Clio 4 gösterge kısmından gelen saat sesi ve çözümü

mehmetfatihakgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorun var. Karen Otomotive götürdüm dudulluda ki orda ki usta açıp bakmamız lazım araçta 4 tane klape motoru var hangisi arızalı dedi 2-3 gün serviste durması gerektiğini söyledi sizce ne yapayım arkadaşlar başka servisemi gideyim?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorun var. Karen Otomotive götürdüm dudulluda ki orda ki usta açıp bakmamız lazım araçta 4 tane klape motoru var hangisi arızalı dedi 2-3 gün serviste durması gerektiğini söyledi sizce ne yapayım arkadaşlar başka servisemi gideyim?

arızanın tespiti genel anlamda üyelerimiz ile paralel ve doğru ama aracın 3 gün yatması abartılı değil resmen uçuk olmuş, sebebi neymişki 3 gün yatmasının?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Servis kibarca ugrasamayiz senle demis.2.3 gun yatacak deyip musteriyi vazgecirme derdinde.tamam her hafta araci getiririm 1 er gun birakirim bakarsinuz 3 haftada cozersiniz deyin bakalim ne diyecekler.

mehmetfatihakgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Açıkçası başta test sürüşüne çıktık servis ustası kullandı ses gelmiyor dedi. Nasıl gelmiyor duymuyor musunuz falan dedim. Bırakın ben kullanayım sesi dinleteyim dedim de duyurabildim sesi açıp bakmamız lazım belki yaprak girmiştir ve hangi klape sorunlu ona bakabiliriz dediler. Bana da uçuk geldi 3 günde aracı parçalarsın arıza tespiti bu kadar sürüyorsa yandık. Geçmişte aynı sorunu yaşayıp kartal servisinde çözenler fatura paylaşmış salı günü randevu aldım bakalım birde şansımı kartaldaki asf otomotivde deneyeceğim. Aracı alalı 1.5 ay oldu tek isteğim araçtan soğumadan binmek :)

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisi huyu zaten.aracindan ses gelen musterilerine gaipten sesler duyan manyaklar gozuyle yaklasiyor.zaten onyargiyla cikiyorlar test surusune.duysalarda o normal zaten demek oluyor ilk cevaplari.

mehmetfatihakgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün 10.10.2017 tarihi itibariyle kartaldaki Asf otomotive götürdüm aracımı ve 2 letmeden aldılar ve 1 saat içinde aracı bitirip teslim ettiler eğer istanbulda olupta bu tarz sorunlar yaşayan varsa kesinlikle Asf otomotive gitmelerini öneriyorum.

Map2D6.jpg

emrekalayci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün 10.10.2017 tarihi itibariyle kartaldaki Asf otomotive götürdüm aracımı ve 2 letmeden aldılar ve 1 saat içinde aracı bitirip teslim ettiler eğer istanbulda olupta bu tarz sorunlar yaşayan varsa kesinlikle Asf otomotive gitmelerini öneriyorum.

Map2D6.jpg

Hocam merhaba,

Bu sabah bende ilk defa aracımda bu sesi duydum. 2013 model 2014 trafiğe çıkışlı. kaloriferi açınca ses kesildi. kapalıyken geldi. garantisi yok. sizin araç kaç model ve garanti kapsamında mı değişti? fatura bedelsiz görünüyor çünkü. bilgi paylaşabilir misiniz?

Gurul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı şekilde 2013 model. Garantisi bitmiş. ASF otomotiv'den randevu aldım. Bakalım yapacaklar mı?

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba , bu gün İzmir oldukça yağışlıydı. Malum , silecek ve fan bir hayli yoğun çalıştı. Bir ara yolda teybi kapatınca farkettim. 10-15 saniye aralıklarla minik bir tiktak sesi geliyor. 5 dakikaya yakın gelen bu ses sonra kendiliğinden kesildi. İzmir Mais servisten bir yetkili ile görüştüm. Kendisi " sigortalar ve rölelerden geliyor o ses oldukça normal" dedi. Araç 2017 trafiğe çıkışlı 2016 model bu ses normal mi arkadaşlar.

Lenovo K33a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2013 model 2015 yılında o sesi duyup servise götürdüm klape motoru değişti ses tamamen kesilmişti 2 yıl sonra sesi yine duymaya başladım malesef..