Clio 4 orj teyp tertemiz ses

gkcn1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba arkadaşlar. Bu hafta Clio 4 Joy 2014 model bir araç aldım geldim hemen siteye üye oldum. Çok yararlı bilgiler paylaşılıyor gerçekten. Şimdi sormak istediğim benim adıma çok önemli bir konu var. Şimdi bu orjinal teybi üzerinde kalacak şekilde temiz bass tiz ve mid alacağım kolon tavsiyesi olacak. öyle uçuk bir ses sistemi gelmesin aklınıza normal düzeyde bir dinleyiciyim. Bundan önceki Peugeot 207 model aracımda ki kadar olsa bile yeter yani. Ama şuan ki kolonları gerçekten çok kötü ve arkada yok sadece önde var. Edindiğim bilgilere göre 4x20 W çıkışı var üzerindeki teybin. öncelik ön taraf olmak üzere bana anfisiz kullanabileceğim companent seti önerebilir misiniz. Eğer anfisiz kesinlikle olmaz derseniz de en uygun fiyat performans ürünü hangisi olur yardımlarınızı bekliyorum.

gkcn1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok mu yardım edecek kimse ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok mu yardım edecek kimse ?

Bende ses sistemi yaptırdım fluence aracım. Orijinal Teyip üzerinde. Teyip icin yetinin arkasına dönüştürücü takılıyor o aparat sayesinde sisteme uyumlu hale geliyor. Hatta benim yaptırdığım usta ileride lazim olur diye iki tane takmıştı. Benim sistem profesyonel biraz pahalı ama bütçenize uygun yaptırabilirsiniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka hoparlore cok da ozenmeyin.benim icon arkada da hop. var.emin ol senin ses sistemi daha guzel caliyor cunku senin onler 16 cm benim 13 cm.baska bir 16 cm ilecdeneme yoluyla bakin.ben pioner sony jbl ve markasiz 2 hop. denedim hicbiri orjinali gibi calmadi.ama benimkiyle sizinki farkli olabilir cunku benim ön hop. kapali plastik kutu icinde caliyor sizinki kapi hacmiyle caliyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault'un ses sistemi çok çok zayıf. Şahin standartları ile ayni. Bu sınıfta yer alan araçların hemen hiç birinde bu kadar kötü değil. Yen'i çıkan megane, talisman, kadjar gibi araçların ki biraz daha iyi ama onlarda yine sınıf standartlarının çok altında. Bir de bass reflex diye bir şey yapmışlar opsiyon mu bilmiyorum ama benim captur da vardı firstanin baz aracındaki hoparlör bile on kat daha iyiydi. Yazık bu markaya hiç yakışmıyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Makyajlı kasa joyda 4 kapı haparlör var ve hoparlörler daha tok ses ve bass veriyor. Makyajsız iconla karşılaştırdım. Çok iyi değil ama şimdilik bana yetiyor. Beklentiniz çok olmazsa Yen'i kasalar da düzeltmeye gitmişler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ersgün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi akşamlar ufak bir tavsiyede bulunmak gerekir ise kaliteli ve bas mid ve tiz sesleri tane tane almak istiyor isen hoparlör değiştirmenin çok az bir iyileşme yapacağını düşünüyorum. Çünkü 4x20wat Buda max. Teyıp in gücü az kalabiliyor aslında 20 wat gerçek bir değer ise ve güzel bir tasarım ve malzeme ile çok daha iyi sesleri verebilirdi ama bunu yapmıyor marka. Iyı bir sesi almak için biraz daha paraya kıymak gerekebiliyor.

gkcn1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi akşamlar ufak bir tavsiyede bulunmak gerekir ise kaliteli ve bas mid ve tiz sesleri tane tane almak istiyor isen hoparlör değiştirmenin çok az bir iyileşme yapacağını düşünüyorum. Çünkü 4x20wat Buda max. Teyıp in gücü az kalabiliyor aslında 20 wat gerçek bir değer ise ve güzel bir tasarım ve malzeme ile çok daha iyi sesleri verebilirdi ama bunu yapmıyor marka. Iyı bir sesi almak için biraz daha paraya kıymak gerekebiliyor.

Anladığım kadarıyla teybin kendi çıkışından pek verim alamayacağımı söylüyorsunuz. aslında istediğim çok yüksek ses değil. dediğiniz gibi bas mid tiz sesleri temiz gelsin yeter. araç içinde boğuk bir ses olsun istemiyorum. bir kaç araştırma yaptım şu kolonları buldum ama ne denli anfisiz verim alabilirim bilmiyorum
[h=1]Alpine Spg-17C2 (16 Cm) Dın Koaksiyal 2 Yollu 240W Hoparlör 60 Watt Rms[/h]
http://www.hepsiburada.com/alpine-s...nelk.oto.pla&gclid=CND42KWcsNICFU0Q0wodRz0MPA

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana bütçe verebilirmisiniz? size en güzel yönlendirmeyi o şekilde yapayım, ve teyp kesinliklemi değişmeyecek? en kral farkı teyp değişimiyle alırsınızda o sebeble soruyorum?

ersgün

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teyıp in çıkışları düşük kalabilir Teyıp çıkışları 20watt ve Alpine spg17 ise 60 watt rms değerli bir hoparlör. Kişisel görüşüm çalar fakat Teyıp çıkışı gücü yetersiz kalır ve Yetiş ti re mez ise sesler yine bozuk çıkar. Bence daha düşük rms değerli hoparlör düşün derim. Amfi istemiyorisen. Kolay gelsin.