Clio 4 orjinal teyp e anfi,2çift mid takımı ve subwoofer

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam Güven,

Ben aracıma Çanakkale'de ses sistemini yaptırdım. Ksa bir süre sonra İzmir'e taşındım. Taşındıktan 1,5 ay sonra Çanakkale'ye gittiğimde ses sistemini yapan arkadaşın yanına gittim ve problemi bahsettim. Orada hemen kapıları tekrar söküp :) hoparlörlerin oturduğu plastik yuvaların arkalarını kesti ve bunuda " Abi şimdi bunların arkası kapalı olduğu için ses iyi içeride boğuluyor" dedi. Ben birşey demedim çünkü oraya Mercedes, BMW gibi araçlarda gidip ses sistemi taktırıyorlar. Neyse işlem bitti ve yaklaşık 45 dakika amplikator (hem subwoofer'ın amplisinde hem de hoparlörlerin amplisinde) ayarı yaptı. Sonuç eski çirkin sesten daha çirkin bir ses ortaya çıktı. Umarım sende hoparlör yuvalarını kestirtmemişsindir.

Bu arada şu an şehir dışındayım, birkaç gün sonra İzmir'e gittiğimde hemen bir Alpine servisi bulup durumu düzelttirmek olacak. Sonrasını sizlerle paylaşırım.

Selamlar...

Gökhan
As
Demekki ses içerde boğuluyormuş,benim oto elektrikçide ön hoparlör yuvalarını çok beğenmişti (bass refleks adında uyduruk hava çıkışı koymuşlar ya) bass ı bu şekilde daha iyi hissedersin demişti ama arka hoparlörlerde öyle birşey söz konusu değil,neyse bizim işlemler bitti anfi ayarları yapıldı,ilk olarak arka koltuga geçtim tmm çok güzel olmuş dedim,sonra ön koltuga geçtim orda da çok güzeldi ama tiz agırlıklı ses duyuluyordu,onun sebebide araçta 2 adet twitır olması ve bunların ön tarafta bulunması ama keşke twitırları koymasaydım dedim,arkadaki ses tam tadındaydı gerçi subwooferede yakın olmam buna etki edebilir:) güya hoparlörler mid takımıydı,birde companent alaydım zır tizli müzik olacaktı

Ben hiçbirşeyi kestirmedim aynı ebatta ön arka (13cm) cuk oturdu zaten,hoparlörlerin arkası bile sürtmedi tam denk geldi çok şükür memnunum şimdilik belki ilerde yeni bi ayar çekmesini isterim ama bu eski ayarları kaydetme şartıyla,baktım seninki gibi daha kötü hal aldı o zaman geri dönüş yapabilelim

Sanada geçmiş olsun kötü olmuş içlerini kesmeleri,adam bunu bir bildiği var yapmışki ama umdugu olmamış ne yazıkki,inş anfi ayarlarındandır onları düzeltince ses de düzelir inş,garantili sistem elbet bi çare bulurlar

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle ses sistemin hayırlı olsun abi dışardan içeri giren + kablosu yani sigortanın oldugu kabloyu nerden aldınız
2. olarakta şase yi (-) yi nerden aldınır direk akümü yoksa başka bi bölgemi
bende aracıma ses sitemi yapıyorumda bitek baglamak kaldı eger bu iki konuda yardımcı olursanız size minnetar olurum iyiforumlar

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle ses sistemin hayırlı olsun abi dışardan içeri giren + kablosu yani sigortanın oldugu kabloyu nerden aldınız
2. olarakta şase yi (-) yi nerden aldınır direk akümü yoksa başka bi bölgemi
bende aracıma ses sitemi yapıyorumda bitek baglamak kaldı eger bu iki konuda yardımcı olursanız size minnetar olurum iyiforumlar
Özelden cvp yazdım

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayirli Olsun , Gercekten Çok Temiz Bir Çalişma Olmuş Elinize Sağlik :eyv :eyv

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ben de geri görüş kamera montajı için sokecegim ama en dış kısmı nasıl sokecegim konusunda fikrim yok yardımcı olur musunuz?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ben de geri görüş kamera montajı için sokecegim ama en dış kısmı nasıl sokecegim konusunda fikrim yok yardımcı olur musunuz?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mrb,r-nav ın etrafından dolanan bi krom kısım var,heh o değil,onun bi gerisinde plastik siyah kısım var,ordan ince uçlu tornavidayı sokun ve yavaş yavaş kanıttırarak bunu r-nav ın etrafına dolanarak yapın zaten sonra ellerinizle devam edeceksiniz basit bir işlem,sonra klimaye gelen bir fiş var onuda çıkartıp böyleye çerceveyi sökmüş oluyorsunuz,korkacak bişey yok kendiniz gayet basit bi şeklide becerebilirsiniz,sonra r-navı tornavidayla çıkartırsınız o da basit

akigo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ovv fiyatlar ucuk,ben tr ye gelirken biraz amfi,hoparlor vs getireyim bari :)

hakanarslan30

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı teskireler şimdikten,bagaj hacmi derken topu topu 1 karış en gidiyor birde aşagıdan yukarıya boy,resimlerden anlamışsındır zaten,subwoofer i çıkartınca arabaya ses sitemi koydugumuz pek belli olmuyordu,sadece sesi yükseltince eski sistem gibi bozma olmuyordu yüksek ses ama tiz agırlıklı ses geliyodu,en son subwooferi baglayınca tmm dedik şimdi oldu:) gümm gümmm:),
Elimden geldiğince yardımcı olurum tabii

bagaj benim için çok önemli bu işi subwoofer olmadan yapamazmıyız? kardeşim yakın bir zamanda yurt dışından gelecek marka model verirseniz aldıracağım

Son düzenleme:

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bagaj benim için çok önemli bu işi subwoofer olmadan yapamazmıyız? kardeşim yakın bir zamanda yurt dışından gelecek marka model verirseniz aldıracağım
Subwofer olmadan tatmin olcagınızı zannetmiyorum,madem bagaj önemli onu oto elektrikçiyle grşün derim,sistemi döşecek kişi evvelden illaki deneyim edinmiştir bir çözüm bulabilir umarım,ben sistemimden memnunum aynını al geç derim

dgnyrgn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her şey iyi güzel ama şu bagajı kaplayan kolon yok mu işi o berbat ediyor :)