Clio 4 Android Multimedia

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende daha önce aracıma tablet koymayı düşündün. Teybi kapatmak gibi saçma bir yöntemle değil tabi. Ama bahsi geçen tabletlerde min 3000 mah batarya bulunmakta. Bu batarya 2 ihtimalle patlayabilir. Ya aşırı ısınırsa yada yada aşırı şarj olursa.
Aşırı şarja karşı önlem alınmış tablet tarafında. Ama bu büyüklükte bir batarya 40-45 derece güneşin altında birde döşeme siyahsa(ki genelde siyah olur) patlaması olasıdır. Bir gün arabasının yerinde kül yığını bulmak isteyen bu yöntemi kullanabilir.
Hea bir de hırsızın camı patlatıp tableti çalma ihtimali var ki bu daha olası ve diğerine göre daha iyi bir durum. Bizzat gördüm sokakta arabaların içini kesiyorlardı. Çıkar tak bir sistemle uğraşabilecek olsam emin olun tableti tercih ederdim.

Diğer yandan bu cihaz 90-120 dolar civarında. Kargosu yok(freeshipping) ve gümrüğe de takılmıyor.

Arabanın teybinden gayet memnunum. Sesi burdan alıyorum zaten. Rnav ise yetersiz ve pahalı. Çünkü navigasyonu işe yaramıyor. Benim ihtiyacım ise gmaps i trafik verileri ile kullanabilmek. Geri kalan herşeyi teypte tuşları ve direksiyon kumandası ile hallediyorum.

İnşallah açıklamalarım sizin için yeterli olur. Ben kimseye dayatma yapmıyorum. Olmuş ve olası durumları yazdım.

inanın sizin kadar inat biri daha görmedim sitede :)

abicim istediğini yap ne diyeyim siz daha tecrübeli ve daha iyi biliyorsunuz belliki.

ama şunu kafanıza iyi sokun:

1) tabletler arabada patlamazlar, patlasalardı piyasada 100,000 tane arabasıyla gezen vede tablet kullanan satış temsilcilerin patlardı bizimkiler volvo iş makinası distribütörü şirketde 32 kişi aracında tablet kullanıyor artık pc dönemimi kaldı ? yolcu koltuğunda adana sıcağında 3 senedir toplam 32 kişi daha 1 tane duymadım böyle ütopik bir iddia kaldıki bu forumda bizzat herkes biliyor 3 senedir kullandığımı ve tekrar ediyorum adana!!!

2) tableti yok hırsız çalar yok şu yok bu hocam hangi dönemde yaşıyorsunuz sene 2017 1998 değil kim kimin arabasına teyb sökmek için giriyor kaldıki yine tekrar ediyorum sökülebiliyor gettodamı yaşıyorsun o halde sök torpiodya koy bunu 3üncü anlatışım!!

3) şirketimizde servis müdürlüğü yaptım şu andada 2 senedir ihracat/ithalat müdürüyüm sen o bahsettiğin cihazı 120usdye getir bende göreyim arkadaşım bu dalıda bana anlattın ya helal olsun, biraz daha iddiacı olmadan evvel istersen bir uzmana danış çünkü iddian sadece bu işi hiç bilmediğinizin göstergesi.

4) tableti teybin üstüne takmayacaksınız teybi söküp sıfır 1mm boşluk bırakmaksızın sabitleyeceksiniz.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam birde şunu söylemeden geçemiycem

biryanda siz yok ben böyle yaparım,yok şu şöyle olur,yok bunu böyle yaparım, yok şunu şöyle getiririm , yok şunun şu olasılığı var diyorsunuz ve A'dan Z'ye iddia iddia iddia ve hepsi teoride.

diğer yandan ben 3 teyp,2 multimedya, 2 tablet değiştirmiş hepsindede başarılı olmuş şu en başarılısını sergileyen ve bahsetiğiniz hiçbir olumsuzluğu yaşamayan gerçek bir örneğim?

siz hiç gümrük yasasına baktınızmı kaç usd üstünde ne tip eşyalar gümrüğe tabidir? isterseniz bir göz atın derim bulamazsanız yardımcı olurum en azından canınız yanmaz ben burada sizi düşündüğüm için baştan beri yazıyorum ama görüyorumki gerçekten fazlasıyla ben bilirim edasında vede inat birisiniz o sebeble hocam bildiğini oku ve lütfen sonucu paylaş .

adn25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inanın sizin kadar inat biri daha görmedim sitede :)

abicim istediğini yap ne diyeyim siz daha tecrübeli ve daha iyi biliyorsunuz belliki.

ama şunu kafanıza iyi sokun:

1) tabletler arabada patlamazlar, patlasalardı piyasada 100,000 tane arabasıyla gezen vede tablet kullanan satış temsilcilerin patlardı bizimkiler volvo iş makinası distribütörü şirketde 32 kişi aracında tablet kullanıyor artık pc dönemimi kaldı ? yolcu koltuğunda adana sıcağında 3 senedir toplam 32 kişi daha 1 tane duymadım böyle ütopik bir iddia kaldıki bu forumda bizzat herkes biliyor 3 senedir kullandığımı ve tekrar ediyorum adana!!!

