Clio 4 ilginç sorunlar

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet benim araçtada uzunları yakınca kısalar sönmüyormuş.

Araçla vakit geçiriyorum hoşuma gidiyor. Öyle çok bir sorunu yok. Zaten bir çok yerini hallettim. Sadece gösterge aydınlatması sürekli yanılı kalıyor. Buda sorun teşkil etmiyor zaten. Ama bunuda çözeceğim. Yardımı bilgisi olan herkese teşekkürler.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet benim araçtada uzunları yakınca kısalar sönmüyormuş.

Araçla vakit geçiriyorum hoşuma gidiyor. Öyle çok bir sorunu yok. Zaten bir çok yerini hallettim. Sadece gösterge aydınlatması sürekli yanılı kalıyor. Buda sorun teşkil etmiyor zaten. Ama bunuda çözeceğim. Yardımı bilgisi olan herkese teşekkürler.

Bazi araçlarda özellikle Yen'i nesil araçlarda gösterge paneli aydınlatması farlar kapalı iken de aydınlık yanı aydınlatması açık oluyor böyle bir durum olabilir mi?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazi araçlarda özellikle Yen'i nesil araçlarda gösterge paneli aydınlatması farlar kapalı iken de aydınlık yanı aydınlatması açık oluyor böyle bir durum olabilir mi?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynı aracı 2016 makyajlısını kullanıyorum. Benim araçta kadran ışıkları parkları veya farları açınca yanıyor. kadran ısıgı dediğim yerler benzin ve devir ibresi ışıkları.

Makyajsız kasada süreklimi açık kadran ısıkları bilgisi olan var mı ?

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keşke avrupadaki gibi,Türkiyedede perte çıkmış ve ağır hasarlı araçları silindirleseler. Düzgün bir yerde toplanmamış aracınız belliki.

Far yükseklik alçaklık ayar motoruna giden kabloları kesip brodway toros gibi sabit far yapmış usta. (Bunuda niye yapmış anlamadım Önden ağır hasar almış olabilir )

Uzunları yakınca kısalar sönmez.

Gösterge paneline gelince soketler düzgün takılmamış olabilir yada kazada hasarda görmüş olabilir.

Gösterge panelinin ışıklarının açık kalması far sinyal ünitesinden kaynaklanabilir. Veya bir yerlerde şase vardır.

Bence çok fazla vakit geçirmeden yetkili bir servise veya işinin ehli bir elektrikçiye götürün. Belki araçta yangın çıkmasına bile sebep olabilecek kaçaklar vardır..

far sinyal ünitesi nedir? nerededir.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
far sinyal ünitesi nedir? nerededir.

Far Sinyal Kolundan Bahsediyor Arkadaş...

Gösterge Işıklarına Gelince Fluence 2013 Model Var Bende Gösterge Işıkları Devamlı Yanıyor Araba Durdugu Yerde Kapıları Açınca Yine Yanıyor...

O0Rmmz.jpg

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Far Sinyal Kolundan Bahsediyor Arkadaş...

Gösterge Işıklarına Gelince Fluence 2013 Model Var Bende Gösterge Işıkları Devamlı Yanıyor Araba Durdugu Yerde Kapıları Açınca Yine Yanıyor...

O0Rmmz.jpg
Far sinyal kolunda ne olabilir ki ?

Hocam kapı falan açınca digital ekran açılıyor benim 2016makyajlıda da. Ama devir benzin ibresi Işık'ları parkları açınca geliyor.

Bu 2014 makyajsız da kontağı takar takmaz direk devir benzin göstergesi Işık'ları açılıyor.

Makyajsız clio kullanan bir arkadaş yorum yaparsa çok sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Far sinyal kolunda ne olabilir ki ?

Hocam kapı falan açınca digital ekran açılıyor benim 2016makyajlıda da. Ama devir benzin ibresi Işık'ları parkları açınca geliyor.

Bu 2014 makyajsız da kontağı takar takmaz direk devir benzin göstergesi Işık'ları açılıyor.

Makyajsız clio kullanan bir arkadaş yorum yaparsa çok sevinirim.

Dediğiniz Gibi Makyajsız Kasa Kullanan Bir Arkadaş Yorum Yaparsa Net Bilgi Alınabilir...

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arac 2013 clio aracı çalıstırınca gösterge ışıkları direk yanıyo ve sürekli yanık kalıyo

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet öyleymiş rent a car arkadaşımın Aracı var dün ona baktım. Makyajlı da park lambalarını açınca gösterge Işık'ları geliyor. Teşekkürler bilgiler için. Aracın hiç bir sorunu kalmadı. Kimseye gerek duymadan hepsini ben çözdüm. Sıkıntıların hepsi soket çıkması imiş. Yerlerine takınca düzeldi zaten. Far içinde kendi aracıma bakarak kabloları lehimledim.