Clio 4 hoparlör değişimi

MURAT DUNDERIR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende degısıklı yaptım ılk etapta kendı kafama gore urunler aldım ve çok pişman oldum size tavsiyem duzgun bu ısı bılen bır tesısatcıya gıdıp onerılen urunlerı kullanamanız bu benım 4.montaj ve hala istediğim özellıkte ses alamıyorum bu benım fıkrım saygılar.

brkern39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende degısıklı yaptım ılk etapta kendı kafama gore urunler aldım ve çok pişman oldum size tavsiyem duzgun bu ısı bılen bır tesısatcıya gıdıp onerılen urunlerı kullanamanız bu benım 4.montaj ve hala istediğim özellıkte ses alamıyorum bu benım fıkrım saygılar.
Arka kapı hoparlör montajında sorun yaşadınız mı ?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar icon donanımlı clio 4ümün arka kapı hoparlörlerini değiştirmek istiyorum mid takımı takmak istiyorum kapı hoparlörlerinin kaç cm olduğunu bilen varmı?
Ve hangi markayı takmamı tavsiye edersiniz?

internette infinity Ref-6500 CX diye bi model buldum 300 TLye yazdığına göre harman kardon üretimi bir ürünmüş

Teşekkürler...

kardeşim bu iş ile 1.5 yıldır ciddi sağlam şekilde uğraştım, önce Alpine SXE-1325 anfisiz sürdüm sonra İnfinity 6500cx anfisiz, sonra anfi taktıım sonra Morel tempo 6 aldım onada abartılı segment bir Helix B2 precision anfi taktım.

sonra kapılara deli izolasyon yaptım.bunlar yetmedi pokunu çıkardım teybi söktüm yerine tablet + Sony dspli teyp taktım.

şu anda Focal PS165FX hoparlörlerim + Helix Match PP82DSP anfim, Focal kablolar,Rockfordfosgate 20cm subwooferım var.

şahsen açık ve net sakın ama sakın DEĞİŞTİRMEEE!! :)

şaka bir yana İnfinitylerin,JBLlerin %90ı sahte kardeşim inatla yorum yapanlar vs olmuştu yok pazara göre fiyat veriyorlardırda vs vs hocam kendi üretildiği 13bin uzaklıktaki Amerikada sıfır fiyatı 800tl olan bu hoparlörlerin burda 300tl olması normalmi kendine mantıklıca sormak lazım :)

şahsen bu işi gerçekten bilen Özen hifi,Berk Hifi gibi üst üst segment adamlara gitmediğin,Morel,Focal,Hertz,Audison gibi üst segment hoparlörler, Hi Level girişi olan vede aşırı temiz sinyal veren Helix,Hertz,Audison,Alpine gibi anfi almadığın sürece hiç ama hiç kalkışma.

ha bu durumda bile işin kesin değil, kapılar izolasyon yapılacak,teyp,anfi ayarları adam gibi yapılacak vede halen yeterli seviyede kalite elde edilmediyse halen Prosesör takılacak (Audison bitten-bitone,Helix dsp gibi)

şahsen bunları yapmazsan ufacık tekefecik farkları kulağın duyacak aaa süper oldu diyeceksin tahaki gerçekten temiz seti olan SQ bir araç duyana kadar sonra anlayacaksınki 300-500tlni %5lik komik bir fark için ödemişsin.

Adana-Mersin tarafına yakınsan aracımı dinleyemeye gelebilirsin ozaman gayet güzelce görsel halde anlatırım.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önlerin dışardan geniş görünmesine aldanmayın. Önlerde arkalarda 13cm. Ben jbl in bi serisini aldım 250 ön takım 250 arka takım. Hiç beğenmedim. Aracın üzerindeki 15-20 TL lik hoparlörler daha iyi gibiydi. Sonra cadenze markasının 450+450 TL ön arka kompenant takımını aldım. Anfi felan da taktırmadım. Gayet tatmin edici oldu. Yalnız belirteyim, ön ve arka hoparlörlerin yerine tam oturmuyor, oraları kesip biraz genişletmek gerekiyor. Öndeki bass refflex kutununda yanlarını kesip genişletmek ve tatmin edici ses için arkasını da kesip sesin kapının içinde yankılanmasını sağlamak gerekiyor. Diğer türlü iş görmüyor. Yada hiç bozdurmayıp 2 takım ön arka kaliteli hoparlör alın. Ben baya bi uğraşıp gereksiz masraf yaptım doğrusunu yapana kadar. Umarım sizede fikir olur...

brkern39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önlerin dışardan geniş görünmesine aldanmayın. Önlerde arkalarda 13cm. Ben jbl in bi serisini aldım 250 ön takım 250 arka takım. Hiç beğenmedim. Aracın üzerindeki 15-20 TL lik hoparlörler daha iyi gibiydi. Sonra cadenze markasının 450+450 TL ön arka kompenant takımını aldım. Anfi felan da taktırmadım. Gayet tatmin edici oldu. Yalnız belirteyim, ön ve arka hoparlörlerin yerine tam oturmuyor, oraları kesip biraz genişletmek gerekiyor. Öndeki bass refflex kutununda yanlarını kesip genişletmek ve tatmin edici ses için arkasını da kesip sesin kapının içinde yankılanmasını sağlamak gerekiyor. Diğer türlü iş görmüyor. Yada hiç bozdurmayıp 2 takım ön arka kaliteli hoparlör alın. Ben baya bi uğraşıp gereksiz masraf yaptım doğrusunu yapana kadar. Umarım sizede fikir olur...
Arka kapılara kablo çekili miydi değilse teyipten mi çekildi ?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar alacağınız yan sanayi hoparlör ne marka ne model ne ölçü olursa olsun hava ister buna capasite yada VAS denir ve Litre ile ölçülür. çoğu hoparlör evdeki kabinler gibi içi hava ile, araç tipleride tüm kapıdaki hava hesaba alınarak tasarlanır.

sizin clio4 lerdeki bass reflex kutusuna koyacağınız hoparlör boğulacaktır, buda yetmedi birde 40-50rms güç isteyen hoparlörleri 8rms (20watt peak) güç veren teybe bağlarsanız tek kelime rezalet bir ses alırsınız ya orijinali kadar olur yada olmaz hani o derece.

şahsen adam gibi para harcayıp,izolasyon yapıp,anfi takıp bu işi yapmıyorsanız hiç ama hiç yapmayın daha iyi paranıza vaktinize yazık , bakınız 1.5 sene önceki konulara geçmişime bende aynı sizin mantıkla ses şiddetide değilde ses kalitesi arıyorum ve teybe bağlayacak az daha iyi çalacak hoparlör arıyorum ile başladım kendimi 4500tl harcamış şekilde buldum şu an :)