Clio 4 Icon 1.5 dci EDC

Sami Demirpaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun. Bende çok isterdim otomatik olsunda alayım diye. Güle güle kullanın.

mustiksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, aracımla bayram dolayısıyla 1200 km yol yaptım henüz 1. haftasında :) 900 kmsi şehirlerarası 110-120 km sürat geri kalan 300 kmsi de gayet sıkışık şehiriçi trafiği olarak ortalama 4.9 lt tüketim değerlerine ulaştım.

EDC şanzıman da çok başarılı vites geçişleri devir göstergesine gözünüz takılmazsa kesinlikle hissedilmiyor.

LaigLeNoiR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 Ekimde aldım ben de aracı ama manuel vites olarak, Otomatik vitesin yılbaşından sonra geleceğini söylemişlerdi, bu kadar erken geleceğini bilseydim kesinlikle beklerdim şu anda üzüldüm.

Bir de aracı ne kadara aldınız.

4Marilyn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli olsun izlenimlerinizi paylasirsaniz iyi olur.

DÜLDÜL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar uzun bi bekleyişin ardından bugün aracıma kavuştum. aracım cuma günü ankara maise geldi 2 iş günü içinde teslim ettiler .2014 modellerde rüzgar sesi vites kutusu arızasının düzeltildiği ile ilgili bilgi aldım aracı tanıtan arkadaş motoru fazla zorlamamamı söyledi ben 110 a kadar çıktım rüzgar sesi yok şükürler olsun ortalama yakıt 4.1 gösteriyor fakat tabi şuan yeni olduğu için yorum yapmak zor yakıt konusunda . EDC şanzıman da çok başarılı vites geçişlerini kesinlikle hissetmiyorsunuz yol tutuşu güzel. dizel olmasından kaynaklı hafif tatlı bir dizel motor sesi dışarda mevcut fakat içeriye kesinlikle ses almıyor. yaklaşık 3 aydır foruma üyeyim ve aracım gelmeden önce nerdeyse bütün özelliklerini öğrenmiştim dizel otomatik kullanıcılarına bir kaç sorum var

; ışıklarda bekleme yaptığımız zaman vites n konumuna getirmek zorundamıyız ? d de dursa bi problem olurmu 2. sorumda multimedia sisteminde flash belleğimde 155 adet mp3 olmasına rağmen 52 tane mp3 görünüyor bunun sebebi nedir 16 gb lık flash bellek kullanıyorum . cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ..

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız hayırlı olsun. Vites D de olduğu sürece frene bassaniz dahi aracın motorunda ve şanzımanda yük olacaktır. N ye alırsanız araç boşta bekleyeceği için hem yıpranma hemde yakıt bir nebze olsa azalacaktir diye düşünüyorum. Farklı otomatik vites araçlar kullandım, honda jazz, ford fiesta, audi q7, polo, golf, hep vitesi n de tutmaya gayret ederdim ışıklarda

DÜLDÜL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız hayırlı olsun. Vites D de olduğu sürece frene bassaniz dahi aracın motorunda ve şanzımanda yük olacaktır. N ye alırsanız araç boşta bekleyeceği için hem yıpranma hemde yakıt bir nebze olsa azalacaktir diye düşünüyorum. Farklı otomatik vites araçlar kullandım, honda jazz, ford fiesta, audi q7, polo, golf, hep vitesi n de tutmaya gayret ederdim ışıklarda

teşekkürler ben hep d de bekletiyodum artık n ye alırım otmatik vitese alışamadım debriyaj nerde diye arıyorum .d

Cxxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar uzun bi bekleyişin ardından bugün aracıma kavuştum. aracım cuma günü ankara maise geldi 2 iş günü içinde teslim ettiler .2014 modellerde rüzgar sesi vites kutusu arızasının düzeltildiği ile ilgili bilgi aldım aracı tanıtan arkadaş motoru fazla zorlamamamı söyledi ben 110 a kadar çıktım rüzgar sesi yok şükürler olsun ortalama yakıt 4.1 gösteriyor fakat tabi şuan yeni olduğu için yorum yapmak zor yakıt konusunda . EDC şanzıman da çok başarılı vites geçişlerini kesinlikle hissetmiyorsunuz yol tutuşu güzel. dizel olmasından kaynaklı hafif tatlı bir dizel motor sesi dışarda mevcut fakat içeriye kesinlikle ses almıyor. yaklaşık 3 aydır foruma üyeyim ve aracım gelmeden önce nerdeyse bütün özelliklerini öğrenmiştim dizel otomatik kullanıcılarına bir kaç sorum var

; ışıklarda bekleme yaptığımız zaman vites n konumuna getirmek zorundamıyız ? d de dursa bi problem olurmu 2. sorumda multimedia sisteminde flash belleğimde 155 adet mp3 olmasına rağmen 52 tane mp3 görünüyor bunun sebebi nedir 16 gb lık flash bellek kullanıyorum . cevaplarınız için şimdiden teşekkürler ..

Şarkıları 3 lü gösteriyor bildiğiniz gibi 52*3=156 şarkı yapıyor.

Benim gibi bu şekilde hataya düşmüş olmayın? :D

DÜLDÜL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şarkıları 3 lü gösteriyor bildiğiniz gibi 52*3=156 şarkı yapıyor.

Benim gibi bu şekilde hataya düşmüş olmayın? :D

bende bunu yazmak için tekrar foruma dönüş yapmıştım sizinde dediğiniz gibi 52.3 den 156 tane mp3 gösteriyor. yarın servise götürüyüm bozuksa r-navı değiştirsinler diyodum :D ucuz atlattım :D

mustiksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun aracınız. Aracı eşim kullanıyor 5 bin kmye geldi sanırım bi sıkıntısı yok çok şükür. Tamemen şehiriçi kullanımında maksimum 5.2-5.3 lt/100km bi tüketim sözkonusu.Rüzgar sesi 110-120 kmyi geçince biraz var acaba 2014 modelde ne gibi iyileştirmeler yapılmış bilginiz varmı?