2) tableti yok hırsız çalar yok şu yok bu hocam hangi dönemde yaşıyorsunuz sene 2017 1998 değil kim kimin arabasına teyb sökmek için giriyor kaldıki yine tekrar ediyorum sökülebiliyor gettodamı yaşıyorsun o halde sök torpiodya koy bunu 3üncü anlatışım!!

3) şirketimizde servis müdürlüğü yaptım şu andada 2 senedir ihracat/ithalat müdürüyüm sen o bahsettiğin cihazı 120usdye getir bende göreyim arkadaşım bu dalıda bana anlattın ya helal olsun, biraz daha iddiacı olmadan evvel istersen bir uzmana danış çünkü iddian sadece bu işi hiç bilmediğinizin göstergesi.

4) tableti teybin üstüne takmayacaksınız teybi söküp sıfır 1mm boşluk bırakmaksızın sabitleyeceksiniz.

1) Tabletler dediğim yolla patlarlar. Çünkü içerisinde yüksek kapasiteli bir batarya var ve bu olaydan dolayı araca hasar gelirse kaskodan zırnık alırsın. Arabada tablet taşımakla tabletin sürekli güneş altında kalması aynı şey değil.

http://www.teknolojioku.com/haber/cep-telefonu-bataryasi-neden-patlar-nasil-korunmali-12855.html

2)Hırsızlar için dönem farketmiyor ben gözümle gördüm. İyi bir tablet koyarsanız çalınabilir.

3)Birçok kişi getiriyor bunun farklı yöntemleri var. Eee biraz kabiliyette gerekiyor tabiki.

4)Teybi söktükten sonra hiçbir kıymeti yok zaten tableti. Dediğim cihaz aux ile telefon bluetooth ile bağlı. Hem cihaz internete hemde telefon arabanıza bağlı kalıyor. Görüşmeleri teybin bluetooth u üzerinden yapmaya devam ediyorsunuz. Veee aracınızın orjinalliği bozulmuyor.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1) Tabletler dediğim yolla patlarlar. Çünkü içerisinde yüksek kapasiteli bir batarya var ve bu olaydan dolayı araca hasar gelirse kaskodan zırnık alırsın. Arabada tablet taşımakla tabletin sürekli güneş altında kalması aynı şey değil.

http://www.teknolojioku.com/haber/cep-telefonu-bataryasi-neden-patlar-nasil-korunmali-12855.html

2)Hırsızlar için dönem farketmiyor ben gözümle gördüm. İyi bir tablet koyarsanız çalınabilir.

3)Birçok kişi getiriyor bunun farklı yöntemleri var. Eee biraz kabiliyette gerekiyor tabiki.

4)Teybi söktükten sonra hiçbir kıymeti yok zaten tableti. Dediğim cihaz aux ile telefon bluetooth ile bağlı. Hem cihaz internete hemde telefon arabanıza bağlı kalıyor. Görüşmeleri teybin bluetooth u üzerinden yapmaya devam ediyorsunuz. Veee aracınızın orjinalliği bozulmuyor.

gerçekten sizin gibi arkadaşlara şaşıp kalıyorum gören sanarki Samsung arge ürge departmen müdürü Koreli JC ile konuşuyorum nasıl bir öz güven ve bilmişliktir hat safa bu olsa gerek :)

hocam sen hiç Carputer denilen olaya baktınmı? bu uygulamayı dünya'da yapan muhtemelen milyonlarca insan var özeliklede ford,bmw ve VW araçlarda hatta Crutchfield gibi aşırı pimpirikli ve detaylı firma bile yazılı yapım aşamasını yazmış ipad ve sony app remote ile ve bahsi geçen ülkede bu firma Nevada'da = Adana.

adam almış dandikten 2013'den kalma muhtemelen kendisi gibi Ali express alımı ürünün patlamasını paylaşıyor , yılda kaç böyle haber duydun 1-2??

dediğim gibi şirketimizde 32 araçta var ne duydum ne gördüm böyle birşey kaldıki adana'da etrafımdaki tüm satış elemanlarında böyle , onu geçtim daha henüz kıbrıstan geçen hafta geldik orada sahilde siparişi 45c altında tamda öğlen saatinde alan garson neyle alıyordu? tabletle! nereye kouyordu barın köşesine güneşin altına ama yok bizim ADN25 dediyse doğrudur :) o adam muhtemelen 2-3güne yanar çünkü Samsung eşşek adamlar düşünemiyor kullanılacak alanları.

emremutlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar tekrar. Konuyu toparlamak istedim. Şimdi aklımdakileri yazayım bana yol gösterirseniz sevinirim.

