Clio 4 kaza ve nedenleri

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir ikincisi tehlike anında 40 veya 60 arası seyrederken frene bas çek yapın ani şekilde ve araç gene durmuyorsa el freni bir tık yukarı kaldırın..bu araca çok zarar vermez.

alkapon55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zeminde ıslaklık yoktu ama hava sıcaktı asfaltta yumşamış olabilir küçük bi ihtimal buda tam emin değilim

on-cey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
45 km hızla giderken 4 metrede duracak araç yok denecek kadar azdır zaten reaksiyon verene kadar biter bu mesafe bununla geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin

CanTRGT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah beterinden korusun. Benimde şuan frenle ilgili sıkıntım yok ilerleyen günler ne gösterir bilemem

alkapon55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
45 km hızla giderken 4 metrede duracak araç yok denecek kadar azdır zaten reaksiyon verene kadar biter bu mesafe bununla geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin
haklısın ama şunuda hesaplamak lazım önümdeki araçta aynı hızda gidiyordu normal şartlarda onunda fren mesafesi benimkiyle aynıdır aşağı yukarı neyse olan oldu sağlık olsun Allah herkesi korusun büyük kazalardan.

BURAK.34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun , aracım 15200 km de , şu ana kadar bir sıkıntı hissetmedim ama bu konuyu okuduktan sonra balatalara dikkat kesileceğime eminim.

4Marilyn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oncelikle gecmis olsun.
Lastik basinclarini kontrol etmeyi unutmamakta fayda var ben 15-20 gunde bir araba km yapmamis sekilde akaryakit istasyonuna gidip basinclari kontrol ederim.
Clio 4 araclarimizda surucu giris kapisinda lastik basinclari suratlere gore verilmis bir etiket bulunmaktadir.

gokhandoruk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, dun caliper kapagi taktirmak icin sanayide bir ustaya gittim. Balatalara da bir bakti ve;

- Bieaz daha idare eder!

Dedi.
Benim aracimdada yaklasik 2-3 hafta once cok rahat bir sekikde durmam gerekirken ABS devreye girdi.
Ve hatta 2005 yilinda sirket araci olarak clio symbol kullaniyordum ve cok hafif bir egimde dur kalk olarak trafik ilerliyordu, ondeki arac kalkti ve durdu haliyle bende yavas bir sekilde araci kaldirdim ve yine yavas bit sekilde durma esnasina gecerken aracin ABS si devreye girdi ve ondeki araca carptim. Sanirim bu standart olarak clio larda var.

iPhone 'dan Tapatalk Pro araciligi ile gonderildi

gencemin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımı alalı iki ay oldu6000 km de disk ve balatalarım değişti sanırım kronik bir problem bu

December

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar merhaba. Konuyu gorunce bende paylasimda bulunmak istedim. Opel Astra marka aracimi yillardir severek ve guvenli bir sekilde kullaniyorum. Buzamana kadar ne frenle nede virajlarda savrulma gibi sorunlarla karsilasmadim. An itibariyle yeni clio 4 sahibiyim. Aracim sifir ve 3000 km de asfalt yolda gunesli havada normal bir sekilde frene bastim ve hemen abs devreye girdi ve arac duramadi. Arac suanda 7000 km de ve fren yuzunden tam 4 kere kaza atlattim. Cok sukur hepsindede kesinlikle sans eseri kurtuldum. 100 km hizla viraja giriyorum aracta viraj denge sistemi oldugu halde araba virajda afalliyor. Fren icin tam iki kere servise goturdum. Bunda problem var diye. Ikisindede birsey cikmadi dediler. Astrami ozledim.. Lutfen baska araclarla kiyas yapin ve farki gorun. Bir arac kasise yaklasirken basilan fren sonucu 40 km hizdan nasil duramaz saskinlik icindeyim.