Clio 4 aldığıma pişmanım !!!

aykutcann

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde bi kötüleme var Clio 4 ü ama sıfır araç aldığınızda 0 sorun diye bir yazı yada garanti vermiyorlar zaten ve burada sanki sadece renaultta sorun çıkıyor muşçasına yazı yazmak anlamsız bende de sorunlar çıktı serviste düzelttiler ve usul usul kullanıyorum ki 6 ayda 15.000 km yol yaptım. Otelde çalışıyorum ve daha 1 sene önce Otelin sahibi 0 Audi A6 aldı ve 7 kez servise orasından burasından ses geliyor diye servise götürdüm. Bence makul fiyatta aldığınız arabadan çok fazla beklenti içine girmeyin ki zaten Clio 4 ile Renault beklentileri yeterince karşılıyor.

BozkurTrT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beni en çok üzen amartisör sesleri başarıyla halledebilirler acaba forumda amartisör sıkıntısı yaşayanlar var mı ?

grkmkaleli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagajdan gelen sesler bağaj kilidi ile ilgili sanırım vidalarını sıkıyorlar problem çözülüyor. Amortisörden gelen sesler için bilgim yok bende olmadı. Fakat bagaj işini hemen hallediyorlar.
İlk defa renault kullanıyorum ve clio 1.5dci s&s icon aracımı sıfır aldım. Bence bu tarz ufak şikayetler halledilir fakat clioyu kötülemek bence yanlış. gerek motor teknolojisi olsun gerek yol tutuş ve sağlamlık açısından araç sınıfının çok üzerinde. Full donanım bir aracınız var ve sadece 1070 kg?? buda kullanım kolaylığı yakıt tasarrufu vs olarak size geri dönüyor. Bütün firmalar hafif araç üretmek için uğraşıyor, bu nedenle clio segmentinde gerçekten üst sıralarda bence.

BozkurTrT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sınıfının 1 numarası araştırıp aldım bagaj problemini göze aldım zaten ama amartisörden sıkıntı olacağını düşünmemiştim yapacak birşey yok arabaya baktım zaman hala da içim gidiyor

brs_24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar herkes bu clio4 aracından şikâyetçi en azından % 90'nı o %10 şanslılardan biri benim herhalde hiç bir sıkıntım yok ALLAH'A şükür tıkır tıkır gidiyorum ve yakıt ortalamam 6.2 6.7 daha yukarısını görmedim 6 aylık aracım 8.500 km devirdim tce ıcon

NOT: aracım hep koy yolunda kullanıyorum okadarda bozuk yok ses yok MAŞALLAH

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Halledilebilir sorun bunlar.Aracınızdan soğumayın bence.

BURAK.34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sınıfının 1 numarası araştırıp aldım bagaj problemini göze aldım zaten ama amartisörden sıkıntı olacağını düşünmemiştim yapacak birşey yok arabaya baktım zaman hala da içim gidiyor

Önden gelen sesler viraj demir takozudur.Değişim yapıyorlar ses kalmıyor.Direksiyon kutunuzuda kontrol ettirin bu sesler arasında oradan gelen sesi kaçırmış olabilirsiniz.Benim başıma geldiği için biliyorum.

dj_knaap

Murat YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Böyle sorunları çok ta büyütmemek gerektiğini düşünüyorum her araçta olabilecek problemler bunlar ve çöülmeyecek bir şey de değil bunu firmaya maal etmek çok yannış bir düşünce her üründe sorun çıkabilir sonuçta mekanik ve elektronik bir araç alıyorsunuz hata olması yoksa bile sonradan çıakrması gayet normal bir durumdur renault servisine bi uğrayın derim ben bu güne kadar bi sıkıntı yaşamadım her gittiğimde hassasiyetli davranarak sorunlarımı çözdüler arabadan pişman olmanıza gerek yok sonuçta bu araç piyasadaki kendi segmentinde tabiri caizse lider konuma gelmiş özellik fiyat ve tasarrufuyla ön plandadır iyi bir araca sahipsiniz canınızı sıkmayın derim.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim sakin olmakta fayda var dünyanın neresinden alırsan al fark etmez kul yapımı olduğundan illaki bir iki sorunla karşılacaksın gönül ister olmasın ama hayatta böyle şeyler var. En önemli olan özellik bunları servisin ücretsiz olarak giderecek olması benim tavsiyem clio 4 bölümüne girip daha önce karşılaşılmış herşeyi oku ve servise gittiğinde oralarada baktırman böylelikle zaman kaybı yaşamazsın :eyv