1. Multimedia değişimi sonrası tamamen orijinale yakın bir görüntü ortaya çıkmasını istiyorum.

2. Mevcut ekran 7" ve dolayısı ile ekran değiştirdiğimde yine 7" kullanmalıyım ya da diğer ölçülerde multimedia göğsü bulmalıyım.

3. Mevcut rnav i cikardiktan sonra rnav in boşluğuna küçük bir amfi yerleştirmek istiyorum. Bu boslukta amfi ve diğer bağlantıları halletmek istiyorum. Direksiyon kumandası çipi, otg çoğaltıcı, amfi, hepsini burada çözmek istiyorum.

Aslında biraz uğraş sonucu hepsi çözülür fakat handikaplara gelirsek;

1. Maliyet. Uygun ortalama bir tablet 700 tl civarı. Amfi 450 tl civarı. Direksiyon kumandası çipi 250 tl civarı. Göğüs opsiyonel 450 tl civarı. Kablolama vs 2000 tl ye kadar geliyor.

2. Standart tabletler media cihazları gibi telefon bağlayıp uzerinden konusma yapmak icin harici yazilimlar gerektiriyor. Ambians sensör mikrofon panel arkasında kalıyor.

Newfron diye bir ürün buldum bu arada sanki çoğu ihtiyacimi karsilayacak gibi. Tavsiye eder misiniz?

Amacım android multimedia kullanmak ve en az 4x40watt hoparlör gücü almak.

Bu arada hoparlörlerimi jbl ile değiştirdim. Fevkalade oldu tavsiye ederim. :)

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
neyse hocam ben uzatmayacam bildiğini yap uğraşamayacam çoluk çocukla, her yanın ancak iddia umarım birgün faaliyete geçersinde görürüz merakla bekliyor olacaz sonucunu

adn25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gerçekten sizin gibi arkadaşlara şaşıp kalıyorum gören sanarki Samsung arge ürge departmen müdürü Koreli JC ile konuşuyorum nasıl bir öz güven ve bilmişliktir hat safa bu olsa gerek :)

hocam sen hiç Carputer denilen olaya baktınmı? bu uygulamayı dünya'da yapan muhtemelen milyonlarca insan var özeliklede ford,bmw ve VW araçlarda hatta Crutchfield gibi aşırı pimpirikli ve detaylı firma bile yazılı yapım aşamasını yazmış ipad ve sony app remote ile ve bahsi geçen ülkede bu firma Nevada'da = Adana.

adam almış dandikten 2013'den kalma muhtemelen kendisi gibi Ali express alımı ürünün patlamasını paylaşıyor , yılda kaç böyle haber duydun 1-2??

dediğim gibi şirketimizde 32 araçta var ne duydum ne gördüm böyle birşey kaldıki adana'da etrafımdaki tüm satış elemanlarında böyle , onu geçtim daha henüz kıbrıstan geçen hafta geldik orada sahilde siparişi 45c altında tamda öğlen saatinde alan garson neyle alıyordu? tabletle! nereye kouyordu barın köşesine güneşin altına ama yok bizim ADN25 dediyse doğrudur :) o adam muhtemelen 2-3güne yanar çünkü Samsung eşşek adamlar düşünemiyor kullanılacak alanları.

Ben onu bunu bilmem bir batarya SÜREKLİ olarak güneş altında aşırı sıcağa maruz kalırsa patlama ihtimali var. Verdiğiniz örneklerle saçmalamaya devam ediyorsunuz. Tabletin elde gezmesi ile sabit bir yerde hemde siyahla içi içe kalması aynı değil. Yoksa eline alıp 50 derecedede dolandırırsın. Patlayıp araca zarar verdikten sonra hiçbir önemi yok. Aracının kül olma ihtimalini göz önüne alan tablet kullanabilir.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar tekrar. Konuyu toparlamak istedim. Şimdi aklımdakileri yazayım bana yol gösterirseniz sevinirim.

