Clio 4 çocuk kiliti

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de durum aynı. Hatta Renault'larda gördüğüm araç içinde bagaj kapağı açma düğmesinin olmayışı. AVM'ye gidildiğinde bagajın açılması için merkezi kilit sistemi komple açılıyor ve o şekilde bagaj açılabiliyor. Yani dışarıdan müdahaleyi önlemek amacıyla yapılan sistemi bir tıkla komple kaldırmak zorunda kalıyorsunuz.

Benim arabanın torpido aydınlatması yok. Onu geçtim kadjar da da yokmuş makyajla gelmiş :) ilginç Renault gerçekten

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah korusun nehre uçtuysanız kapılar kilitli olsa da olmasa da su aracın içini tamamen doldurana kadar zaten açılmaz..yani karşılıklı basınç dengelenene kadar.. (mythbusters programında denendi)..ayrıca geçen sene ankarada su dolan viyadüğe hızlıca jiple giren bir kadın aracın içinde boğuldu kapıyı açana kadar haberlerde izlemiştim.. öyle bir ihtimalde araç suya girmeden açtınız açtınız yoksa sıkıntı büyük :) sanırsam 5 yaşına kadar zaten çocuk koltuğu kullanılıyor.. 5 yaşındaki bir çocuğa da gitmekte olan bir otomobilin kapısının açılmaması gerektiği öğretilmiş olur diye düşünüyorum..(not:çocuk sahibi değilim, anneler babalar daha iyi bilirler) ki zaten kapının sadece bir tarafını kilitlemenizi öneririm. araba nehire uçtuğunda çoğunlukla ağırlık önde olduğundan öne doğru batacaktır.. araçlarımızda emniyet kemer kesicili çekiçlerden bulundurmamız gerekli ve sürücünün tek el ile ulaşabileceği bir noktaya sabitlenmeli bence(resim paylaşacağım).. aracın içindeki son hava buyuk ıhtımalle arka camda kalacağından arka camı patlatıp direkt yukarı doğru yüzülebilir.

bence suya dalma esnasında kaçış noktası kapı değil cam olmalıdır.. Allah kimseye göstermesin boğulmak çok feci bir şey olmalı..

OA_11827602.jpg

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emniyet kemeri kesicili çekiçlerin anahtarlığa takılabilecek kadar küçük boyutlu olanları da varmış.

Az önce araştırırken gördüm.

EH2.jpg

Komik denilecek kadar kolay bir şekilde hem kemeri kesiyor, hem de camı (vurarak değil bastırarak) kırıyor.

Örnek video;

AliExpress'te 1.45 $'a görünce sipariş verdim hemen :)

https://www.aliexpress.com/item/Saf...32627851376.html?spm=2114.13010608.0.0.PtZoZo

Son düzenleme:

babuqhtuLu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpido aydınlatması clio 4 joy da da yok hocam