Clio 4 gösterge kısmından gelen saat sesi ve çözümü

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı ses bende de tekrar başladı değişim bende de olmuştu 2013 model araç

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Klepe motorunu değiştirirken göğüs sökülüyor mu acaba?

RevivaL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garanti yoksa fiyatı ne kadar ve Bursa'da yaptıran var mı ?

melihergln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar clio icon 1.5 dizel otomatik 2016 model bir aracım var 2.el aldım kısa bi zaman oluyo 4 ay kadar önce dün yolda giderken konsol dan gelen saat sesi dikkatimi çekti bir araştırayım dedim bide ne göreyim böyle bir sorun olduğunu gördüm malesef bu saat sesi benim aracimdan da geliyo konuyu okudum elimden geldiğince gözden kaçırmış olabilirim 2016 model aracı olup aynı sorunu yasayan varmi acaba ??? Tecrübeli arkadaslardan yardım bekliyorum şimdi nasıl bir yol izlemeliyim daha önce tamir servis fln hic bir işim olmamıştı...şimdiden teşekkürler

pc0120fluence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün 10.10.2017 tarihi itibariyle kartaldaki Asf otomotive götürdüm aracımı ve 2 letmeden aldılar ve 1 saat içinde aracı bitirip teslim ettiler eğer istanbulda olupta bu tarz sorunlar yaşayan varsa kesinlikle Asf otomotive gitmelerini öneriyorum.

Map2D6.jpg

Asf otomotiv bu konuda çok çok iyi. Bende 2015 md. Fluencemi götürdüm gebze servisine ben bir ses duyuyordum onlar 3 ses duyup 3 parça değiştirdiler. Tabi garantiden. Asf gebze ye tesekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kutlu_yurt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bu sesi hiç duymadım ancak reno mais farkedip 1 ay arayla 2 kez kendiliğinden garanti kapsamında değiştirdi, gitme nedenlerim başkaydı ama ikisinde de kendileri farketmiş sağolsunlar..ancak 1 ay arayla iki kez değişmesi de ilginç tabi fiyatı da 800 küsür tl işçilik dahil..

cicada1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesin Çözüm

Arkadaşlar 150-200 TL gibi bir rakama bu işi Ümraniye sanayide çözebilirsiniz. ( Parça + İşçilik)
Kalorifer klepe motoru değişiyor. gaz ve fren pedallarının hemen üstünde bu motor. değişimi 20 dk sürüyor. Konsol vs sökülmüyor.
Elektrikçi Ayhan Usta : 530 781 33 73 ( Telefon numarası vermek yasak mı bilmiyorum ) verdim ama

eğer yasaksa bana ulaşın maille yönlendiririm. ( yaptırdım biliyorum ) kesin çözüm :evet

BoraGuven

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 93.000 km aracımda bu ses çıkmaya başladı mail attım izmir maisden dönüş yaptılar ücretsiz değişimini istedim kontrol edip dönüş yapacaklar bana umarım olumlu olur yoksa sürekli cırt curt ses duymaktan sıkıldım

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim servis klape motorun mekanik çalışma sesi olduğunu söyledi, Renault'un parça değişimine izin vermeyeceğini söyledi, bende güldüm :) mesela fan'ı aşağı verince aşağı dönerken o sesi cıkarıyomus klimayı kapatinca klape motoru tekrar eski haline dönüyormus, o sesin sebebide buymus. Fiyatı hakkında bilgisi olan varmı?? ucuzsa verelim parasini garanti bozulmadan değiştirsinler. bu nasıl servis 4.cü gidişim hiçbir hatayı kabul etmiyorlar, yok o ses normal yok bu ses normal, yok motorun sesi. lanet olsun renaulta.
Geçmiş olsun öncelikle 4adet servis raporun var ise kanunen değişim hakkını kazanmış durumdasın benimde rüzgar sesinden ötürü elimde 4 ve fazlası var idi tüketici mahkemesine verdim davayı kazandım istersen sana ve diğerlerine watsap hattınıza yargıtay ilam kararlarını ve bilirkişi kurul raporunu göndere bilirim telefon numaram 5386334846 dava açar iseniz işallah umarımki emsal olarak işinize yarayabilir düşüncesindeyim.