Clio 4 kaza ve nedenleri

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu balatalar 4 tekerindemi bitiyor.

uurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20bin bakımı için beklerken 18bin kilometrede balatalar bitti. frene basınca cazur cuzur sesler gelmeye başlamıştı. Bakıma erken gitmek zorunda kaldım. Hem diskler hem balatalar değişti. Şimdi 30bin kilometrede, yine hafiften hafiften sesler gelmeye başladı. korkumdan fazla da frene yüklenmiyorum, hafif hafif basıp aracı yavaşlatıyorum.

okansaykun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba 2012 model clio4 aracim var ve son ayda iki kere fren kitlendi ve kaza riski atlattim. Eski araclarda gorunen fren sismesi gibi fren sertlesti hic basamadim ve el freniyle durmak zorunda kaldim. Allahtan yavas ve sehir icindeydim. Arac serviste 1.sinde yaptik dediler verdiler bir hafta sonra yine ayni sey oldu. Araci bi haftadir test ediolar bilgisayara taktiklarinda bisey yok. Testede bulamiyorlar. Ancak iki kere basima geldi simdi genel renault servisine yolluyacagim inceletmek uzere...

ne555

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün kavacıkta önümdeki bayan aniden durunca az kalşsın joyum carpıyodu .oan ben sağ camdan dısarı bakarken son anda önumdeki arcı gördüm hızımda 40 yada 45 di ama abs yi hissettim ve durdum.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dun benimde basima gelen bir olayi anlatayim cift gidis gelis bi yolda yokus asagi iniyorum hizim 80 km civari yoldan karsidan karsiya gecen sorumsuz vurdum duymaz olan sahis yoldan karsidan karsiya gececek ve yaya gecidi yok ben bunu 100 150 m mesafeden fark ettim ve uzaktan 3 4 defa kornaya kesik kesik bastim fakat bu sahis aldirmadan ve aheste aheste yola atladi ben frene bastikca bu daha daha yavasaladi hizimi baya dusurdum ama hala yolun ortasinda 5 6 saniye uzun kornaya bastim ama hala umrunda degil arabada 4 kisiyiz mecburen ani fren yapmak zorunda kaldim abs devreye girdi ve son anda durdum bu sahislar yuzunden biz suruculer zor durumda kaliyoruz birde bön bön bakiyor sunu anladim bizim bu cliolarin frenleri gayet basarili bosch marka balatalar var suan uzerinde ve lastiklerin 4 5 mm derinligi var

Duman6_55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba; Çok geçmiş olsun, cana gelmemesi teselliniz olsun.
Bende ihtimal vermezdim fakat ön fren balataları çok erken bitiyor. Kullanıcı hatası da değil. Clio 4 1.5 DCI Icon EDC aracımın ön fren balatalarından ses geliyor ve fren performansından memnun değildim. Dün servise götürdüm henüz 5 aylık arabamın ön fren balataları 9.000 km de bitmiş. Çok şaşırdım fakat garantiden değiştirdiler. Garantiden değiştirmeleri daha da şaşırttı😀 Belliki kronik bir şikayet. Saygılar.

orbiti

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konu açılalı uzun zaman olmuş ama bende başıma geldiği için paylaşmak istedim. Aracım 2013 model 2015'e geldik 20 bin bakımı yeni yapıldı dediğiniz gibi ön balatalar değişti. Ayrıca dün kaza yapıyordum bir anlık dikkatsizlk diyelim telefonum bozulmuştu başka telefondan birini arıym derken diğer tel çaldı vites kutusunun oraya bakarken araçlar durmuş tabi kafamı kaldırmamla frene basmam bir oldu. Araç 30 la falan gitmeme rağmen çok uzun süre durmadı. Hani abs ye almasa normal fren sıksa 10 kere durmuştum o derece. Allahtan kaza olmadı. Neyse benim demek istedğim asıl konu bu araçlar alınmazmış ilk zamanlar olumlu bakıyordum ama. 3 defa direksiyon kutusu değişti ve İzmir Mais bunu teknik bir sorun olarak algılamadıklarını söyledi. Ön düzenden gelen sesler normal kabul ediliyor. Araç bildiğiniz tırt... Şimdi ESC'yi kontrol ettirin diye uyarı verdi bir kaç çalıştırmam da ona da güvenmiyorum artık. Bu Renault'un böyle olduğunu bilsem bu araca o kadar para vermezdim. Cam kirikolarından yanlardan klimayı sonuna kadar açınca ses geliyor. Bir kısmını yaptırdım, soğuk havalarda helezonlar gıcırdıyordu bunu kabul etti servis - 4 dereceden sonra mı ne bir sorundan bahsetti... Bir sürü sorun daha aklıma gelmeyen... Arka silecek motorum değişti bir gün hiç çalışmadı kendiliğinden viraj denge kolları değişti. Klima açıkken yarım saat sonra falan bir şey sürtüyor şimdi soğuyunca oluyor vites geçişlerinde vites sanki kenarlara sürtüyor gibi ses geliyor. Doluyum bayağı :)

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu yeniden canlandiracagim sanırım ben şehir içi çok hızlı gitmediğim takıp mesafesi için gayet yeterli mesafede bile bazen dururken ne oluyor diyorum nerdeyse arabaya vuracakken koklemek durumunda kalıyorum.

http://www.renaultfanclub.com/renault-clio-4-kulubu/91298-kaza-yaptim-yardim-lutfen.html

Topigimde de anlattığım kaza yaptım benimki Doğru bir örnek olmayabilir hata bendeydi, genel olarak aracın frenlerinden memnun musunuz Başka araçlarla kiyaslayan var mı? Tekerin basıncı hava koşulları etkiliyor mu?