Clio 4 gösterge kısmından gelen saat sesi ve çözümü

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
paylaşımlar için teşekkürler arkadaşlar ama bir durum ilgimi çekti. Bu renault yetkili servislerinde fiyat standartı yok mudur ya? istanbul ayrı ordu ayrı izmir ayrı mersin ayrı erzurum ayrı..... Allah Allahhh. Bence bu durum mais e yazılmalı...

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sipariş ettikleri "klape motoru" dün akşam gelmiş. Bugün sabahtan aracı servise bıraktım. Motor değişti ve ayrıca cam suyu, motor suyu, fren hidroliği gibi kontrollerinide yaptırdım. Parçanın 2 yıl daha garantisi olması için bi 20 TL lik fatura kestiler. Sesten eser kalmamış, havalandırma sistemide gayet güzel çalışıyor.:eek:

hkderinoz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güle güle kullanın,

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında aynı ses bendede vardı daha garantisi varken servise gitmiştim(çorlu-buhari) oradaki usta bana bu normal bir ses sonuçta bu araba audi mercedes değil dedi.bende tamam diyip geri geldim.ama şimdi yorumları okuyunca renault mais bir mail attım. inşallah dönerler ve sorunumu hallederler garanti bitti.sonuçta sizinde dediğiniz gibi kronik bir sorun bu.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onu söyleyen servis elemanini da şikayet edin. Ne demek Audi mercedes değil? Bedava almiyoruzya biz bu araclari.

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün sabah eve dönerken meşhur tik tak sesini bende duydum. Yolum bitip motoru kapatana kadar da susmadı. Videoya da çektim. Yarın servisin yolunu tutucam. Garantim 15 gün önce bitti, bitmeden önce bu sorundan bahsetmiştim, onlarda sesi duyamadiklari için sorun yok deyip röle çalışma sesidir deyip geçiştirmişlerdi.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sipariş ettikleri "klape motoru" dün akşam gelmiş. Bugün sabahtan aracı servise bıraktım. Motor değişti ve ayrıca cam suyu, motor suyu, fren hidroliği gibi kontrollerinide yaptırdım. Parçanın 2 yıl daha garantisi olması için bi 20 TL lik fatura kestiler. Sesten eser kalmamış, havalandırma sistemide gayet güzel çalışıyor.:eek:

Hayırlı olsun. Aracınızın garantisi ocak ayında bitmiş. Peki işçilik ücreti ödediniz mi ? Dün cevap geldi. Parça garantiden değişecek ama işçilik ücretinin yarısını karşılıyorlar. Bana düşen 320 TL imiş. Düşüneyim geri dönüş yaparım dedim.

Son düzenleme:

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun. Aracınızın garantisi ocak ayında bitmiş. Peki işçilik ücreti ödediniz mi ? Dün cevap geldi. Parça garantiden değişecek ama işçilik ücretinin yarısını karşılıyorlar. Bana düşen 320 TL imiş. Düşüneyim geri dönüş yaparım dedim.
Gelen parça 2 yıl garantili olsun diye 20 tl fatura kestiler. Bişey ödemedim..

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç 2 gündür serviste yatıyor ve bugün 3. gün aradılar klape motorunda bir bozukluk yok dediler, bozuk olmayan parçayı değiştiremeyiz diyorlar. Israrla sesin o motordan kaynaklandığını, maisle görüşün dediğimi onaylayacaklar dememe rağmen işlem yapmıyorlar ve ısrarla clio'da böyle bir kronik sorun yok diyorlar. O söktükleri kısmı temizleyip bugün verecekler aracı. Eminim 1-2 gün sonra tekrar gelmeye başlayacak bu ses, belki de servisten çıkarken tekrarlayacak ses. İstanbul avrupa yakasında bunun bir sorun olduğunu kabul edip değişim yapan servis var mı tavsiye edebileceğiniz? İnanlar'a gitmeyi düşünüyorum ama..

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç 2 gündür serviste yatıyor ve bugün 3. gün aradılar klape motorunda bir bozukluk yok dediler, bozuk olmayan parçayı değiştiremeyiz diyorlar. Israrla sesin o motordan kaynaklandığını, maisle görüşün dediğimi onaylayacaklar dememe rağmen işlem yapmıyorlar ve ısrarla clio'da böyle bir kronik sorun yok diyorlar. O söktükleri kısmı temizleyip bugün verecekler aracı. Eminim 1-2 gün sonra tekrar gelmeye başlayacak bu ses, belki de servisten çıkarken tekrarlayacak ses. İstanbul avrupa yakasında bunun bir sorun olduğunu kabul edip değişim yapan servis var mı tavsiye edebileceğiniz? İnanlar'a gitmeyi düşünüyorum ama..

Hocam benim degistirdigim faturayi gösterin. İlk sayfalarda paylasmistim. Hala israrci olurlarsa maisi arayip bizzat görüşün. Servisler değil ancak mais hep müşteri memnuniyetinden yana..