Clio 4 1.2 icon motor sesi yüksek?

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:soru merhaba arkadaşlar aracı çalıştırdığımda rolantide sanki dizel araçmış gibi ses çıkartıyor motor soguk olduğundan diye düşünmüştüm ilk seferinde ama ısınıncada aynı hatta bir kaç kişi dizel olup olmadığını sordu bana:(
1.2 kullananlarda ses acaba aynımı yoksa bana mı öyle geliyo??
servise götürüp sordum durumu anlattım hiçte tatmin edici cevaplar alamadım.
servis çalışanları sen daha önce hiç reno kullanmadın galiba diyerek güldüler ve bu durum beni çok sinirlendirdi. hatta clio 3 ve symbol ile karsılastırdılar sesi bunlar hep aynı motor 1.2 ler 2006 da üretildi dediler sana öyle gelmiştir normal deyip savusturdular resmen

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
görmeden duymadan cevap yazılacak bir konu yok ama gülenler ayıp etmiş mais yetkili servisine götürmenizi öneririm.

DyNaStY

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onur beyinde söylediği gibi sesi duymadan yorum yapmak yanlış olur fakat benim 1.2 de ne dışarıdan nede araç içerisinden rahatsızlık verecek derecede bir ses yok.

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 1.2 kaput kapali calistigi duyulmuyor fısır fısır masallah , , motor yaginizi kontrol ettirdinizmi acaba ? Ettirmediyseniz bi kendiniz kontrol edin , yag azaldiginda genelde surtunme fazla oldugu icin sesli calisir motor , 0 araba bu demeyin bayiiden cikip kol cikartan araba biliyorum

gizmo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk aldığımda bana da biraz sesli geldi, şu an 1200 km' de ses azaldı, sanırım yavaş yavaş motor açılıyor (ya da alıştım bana öyle geliyor). Daha önce Clio3 1.2 vardı o da çok sessiz değildi ama bundan daha az ses çıkarıyordu. Bahsettiğim ses pencere açıkken, düşük devirlerde gelen ses. Devir arttıkça tabi ki ses de normal olarak artıyor, onu saymıyorum. Sonuç olarak kendi tecrübeme göre 1.2 ler biraz sesli çalışıyor diyebilirim.

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 1.2 kaput kapali calistigi duyulmuyor fısır fısır masallah , , motor yaginizi kontrol ettirdinizmi acaba ? Ettirmediyseniz bi kendiniz kontrol edin , yag azaldiginda genelde surtunme fazla oldugu icin sesli calisir motor , 0 araba bu demeyin bayiiden cikip kol cikartan araba biliyorum
motor yağını kontrol ettirmedim kendimde hiç bakmadım nasıl olsa 0 araç diye ama dediğiniz doğru 0 deyip geçmemek lazım bu akşam kontrol edeyim bakalaım durum nedir

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor yağını kontrol ettirmedim kendimde hiç bakmadım nasıl olsa 0 araç diye ama dediğiniz doğru 0 deyip geçmemek lazım bu akşam kontrol edeyim bakalaım durum nedir
motor sogukken çalıştırmadan önce sabah araca ilk binmeden kaputu acın bakın bakalım yağ seviyesi ne durumda

cupido

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde sesli calışıyor banada sordular dizelmi diye ama sogukken oluyor bende