Clio 4 Geri Görüş Kamera Montajı

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana basit bir şema çizebilir misiniz? Ben bu rakamları jakta tespit edemiyorum...

Bir de; R-Nav bile plastik torpidoya monte edilmiş, civarında şase bağlantısı yok. Yani elimdeki cihazın besleme ve video kablolarının tümünü R-Nav a bağlayarak bitirmek gerek...

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı geri vitese taktığında geri viteslambandaki + 3 nolu uca + verecek ve ekran açılmış olacak (tetikleme olayı dedikleri olay bu)
Yani bendeki cihazın besleme tarafındaki + dan paralel alıp 3 nolu uca mı girmeliyim?.. Tabi bu 3 nolu uç hangisi?

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani bendeki cihazın besleme tarafındaki + dan paralel alıp 3 nolu uca mı girmeliyim?.. Tabi bu 3 nolu uç hangisi?

3 numaralı uca + yı direk vermeyeceksin geri vites ampulunun + ucundan renawdaki 3 numaralı uca kablo çekerek bağlıyacaksın yani şöyle düşün aracı geri vitese taktığın zaman geriviteslamban normalde yanacak ve 3 nolu sokete + verecek ve renavın ekranı açılacak görüntü gelecek 3 nolu ucadirek + ver dememin sebebi tesisatı kurmadan önce test etmen icindi micom menüden aktif olup olmadını anlaman için. Forumda daha önce bu konular işlendi 2013 yılda😀 araştırırsan bulursun renawın arkasındaki hangi uçlara nasıl bağlıyacağının şeması mevcut

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevapların için teşekkürler. Aracım 2013 model yani ilk R-Nav. Ben bu Jak numaralarını anlayamıyorum. Buralarda bulduğum şekiller de cihazın arkasındaki jaka benzemiyor. Malum numaralar boş uçlar mı, dolu uçlar mı? Jaka ne taraftan bakmam lazım o numaraları tespit etmek için?
Bir de cihazın besleme ucu olan + yı 3 numaraya bağla demişsin, bu 3 numara cihazı besleyecek mi?

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi4fa4929d14e8c1040ccef94122956e17.jpgebddefd989de7f3e2908a78a2bcf34f8.jpg

Şemayıda bulmuşsunuz zaten renawı söküp arkatarafı size bakarak sağ üsten soladoğru saydığınız zaman rakamlar ortaya çıkıyor yukarıdaki şemagibi 10 numarayla 3 numara üst sırada 22 numara altsırada kalıyor paylaştığınız şemaya dikkatli bakarsanız anlarsınız .size tavsiyem paylaşmış olduğum bilgileri anlamadıysanız oto elektrikçiden destek alın aksi taktirde cihazınıza zarar verebilirsin (sorumluluk size aittir)

Ekli dosyalar

• 4fa4929d14e8c1040ccef94122956e17.jpg
    4fa4929d14e8c1040ccef94122956e17.jpg
    24.5 KB · Görüntüleme: 1

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son olarak sizin renavın arkasında büyük olan soketten halledeceksin öbür küçük soket direksiyondan ses açma kapamagibi işlemler için. Kısacası büyük soketi çıkartıktan sonra renavın arkasını size doğru çevirdiğiniz zaman sağ üsten pinleri saydığınız zaman rakamları tespit etmiş olacaksınız .

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son olarak sizin renavın arkasında büyük olan soketten halledeceksin öbür küçük soket direksiyondan ses açma kapamagibi işlemler için. Kısacası büyük soketi çıkartıktan sonra renavın arkasını size doğru çevirdiğiniz zaman sağ üsten pinleri saydığınız zaman rakamları tespit etmiş olacaksınız .
Ben direksiyon tarafındaki (R-Nav yuvasında ve biz ekran tarafından bakarken ki) soket zannediyordum...

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben direksiyon tarafındaki (R-Nav yuvasında ve biz ekran tarafından bakarken ki) soket zannediyordum...

Dostum yaptık bir iyilik tam yapalım bari😀 ilkmesajında yazmışsınki geri görüşüm renavda aktif ama görüntü gelmiyor. Gelmez 3 nolu uca + vermedikten sonra ekranda herangi bir tepki olmaz tesi satı kurmadan önce test amaçlı 3 noya + vermen lazım 3 noya enerji verdiğin zaman renavın ekranı siyah oluyorsa aktiflik durumu tamamdır. Sonra tesisatı döşeye bilirsin . renavı micom menüden aktif edemediysen tesisatı doğru bağlasan bile çalışmaz bilgin olsun.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum yaptık bir iyilik tam yapalım bari[emoji3] ilkmesajında yazmışsınki geri görüşüm renavda aktif ama görüntü gelmiyor. Gelmez 3 nolu uca + vermedikten sonra ekranda herangi bir tepki olmaz tesi satı kurmadan önce test amaçlı 3 noya + vermen lazım 3 noya enerji verdiğin zaman renavın ekranı siyah oluyorsa aktiflik durumu tamamdır. Sonra tesisatı döşeye bilirsin . renavı micom menüden aktif edemediysen tesisatı doğru bağlasan bile çalışmaz bilgin olsun.
Bundan önce 1.2 icon manuel Clio 4 aracım vardı, onda daha kamera bağlamadan geri görüşü aktif ettiğimde ekran geliyordu, şüphem oradan geldi. De; senin dediğin gibi 3 numara için tee geri lambasından kablo çekmem gerekse bu wifi cihazın anlamı kalmadı ki...

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a beyler kolay gelsin. benim de kamera ekleme düşüncem var da. kabloyu nereden nasıl geçiriyorsunuz (kamera - r-nav arasına)
Teşekkürler

35 İSM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a beyler kolay gelsin. benim de kamera ekleme düşüncem var da. kabloyu nereden nasıl geçiriyorsunuz (kamera - r-nav arasına)
Teşekkürler

Kapı eşigindeki panzodlar geçme (plistikparçalar) kendine çek gelir oradan arabanın tesisat kabloları da geçiyor yanlış hatırlamıyorsam o siyah kablolardan biride gerivites lambasına gidiyor 3 nolu tetikleme ucuna oradan vere bilirsiniz . ( şöför tarafındaki panzotlar)