Clio 4 1.2 joy kullanan var mı?

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bütçe ne kadardır bilmiyorum ama 1.2 motorla samsuna gidip geldim rampalara gelmeden 110 120 ye kadar zorluyorum rampa bitiminde 60 65e iniyor hız torku yetmiyor o kasaya.en güzeli bi test sürüşü yapman olacaktır kardeşim :eyv
dizel symbol de bakabilirsiniz fiyatı uygun gelirse :eyv

FuaT02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında gayet açıklayıcı cevaplar verilmiş. Ben şirket aracı kullanıyorum symbol 1.5 dizel. Eşim için 1.2 joy benzinli aldım. Eşim araçtan gayet memnun. Ara sıra bende kullanıyorum. Symbol' den sonra tabiki yavaş geliyor ama 5-10 dk ya alışıyorum. Araç çok havalı özellikle alev kırmızısı. Yıllık 5000 km yi geçeceğini sanmıyorum. O yüzden yakıt tüketimininde 7 litre bile olsa sorun olmayacağını düşünüyorum. Aracı cuma günü aldım. 40300 + 1000 tl kasko ya maal oldu. Bu fiyata süper.

Acaba yakıtta düşme oldu mu?

BD501

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio4 1.2 Joy sahibiyim.

Aracı Haziran 18 de almıştım. İlk aldığımda yakıt değerleri 8 küsürdü. Fakat şuan 7.2 ye kadar düştü. Dahada düşebiliceğini düşünüyorum. Performans olarakda yokuş larda yüksek devirlere çıkman gerekebilir.. Zaten sürekli arabayı yokuşda kullanmıyorum buda benım için pek bi sorun gibi gelmiyor. Aracım 2014 model. Arkadaşların bahsettiği sesler rüzgar sesi vs. Benim aracımda rastlamadım. 130-140 da gördüm arabada fakat sorun görmedim. Tek sorun gördüğüm bağaj kapagındakı takırtı oldu onuda servisde lastik gibi bişeyle değişim yapıldı ufak bişe. Şuan hiç bi sorun yok. Sınıfına göre diğer araçlardan daha üst seviyede. Konfor olarakda gayet iyi durumda.

whitenights

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de 1.2 joy 16v 75 bg benzinli var.Tam bir yakıt cimrisi.Klimayı bile istediğim gibi kullanıyorum.100 liralık benzinle yaklaşık 200 250 arası km yol katettim.Konfor açısından da iyi.Virajlarda güvenli.En güzeli de modifikasyona uyumlu.En boşunu al para buldukça yükselt en full'e ...

FuaT02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de 1.2 joy 16v 75 bg benzinli var.Tam bir yakıt cimrisi.Klimayı bile istediğim gibi kullanıyorum.100 liralık benzinle yaklaşık 200 250 arası km yol katettim.Konfor açısından da iyi.Virajlarda güvenli.En güzeli de modifikasyona uyumlu.En boşunu al para buldukça yükselt en full'e ...

Ben arabayı aldım şuan bayide duruyor teslim almadım aracımı bu yüzden almadan önce son bir kez daha araştırıyorum.. Bu arada araba da rüzgar sesi geliyor mu?

whitenights

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla ben hiç hissetmedim.Ben karabükte yaşıyorum zonguldak bartına sık giderim malum deniz kenarı rüzgarlı oluyor ama hiç hissetmedim.Bende peugeot 206 vardı onda camları boşuna takımışlar clio da ses namına hiç bir şey yok

faruk67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arcımdan cok memnunum geçen hafta 350 tl benzin ile 1325 km yol yaptım yakıtından çok memnunum. bugün ilk bakımını yaptırdım 300 tl tuttu. aracımın çekişinde artış olduğunu daha ilk binmemde anladım. şuan için hiçbir sıkıntı yok daha iyi olur inşallah :)

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla yorumları okudukça şaşırıyorum bende aynı araçtan mı aldım diye. Bende de 1.2 Joy benzinli araç var. 2013 model, 15 aydır kullanıyorum. İzmir İstanbul arası gidip gelyorumda. Şehirdışı 82 Km hıza sabitliyorum 4,5 Lt. ortalama tüketimi var. (ilk aldığımda 4 Lt. civarındaydı, sonradan arttı.) Şehir içi ise 6,5 lt.'yi hiç geçmedi. Motoru küçük olduğu için ani hızlanma yapamıyor ve yokuş yukarı çıkarken, hele birde araba doluysa zorlanıyor. Ancak yakıt performansı benim için önemli olduğundan ve 100 km üzerinde hız yapmadığımdan bunlar benim için önemli değil. şehir içinde 9 Lt. yakıt yakan arkadaş arabayı nasıl kullanıyor gerçekten çok merak ettim. Ayrıca aracımı aldığım günden beri arka kapının dışarıdan açılması sorunu hariç hiç bir sorun yaşamadım, onuda yetkili servise götürdüğümde gevşeyen bir vidayı sıktılar ve sorun düzeldi. Araç süper bir araç değil, 100.000 Tl'lik bir aracın standartlarını bu araçtan beklemek haksızlık. Ama fiyatına göre süper ötesi bir araç. Bence tek sorun aracın yere yakın yapılmış olması. Türkiye gibi delik deşik yolları olan bir memlekette aracın altı sürekli bir yerlere sürtüyor.

Hasanavci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
82 km hızla İzmir' den İstanbul' a mı gidiyorsunuz? İyi sabır varmış sizde.

Garip gelebilir ama ben aracın sadece torpido da ışık olmamasını sevmedim. Hatta sensörlü ışık arıyorum internette. Onun dışında 1.2 joy şehir içi aracı olarak üretilmiş. Artık otomobil firmalarının hemen hepsinde 1-2 şehir içi modeli var. Mesela peugeot 208 1.0 kullandım geçen hafta. Bi fark yok.