Clio 4 50 km hiza kadar sağa çekiyor

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaptim ama nafile

ademacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum problem duzeldimi bende senin yaptirdigin isleri yaptiram
Hocam uzun uğraşlar sonucu sebebi bulduk bu konuşmalardan sonra iki ustaya daha gittim direksiyonu sokeriz acı sensörü arızalı bayramdan sonra gel dedi durduk yere başıma masraf açacakti sebebi arka tekerin teki farklıydi üzerindeki çizgiler farkli olduğu icin yavaş hızda çekme yapmış cekme yapmış sanırım bide çelik jant vardı orjinal olmadığı için içine burc atmışlar o deforme olmuş gittim arefe günü 4 tsne 1200 tl ye briston ep25 aldim çekme düzeldi
Hepinizden çok teşekkür ederim

ademacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hata rot balans ustası şaşırdı arkadan dolayı çekme mi olur diye gözüyle görünce inandı

bloodstick

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 lerde bu durum normalmiş. yetkili serviste fabrikasyon rot ve orjinal lastik taktırmama rağmen devam etti. Bu sadece sizin aracınızda değil piyasadaki o model clioların hepsinde var hemen hemen. Çok canınızı sıkmayın. Servis mantıklı bir açıklama yaptı aracı kaldırıp gösterdiler bu araçlarda ön takım düzeninden ötürü bu durum düşük hızlarda yaşanabiliyormuş. Doğrumu yanlış mı bilmiyorum fakat durumu oldukça iyi tecrübe ettim gitmediğim yer kalmadı :) rotlar yapıldı lastikler değişti ustalar değişti hepsinde devam edince servisin söylediği duruma ikna olarak durumu kabul ettim :) Benim aracım 2014 model 1.5dci edc

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah allah ilginc benim aracta kucuk cukur kasislerde h3m3n direksyon saga yatiyi

bloodstick

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah allah ilginc benim aracta kucuk cukur kasislerde h3m3n direksyon saga yatiyi

söylediğim gibi hepsinde olan bir durum. Bunun için boş yere ustalara para kaptırmaya gerek yok :) Tabi aracınız her 10 bin km de rot ayarlarını kontrol ettirmekte fayda var.

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne bileyim hocam anlamadim gitti ben bu durumu

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam banada aynini dediler yalan dogru bilmem 50 km altinda direksyon saga yatiyo