1. Multimedia değişimi sonrası tamamen orijinale yakın bir görüntü ortaya çıkmasını istiyorum.

2. Mevcut ekran 7" ve dolayısı ile ekran değiştirdiğimde yine 7" kullanmalıyım ya da diğer ölçülerde multimedia göğsü bulmalıyım.

3. Mevcut rnav i cikardiktan sonra rnav in boşluğuna küçük bir amfi yerleştirmek istiyorum. Bu boslukta amfi ve diğer bağlantıları halletmek istiyorum. Direksiyon kumandası çipi, otg çoğaltıcı, amfi, hepsini burada çözmek istiyorum.

Aslında biraz uğraş sonucu hepsi çözülür fakat handikaplara gelirsek;

1. Maliyet. Uygun ortalama bir tablet 700 tl civarı. Amfi 450 tl civarı. Direksiyon kumandası çipi 250 tl civarı. Göğüs opsiyonel 450 tl civarı. Kablolama vs 2000 tl ye kadar geliyor.

2. Standart tabletler media cihazları gibi telefon bağlayıp uzerinden konusma yapmak icin harici yazilimlar gerektiriyor. Ambians sensör mikrofon panel arkasında kalıyor.

Newfron diye bir ürün buldum bu arada sanki çoğu ihtiyacimi karsilayacak gibi. Tavsiye eder misiniz?

Amacım android multimedia kullanmak ve en az 4x40watt hoparlör gücü almak.

Bu arada hoparlörlerimi jbl ile değiştirdim. Fevkalade oldu tavsiye ederim. :)

1) jvc app remote veya sony app remote uygulamalı teyp alır torpidoya koyar tableti ekran olarak kullanırsanız telefon konuşması yapabilmeniz için yazılım gerektirmiyor.

teyple beraber gelen bt mikrofonu istediğiniz noktaya monte ediliyor ve tlf görüşmesi gelince yada siz yapmak isteyin basitçe düğmeye basıp yapıyorsunuz.

2) bendeki tablet gibi tabletin ikinci eli 200-300tlye gani gani var , anfi evet 450tl, kumanda aparatı engin abi kızmazsa söylim 60tl, göğüs opsiyon ve kablolama nedir anlamadım ama ben göğüste düzgün görünüm için folyo çektirdim 20tl, tablet tutmak için 3m tutucu ve mdf kasnak yaptım= 30tl :) , kablolama derken teyp ztn kablosuyla geliyor eğer anfi kablosu diyorsanızda ben kralını audison aldım 100tl tuttu.

peki ya fark? emin olun özelliklede jbl hoparlör taktıysanız ana ünitesi jvc,sony gibi teyplerden gelecek sinyal,5rms yerine adam gibi 80rms ile anfi sayesinde beslenecek hoparlorlerle ses kalitesi muazzam derecece artacaktır,fm kaliteside.

3) bu şekilde bahsi geçen cihazların yarın satışıda söz konusu, siz sizce yarın çincong ,newfron gibi aliexpress mallarınımı kolayca satarsınız yoksa adam gibi sony teyp,samsung tablet,helix anfilerimi? özelliklede zaten ikinci el değer kaybına uğramış ürünler seçerseniz emin olun size resmen bedavaya gelir bende o şekilde oldu .

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben onu bunu bilmem bir batarya SÜREKLİ olarak güneş altında aşırı sıcağa maruz kalırsa patlama ihtimali var. Verdiğiniz örneklerle saçmalamaya devam ediyorsunuz. Tabletin elde gezmesi ile sabit bir yerde hemde siyahla içi içe kalması aynı değil. Yoksa eline alıp 50 derecedede dolandırırsın. Patlayıp araca zarar verdikten sonra hiçbir önemi yok. Aracının kül olma ihtimalini göz önüne alan tablet kullanabilir.

bana dik açıda ortada duran, yüzü arkaya yolculara bakan, arkası tamamen duvarda olan ve gözükmeyen, tepesinde aracın tavanı olan tabletin neresine ne kadar güneş vuracağını düşünüyorsunuz bay samgung arge/ürge?

sen onu bunu bilme bildiğin yok zaten :) anca üfürme,iddia iddia iddia :)

adn25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
neyse hocam ben uzatmayacam bildiğini yap uğraşamayacam çoluk çocukla, her yanın ancak iddia umarım birgün faaliyete geçersinde görürüz merakla bekliyor olacaz sonucunu

Haklısınız kırkına merdiven dayamış biri için 25 yaşında biri çoluk çocuk oluyor hehe Ürünü bir gün alırsam burada paylaşacağım zaten emin olabilirsiniz. :servis