Clio 4 Gizli Özellikleri Açtım 2.Bölüm

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emm_2.jpg
:kahveClio 4 gizli özelliklerle ilgili konuyu geçen hafta açmıştım önce o konuyu okursanız sorularınıza cevap bulabilirsiniz.Link;
http://www.renaultfanclub.com/renault-clio-4-kulubu/98893-clio-4-gizli-ozellikleri-actim.html
98893-clio-4-gizli-ozellikleri-actim.html

Gelelim 2. bölüme;
Yine ddt4ALL programı ve kablo kullanıyoruz.Kabloyu aracın OBDII portuna takıp diğer ucunu laptopun usb girişine takıp bilgisayarda cmd komutuyla msdos komut işlemini çalıştırıp daha önce kurmuş olduğumuz ddt4all programını msdos penceresine sürükleyip enter yaparak kısaca programı çalıştırın.Giriş ekranında cihazınızın com portunu seçip "ı am aware that..." kutucuğuna tik atıp alt soldaki "connected mode" kutucuğuna tıklatıp programı başlatıyoruz.

En alt ortada bulunan "Can Timeout" değerini 1000 yazıp enter yapın.Bunun şöyle bir farkı oluyor bu değer sıfır yani auto da olunca ecu ları aratınca daha az ecu buldu.bu değeri 1000 ms yapınca cevap vermeyi bekleme süresini arttırmış oluyoruz.(1 numaralı bölüm)

Sonra sol ustte bulunan büyüteç resmine "scan ecus" a basıp aracımızdaki ecuların taranmasını bekliyoruz.(2 numaralı bölüm)En altta durum çubuğunda yüzdelik ilerleme durumu ve bulunan ecu sayısı "Found... ecus " olarak yazar.Resimde 12 ecu buldu aracımda.

Tarama %100 olunca 3. numaralı bölümden "Emm..." yi ve 4. numaralı bölümden "Emm Lighting" ve onun alt bölümü olan "Emm_lighting Configuration bölümüne basıyoruz.

Sağ tarafta 5. numaralı bölümdeki "Nbx FOLLOW me Home CF" kutucuğunun write kısmına 1 yazıp sağındaki sarı kutucuğa basıp kaydediyoruz.Tabi 1 yazmadan önce "expert mode" yani uzman modunu açmak için sol üstteki Einstein kafasına tıklamayı unutmayın.

Sol taraftaki read bölümü 1 olduysa ayar yazılmış demektir.

Gelelim can alıcı noktaya bu ayar Follow me home ayarını aktif hale getiriyor bugün bizzat kendi aracımda yaptım.Ama şunu da belirteyim her clio 4 de olmayabilir.Emm beyninin versiyonuyla ilgili 4 farklı emm beyni var ve clio 4 lerle captur ortak parçası.
Çalışması şöyle;stop ettikten sonra selektör yapar gibi kolu çekince kısa farlar 30 sn.yanıyor süre sonunda kendi kapanıyor.Birden fazla kolu çekerseniz her çektiğinizde süreye 30 sn daha ekliyor yani 30-60-90-120 sn yanık kalabiliyor.

İzmir'de olan arkadaşlara ücretsiz olarak sorumluluk kendilerine ait olmak üzere müsait olunca yapabilirim.

ARACINIZ DA OLUŞABİLECEK ARIZALARDAN RENAULT FAN CLUB FORUMU SORUMLU DEĞİLDİR...!

never1die

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim.Konunuzu takipteyim benimde 2014 icon 1.2 75 var malesef deneyemiyorım ali ekspresten almıştım elm 327 daha gelmedi gelince ilk iş denemek olucak sağlıcakla kalın.Birde viraj aydınlatma menüsünü bulabildiniz mi ?

Son düzenleme:

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Buyrun videosu.

nurullah0435

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bende izmirdeyim nasıl görüşebiliriz

firatdemirel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 joy da işe yarıyor mu acaba? Sırf bu özellik için sipariş vermeyi düşünüyorum

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende heyecanla kablonun gelmesini bekliyorum haftaya gelecek inş denemelere başlarım

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaptım oldu ama sadece dediğiniz olayda kapatıp sellektör yaptıktan sonra biraz yanıyor sonra kapanıyor bu follow me home' bizim araçlarda başka artısı varmı

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilk basışta 30 sn yanıyor arka arkaya daha çok basdıkça yanma süresi artıyor.

selcukp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kumanda dan ışıklandırma tuşuna basıldığında farları açabiliyor musunuz ?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o sadece tavan lambasını yakıyor.