Clio 4 çocuk kiliti

babuqhtuLu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar, 1.2 joy clio aracımla hareket ettiğimde 10 km hıza yaklaşınca kapıları otomatik kilitliyor. Kapılar kilitli diye kafa rahat bir şekilde giderken birden çocuğum arka kapıyı açtı. Sonrasında baktığımda kapılar kilitlendiğinde içeriden açılıyor, kapı arasında fotoğrafta gösterdiğim pimi yukarı yaptığımda ise kapılar kilitleniyor fakat artık içeriden hiçbir şekilde açılmıyor. Başına gelen veya çözümünü bilen var mı acaba ? Kapılar kilitlendiğinde açılmamalı ama kiliti açtığımda içeriden açılmasını istiyorum. resim ekliyorum yardımcı olursanız sevinirim.
z3JAr6.jpg
[/URL][/IMG]

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar, 1.2 joy clio aracımla hareket ettiğimde 10 km hıza yaklaşınca kapıları otomatik kilitliyor. Kapılar kilitli diye kafa rahat bir şekilde giderken birden çocuğum arka kapıyı açtı. Sonrasında baktığımda kapılar kilitlendiğinde içeriden açılıyor, kapı arasında fotoğrafta gösterdiğim pimi yukarı yaptığımda ise kapılar kilitleniyor fakat artık içeriden hiçbir şekilde açılmıyor. Başına gelen veya çözümünü bilen var mı acaba ? Kapılar kilitlendiğinde açılmamalı ama kiliti açtığımda içeriden açılmasını istiyorum. resim ekliyorum yardımcı olursanız sevinirim.
z3JAr6.jpg
[/URL][/IMG]

Bahsettiğiniz özellik maalesef her modelde farklılık gösteriyor. Örneğin bazı cliolarda varken bazılarında olmayabiliyor. Eğer sizin aracınızda bu özellik var ise cam kilitleme ( arka çamların açılmasını engelleyen kilit, şoför tarafı cam kumandalarının hemen arkasında dikdörtgen bir tuştur ) tuşuna basınca arka kapilarin içeriden açılmasını engelliyor. Kilit açık olsa dahi o cam kilit tuşu deaktif edilmediği sürece kapılar içeriden açılmaz. Eğer bu tuş yoksa aracınızda sizin bahsettiğiniz o küçük pimi kullanabilirsiniz ama o pim aktif olduğu sürece içeriden hiç bir şekilde açılmaz kapı.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

babuqhtuLu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlginize teşekkür ederim hocam lakin araba joy olduğu için arka camlar manuel ve bahsettiğiniz düğme ne yazık ki yok.
Bahsettiğiniz özellik maalesef her modelde farklılık gösteriyor. Örneğin bazı cliolarda varken bazılarında olmayabiliyor. Eğer sizin aracınızda bu özellik var ise cam kilitleme ( arka çamların açılmasını engelleyen kilit, şoför tarafı cam kumandalarının hemen arkasında dikdörtgen bir tuştur ) tuşuna basınca arka kapilarin içeriden açılmasını engelliyor. Kilit açık olsa dahi o cam kilit tuşu deaktif edilmediği sürece kapılar içeriden açılmaz. Eğer bu tuş yoksa aracınızda sizin bahsettiğiniz o küçük pimi kullanabilirsiniz ama o pim aktif olduğu sürece içeriden hiç bir şekilde açılmaz kapı.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef çözümü Yok. Tek çözüm arka kapılar hiçbir şekilde içeriden açılmayacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben problemi anlayamadım hocam.. çocuk kilidi içeriden çocuk açamasın diye var zaten.. otomatik kapı kilitlemenizde mevcutmuş zaten.. otomatik kilitlenen kapılar dışarıdan açılamasın diye oluyor.. tüm araçlarda bu şekilde.. eğer çocuğunuzun arka kapıyı açma ihtimali var ise de çocuk kilidini açıyorsunuz. bu sefer de sadece dışarıdan açılabiliyor.. yani siz aracınızı park edip çocuğunuzu araçtan indirmek için geldiğinizde sadece dışarıdan açılabiliyor.

Eğer kapılar otomatik kilitlendiğinde içeriden de açılamasın istiyorsanız.. ben imkan dahilinde olduğunu düşünmüyorum.. zaten öyle olsaydı çocuk kilidine gerek kalmazdı diye varsayıyorum.. ancak şöyle düşünün.. çocuğunuz yok.. araçta 4 kişi seyahat ediyorsunuz.. Allah korusun bir kaza yaptınız ve elektronik kilit sistemi bozuldu ve motor da alev aldı (çok film gibi oldu kabul ediyorum ama ihtimal ihtimaldir :)).. kapıyı açamazsınız içeriden ve aracı terk edemezsiniz.. bu da daha büyük problemlere yol açabilir.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 ün hiçbir modelinde içeriden otomatik olarak kontrol edilebilen çocuk kilidi yok arkadaşlar. el ile kilit aktif hale geliyor. bazı arkadaşlar camı indirip eli dışarı uzatıp açma şeklinde çözüm bulmuşlar. makkajlı kasalarda otomatik sistem koydularsa onu bilmiyorum.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Eski modellerde bu özellik ( merkezi kilit ile ) mevcuttu.Ön taraftaki kilit butonuna basınca arka kilitler açılıyordu mekanik kilide gerek kalmadan.

Yeni modellerde maalesef mekanik kilit ile kilitleniyor.Bende içeriden kilit butonunu açıyorum arka camı açıyorum inecek olan kapı koluna uzanıp açıyor :)

Bunada bir modül yapsalar alırım sanırım :)

Güvenlik için deniliyor.Kaza oldu Şoför kendinde değil arkadaki insanlar öne yetişemiyor vs. Peki olduya nehre uçtunuz o zaman nasıl bir seneryo olacak ?

Eski sistem iyiydi .Ama maalesef yeni modellerde uygulanmıyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski modellerde bu özellik ( merkezi kilit ile ) mevcuttu.Ön taraftaki kilit butonuna basınca arka kilitler açılıyordu mekanik kilide gerek kalmadan.

Yeni modellerde maalesef mekanik kilit ile kilitleniyor.Bende içeriden kilit butonunu açıyorum arka camı açıyorum inecek olan kapı koluna uzanıp açıyor :)

Bunada bir modül yapsalar alırım sanırım :)

Güvenlik için deniliyor.Kaza oldu Şoför kendinde değil arkadaki insanlar öne yetişemiyor vs. Peki olduya nehre uçtunuz o zaman nasıl bir seneryo olacak ?

Eski sistem iyiydi .Ama maalesef yeni modellerde uygulanmıyor.

Fluence 2016 modelde de kaldırmışlar bu özelliği. Clio gibi kapı üzerinden ayarlanıyor yine.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Fluence 2016 modelde de kaldırmışlar bu özelliği. Clio gibi kapı üzerinden ayarlanıyor yine.

Megane 4 ,Kadjar ,Talisman hiçbirinde yoktur bence :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 4 ,Kadjar ,Talisman hiçbirinde yoktur bence :)

Benim arabanın torpido aydınlatması yok. Onu geçtim kadjar da da yokmuş makyajla gelmiş :) ilginç Renault gerçekten