Clio 4 50 km hiza kadar sağa çekiyor

ademacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba Deli oluncam ikinci el clio 4 aldim 2015 model arac 50 km hiza kadar direksiyon saga düşüyor 3-4 derece bundan dolayında sağa çekiyor rot yaptırdım tekerleği yer değiştirttim çekme yönü değişmedi hızlanınca bunlar elektrikli direksiyonmus sertlesip düzeliyor bu sorunu yaşayan var mı nasil düzeltebilirim 50 km hiza kadar direksiyonu tutmazsa saga gidiyorum Gaziantep te orjinal servisinede gittim direksiyon kalibrasyonu yaptılar düşük hızda yine sağ tarafa düşüyor düzelmedi lütfen yardım bekliyorum

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Problem torsyon yani dingilde olabilir

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede benzer problem var

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gir rod yapan ustaya sor degerlerde sapma varmi benim sag arkada sapma varsi cukura girmistim

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Adem bey , birisi direksiyona asılıyor gibi çekiyorsa amortisör bilyasına baktırın.

ademacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adem bey , birisi direksiyona asılıyor gibi çekiyorsa amortisör bilyasına baktırın.

Yok hocam asılma yok 50 km hiza kadar sağa düşüyor direksiyon 50 km hızdan sonra sertlesiyor ve düzeliyor sürekli cekme yok

ademacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gir rod yapan ustaya sor degerlerde sapma varmi benim sag arkada sapma varsi cukura girmistim

Iki kez rota girdim yapan arkadaş sıkıntı yok dedi kalibrasyon icin orjinal pc ye bağladılar hata kodu yok abi hata kodu olsa ona göre düzeltecek metot bulurum dedi sali gunu birdaha servise goturucem o kadsr soğudum ki araçtan

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oyle oluyo valla dostum ben 6 aylik sifir aractan sogudum. Bende merak ettim burda paylas olani torsyona baktir

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum problem duzeldimi bende senin yaptirdigin isleri yaptiram

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
balatalar diski sıkıyor mu aracı kaldırıp bir kontrol et sağ taraf sola göre sıkışma yapıyorsa çekme yapar başıma geldi bir defasında