kazalardan...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun Çiğdem,ucuz atlatmışsın,bu olay yüzünden araçtan veya sürücülükten soğumamalısın aksine tecrübe kazandığın için sevinmelisin,yıllardır daha kötüleriyle karşılaşmama rağmen bir gün bile arabayı sürmemeyi düşünmedim,hepsi ayrı bir tecrübe oldu...:eyv

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Gecmis Olsun Trafikte Butun Suruculeri Acemi Olarak Gorun Ve Oyle Surun Araci Kimin Nerde Ne Haraket Yapacagi Belli Degil Herkesin Kafasi Guzel Bir Sekilde

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok geçmiş olsun..

19bao07

Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun..böyle öküzler yüzünden biz de tehlıke altında kalıyoruz işte.. heryerde var böyle dengesızler..

gecen gun Izmır de o fecı yagmurlu zamanda ben de atlattım bı kaza , yagmur yagıyo dıye sakin gidiyodum iyiki , kamyoncunun teki ara yoldan geri geri çıkıyomus hemde virajın orta kısmında , virajı dönmemle kamyonu görmem bi oldu önümdeki kangoo da aynı sekılde ıkımızde frene bı asıldık , kangoocu kamyona bende kangoocuya bı karıs falan mesafede kaldım..
yeni lastıklerınde faydasını görmus oldum :) eskısı olsa kesin girmiştim öndekine..

en güzeli sakin gitmek , bı sekılde duruluyo yada en azından ufak hasarlı kaza olur cana bişey olmaz ;)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
çok geçmiş olsun trafikte dengesizden bol ne var ki? bize de otobüs arkadan sileceğe dokunmuştu ve cam patlamıştı. uzun süre o korkuyla gezdim acaba biri yine vuracak mı diye gözüm sürekli dikiz aynasında arkayı kontrol ediyordu. Ama bir müddet sonra alışılıyor.
trafikte kimin ne yapabileceğini önceden tahmin etmek gerekiyor.
Allah korusun bu tür sürücülerden ve kazalardan...

geçmiş olsun, şimdi aynaya baktıkça bu da gelir aklıma :) tam yılların korkusunu yendim, ettim , şuna buna alışıyorum derken dün bu olan ve ilk defa böyle ani fren yapmam gerekti trafikte.

trafiğe çıkmadan sanayide nişanlımla çalışırken ya duramazsam diye hızlanmaktan korkuyorum diye boş alanda, hızlanma-ani durma çalışmıştık (içi dışına çıkmıştı zavallının tabii daha debriyaja bile alışamamıştım o zamanlar 12 3 ) ama yine de daha önce olsaydı kurtarmam imkansız, 3 aydır söyleniyordum o yoldan geçerken, ilk aylar ne çektim şu yol çalışmasından diye şimdi yol açıldı kaymak gibi gidiyoruz bana mıydı zoru yolların diye şimdi şükrediyorum iyi ki çalışma varmış daha önce diye:S

Geçmiş olsun Çiğdem,ucuz atlatmışsın,bu olay yüzünden araçtan veya sürücülükten soğumamalısın aksine tecrübe kazandığın için sevinmelisin,yıllardır daha kötüleriyle karşılaşmama rağmen bir gün bile arabayı sürmemeyi düşünmedim,hepsi ayrı bir tecrübe oldu...:eyv

Yarın da aslında kullanmam gerekmiyor ama pazartesiye kadar kullanmazsam arada kafamda iyice yazacağım senaryolar gibi geliyor felaket senaryosu yani o yüzden iş çıkardım kendime aracı kullanmak zorunda kalacağım şekilde, umarım sinirlerim boşalmaz :(

Bir daha böyle bir şey olsa nasıl önleyebilirim diye düşünüyorum ona cevap bulamıyorum Mustafa Abi, o rahatsız ediyor sanırım. Gerçi ders olmadı değil yine de, yol boş olsa bile 50 yi geçmemek lazım demek ki, ve yanımdaki çanta ayak boşluğuna düşüp oradan koltuğun altına gitmiş arkada bir şey olsa direk ön cama uçabilirdi, takıntılarıma devam etmem lazım yani.

Gecmis Olsun Trafikte Butun Suruculeri Acemi Olarak Gorun Ve Oyle Surun Araci Kimin Nerde Ne Haraket Yapacagi Belli Degil Herkesin Kafasi Guzel Bir Sekilde

Ben acemi ya da alkollü olarak bakıyorum aslında, kesinlikle doğru nereden ne geleceği belli değil, anlamadığım kendi malını bıraktım canını da mı önemsemiyor insanlar o yoldan çok hızlı gelen bir araç olabilirdi, daha büyük araç olabilirdi ve onu sürükleyebilir, ezebilirdi.

geçmiş olsun..böyle öküzler yüzünden biz de tehlıke altında kalıyoruz işte.. heryerde var böyle dengesızler..

gecen gun Izmır de o fecı yagmurlu zamanda ben de atlattım bı kaza , yagmur yagıyo dıye sakin gidiyodum iyiki , kamyoncunun teki ara yoldan geri geri çıkıyomus hemde virajın orta kısmında , virajı dönmemle kamyonu görmem bi oldu önümdeki kangoo da aynı sekılde ıkımızde frene bı asıldık , kangoocu kamyona bende kangoocuya bı karıs falan mesafede kaldım..
yeni lastıklerınde faydasını görmus oldum :) eskısı olsa kesin girmiştim öndekine..

en güzeli sakin gitmek , bı sekılde duruluyo yada en azından ufak hasarlı kaza olur cana bişey olmaz ;)

bu gelmemişti aklıma, yağmurlu olsaydı yol fren mesafesi belki de daha uzun olacaktı, değil mi? gerçi daha da yavaş giderdim o zaman ama yine de arkamdaki bana çarpabilirdi:S size de geçmiş olsun, yeni lastikler uzun ömürlü olsun...

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gecmis olsun..

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Vatandas Da Hakli Bir Yerde İlk Zamanlar Bende Cok Yadirgamisdim Bu Kadar Vurdumduymaz Nasil Oluyorlar Diye Vs Sonra Burada Yasadikca İnsanlarin Psikolojisini Anlayabildim Hayat Zor İstanbulda Herkesin Kafasinda Bir Sürü Soru İşareti Sikinti Vs Millete De Hak Veriyorum Yani

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Vatandas Da Hakli Bir Yerde İlk Zamanlar Bende Cok Yadirgamisdim Bu Kadar Vurdumduymaz Nasil Oluyorlar Diye Vs Sonra Burada Yasadikca İnsanlarin Psikolojisini Anlayabildim Hayat Zor İstanbulda Herkesin Kafasinda Bir Sürü Soru İşareti Sikinti Vs Millete De Hak Veriyorum Yani

Dalgınlık vb konusunda insanlık hali diyebiliyorum ama bile bile kendi malını, canını ya da diğerlerini tehlikeye atanları anlayamıyorum ben. Araç büyük sedanlardan a grubu mu deniyor bilemiyorum, yani kendi aracı da olsa iş yerinin aracı da olsa, kaskosu da olsa başına iş açılmıyor mu? Maddi yönü geçtim resmen akan trafik var diğer yönde ve kendini nasıl böyle bir tehlikeye atar en azından trafiğin durmasını bekleyip ara yoldan geçmeyi bekleyenlere işaret edip geçebilir sonuçta duran araçlar en fazla küfür yer eder :slc