CLiO 4 LPG TAKTIRANLAR?

nakre33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG aracınma geçtiğimiz şubatta taktırdım.Gayet memnunum.Anakaradan depomu fullemiştim tarsusa vardığımda depomu tekrar fulledim.Toplamda 73 TL LPG aldım.(2.70 TL)toplamda yaptığım kilometre 458 kmdir.Hesaplarıma göre km de yaklaşık 17 kuruş yaktı.

adige41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 14.07.2018 tarihinde 1.2 motor 75 hp clio joy aracıma istanbul candan mühendislikte atiker gold taktırdım. ilk depoda 78 TL ye 25 lt alarak doldu. tam tamına 305 km gitti. ortalama 25 kuruş lpg benzin sarfiyatinida katarsak 1.2 ile çarptığında 30 kuruşa tekabül etti. Aracımla yaptigim km sirasinda 5 kişiydik ve ayrıca aracta 16 jant bulunuyor.

Mr.Fedai

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 3 gün önce 2013 Clio alarak aranıza katıldım aracım 1.2 motor 120 bg turbo edc LPG taktırmam lazım önerilerinizi duymak istiyorum araç tce motor olduğu için her sistem uymuyormuş çok fazla teknik bilgiye sahip değilim

Mr.Fedai

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG taktıralar foruma bakmıyor galiba

muzzy42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende aracı alalı 2-3 hafta oluyor. 0,9 icon tce. aracı aldığımda atiker gold obd sistem vardı. şehir içi deneme yaparken hem benzin hem lpg fulledim. 160-170 km sonra tekrar fulledim 30 lpg aldıysa 30 benzin aldı. bi ayarsızlık olduğunu sezdim direk lpgciye gittim kalibrasyonu yapılmamış aracın :) bi ayar yaptılar şimdi hem benzin hem lpg yakıtı şehir içi 28 kuruş. uzun yol ayarsız haliyle 23-24 kruş civarıydı. ayar olduktan sonra sanırım oda 19 kuruş seviyelerine düşer.

bende teknik bilgi sahibi değilim. sıkıntı olacağınıda çok zannetmiyorum. aracı çok sıkıştırmadıktan sonra. bundan önceki aracımda elantra idi sıfır almıştım 8 bindeyken taktım 45 bine kadar bindim sonra sattım. 100-120bin km civarlarında subap eriten araçlar vardı(150-170bine kadar binenlerde vardı sorunsuz) (elantra için bahsediyorum) çelik subaplarla değiştirrip sorunsuz binenler vardı onunda masrafı 1500 civarı ama zaten çoktan amorti ediliyor.

Mr.Fedai

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tce olduğundan sıvı sistem olması lazım diyen var. Biz bağlıyoruz diyen var . Bağlıyoruz diyene inanma diyen var . Bağlarım 2500 tl diyen var bağlarım 9500 tl diyen var kafayı yemek üzereyim

Cliocunuz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2017 makyajlı kasa 1.2 75bg joy paket. Temmuzda bayiden teslim aldım. 1700 küsür kmde iken, ağustos ayında Atiker Grand taktırdım. Şuan 6700 kmde. Bagajı küçültmesi dışında hiç bir eksi yanı yok. İstanbuldaysanız yada İstanbula yakınsanız taktırdığım yeri tavsiye ederim.
Merhaba Aracım 1.2. Joy lpg yi nerde ve nekadara taktirdiniz

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alpikom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Aracım 1.2. Joy lpg yi nerde ve nekadara taktirdiniz

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aynı motora sahip clio3 sahibiyim ,istanbul için soruyorsanız ümraniye candan mühendislikte ocak ayında taktırdım 1600 tl ye.kitim atiker golde ve çok memnunum.şu anki fiyatı ise 2500 tl.tavsiye ederim.lovato 3300 tl brc 3800 tl oldu buradan mukayese yapın.atiker gold veya grand çok rahat işinizi görecektir.montaj için tavsiyem anadolu yakası candan mühendislik ve maltepe emre mühendisliktir.avrupa yakasında iseniz maslak çevre otogaz ilk tercihiniz olsun sonrada rami atılım otogaz başka yerlerde taktırmayınız.

uuraygs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
Candan Mühendislikte taktırdım. şuan 30bini geçti araç, yani 29 bin km'dir LPG ile biniyorum. Herhangi bir problem yok henüz
Ancak geçmişte 2 parça değişimi(garanti kapsamında) yaşadım.
İlki fabrikasyon hatası olduğu tespit edilen regülatör. bin km bakımında farkedildi ve hemen değiştirildi.
Diğeri ise 20 bin bakımından sonra aracın çekişi ciddi düştü ve arıza lambası yaktı. Enjeksiyonlarının tıkandığını söylediler ve değiştirdiler.

Candan mühendisliğe gözünüz kapalı taktırabilirsiniz. Tek problem çok yoğun olması.

bigbossares

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,clio4 sporttourier aldım, 2016 model..lpg taktıracagim tank hangi tip olmalı? Bagaj küçülsun istemiyorum fazla. hangi marka önerirsiniz?
İzmir Bergamada oturuyorum, burada sadece atiker var.. Daha önceki aracıma zavoli taktirmistim sanırım İzmir'de 4.sanayide.
Fikirlerinizi bekliyorum.