Clio 4 orjinal teyp e anfi,2çift mid takımı ve subwoofer

hakanarslan30

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
On ve arka hoparlör 13 cm yoksa 16 mi

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
On ve arka hoparlör 13 cm yoksa 16 mi
Ön de arka da 13cm ama yuvayı genişletip kesme biçme ile 16 cm rahatlıkla oturtulabilir,ben ses mes yapar diye 13cm lik aldım taktık cuk oturdu orjinali bozmadan sadece mid takımını oturttum konuyu incelediysen ayrıntılar mevcut

hakanarslan30

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön de arka da 13cm ama yuvayı genişletip kesme biçme ile 16 cm rahatlıkla oturtulabilir,ben ses mes yapar diye 13cm lik aldım taktık cuk oturdu orjinali bozmadan sadece mid takımını oturttum konuyu incelediysen ayrıntılar mevcut

bazı yerlerde 16cm diyo demekki dediğin gibi genişletme yapmışlar tekkür ederim

nazmi28

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar amfi ile uğraşmak istemiyorum...şöyke kesip biçmeden ön ve arkalara bilindik markalardan 13 cm lik kolon öneriniz varsa alabilirmiyim...
2 yolluolması lazım malum cam önünde twıtır da yokmuş...

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Amfi desteği almadan boşa emek vermiş olursunuz,teyp çıkışları yetersiz,istersen son model sistem tak amfiyle beslemezsen yine oldugun yerde sayıyo olursun,değişen pek bişey olmaz

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de benzer bir tesisat taktirdim. Ilk tatiklarinda subwoofer sadece ses 15 ten sonra hissediliyordu ve bass sesi biraz fazla uzun ve sarkiyla alakasiz gibi geliyordu. 1 hafta sonra gittim ayar yaptilar suan kisik seste de istedigim kadar bass hissedebiliyorum (bass control dugmesi de var)
Bass in uzama/yanki olayini da ayarla cozduler. Genel olarak cok memnunum ama subwoofera alisik olmadigimdan mi yoksa asagidaki faktorlerden mi bilmiyorum, bass kalitesi sarkidan sarkiya, radyodan mp3 e degisiyor. (Hafif rtim kaciriyormus gibi geliyor)
1) teybin cikis gucu
2) amfi donusturucu takilmis olmasi
3) subwooferin veya kabinin portlu olusu
4) amfinin stereo olusu

Sanirim asil 2 neden subwooferin portlu olusu ve mono amfi kullanmiyor olusum. Surekli gidip adamlarin basini da agritmak istemiyorum, hem zamanim da yok.

Daha fazla para vermek de istemiyorum. Simdilik gayet yeterli ve tatmin edici oldu.

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de benzer bir tesisat taktirdim. Ilk tatiklarinda subwoofer sadece ses 15 ten sonra hissediliyordu ve bass sesi biraz fazla uzun ve sarkiyla alakasiz gibi geliyordu. 1 hafta sonra gittim ayar yaptilar suan kisik seste de istedigim kadar bass hissedebiliyorum (bass control dugmesi de var)
Bass in uzama/yanki olayini da ayarla cozduler. Genel olarak cok memnunum ama subwoofera alisik olmadigimdan mi yoksa asagidaki faktorlerden mi bilmiyorum, bass kalitesi sarkidan sarkiya, radyodan mp3 e degisiyor. (Hafif rtim kaciriyormus gibi geliyor)
1) teybin cikis gucu
2) amfi donusturucu takilmis olmasi
3) subwooferin veya kabinin portlu olusu
4) amfinin stereo olusu

Sanirim asil 2 neden subwooferin portlu olusu ve mono amfi kullanmiyor olusum. Surekli gidip adamlarin basini da agritmak istemiyorum, hem zamanim da yok.

Daha fazla para vermek de istemiyorum. Simdilik gayet yeterli ve tatmin edici oldu.

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukardaki msji yazdiktan sonra farkettim sesi 20+ yapinca amfi kesme yapiyor. Subwoofer ve ondeki midler 5 saniye susuyor, sonra 10 saniye csliyor tekrar 5 saniye susuyor. Sorun olmasin diye cok zorlamadim ama boyle boyle devam ediyor, sesi 1-2 tane kisinca normal calmaya devam ediyor. (Amfi kapanip aciliyor gibi oluyor)

Teyp kapanmiyor, arka orjinl hoparlorleren ses gelmeye devam ediyor. Sesi kisinca amfiye bagli ondeki midler ve subwoofer calmaya devam ediyir.

Sistemi taktirdigim yere gosterdim, teybin cikisi gucsuz oldugundn dedi, fluencelerde de benzer sorunu yasiyoruz dedi. Ben vardie bi cozumu diye israr ettim, sali gunu ustalarima/abilerime sorup sana donerim dedi..

Basina boyle bir sey gelen var mi?

Teybin arayuzunu kurcalamak gibi bir sey dusundum ama teyp kapanmiyorki, amfi kapanip aciliyor...teyple alakali gibi gelmiyor bana.

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Galiba kendi sorumu kendim cozdum. Sali gunu ustayi aradim, aaa dur ustalarimi ariyip sonuyum sana dedi, donmedi.

Bugun ses ayarlarina baktim, tesisati takarken teypteki bass ayarini -2, tiz ayarini +5(son) yapmislardi. Bugun isten cikip eve donerken bass ayarini +3 +4 yaptim, tizi de +4 yaptim. Nihayet istedigim dolu bass sesine ulasabildim.

Bu ayardan once ses yuksek geliyodu ama bass biraz daha inletsin diye sesi 22,23 yaptigimda tam subwoofer gercek gucunu hissettirmeye basliycakken amfi kapanip aciliyo gibi 1-2 saniye kesinti olup, 20 saniye calip surekli ayni sey oluyodu.

Cok fazla deneyemedim ama suan ses 15,16 dayken subwooferin limite ulastigini hissediyorum ve ses kesilmesi olmuyor.

Dusunun ki usta bile bunu akil edemedi (atakantuning)

Forumlarda da şase den, amfiden, kablolardan, akuden, teypten gibi yorumlar vardi. Ben sistemim yeni oldugu icin ve kablonun ve akumun yeterli oldugunu bildigim icin teypten supheleniyodum. Sonuc olarak teypten degil, teybin ayarindanmis.

Umarim bu konu ihtiyaci olanlara yardimci olur.

nsldmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, bu siteye üye olup ilk yorumum size oldu :) Yapılan çalışmayı çok beğendim ve tecrübelerinize dayanarak sizden bilgi almak istiyorum.Yeni aldığım aracımın ses kalitesinden pek memnun değilim, Resimlerinizden doğru anladıysam 4 Adet mid takımı anfiye bağlanmış durumda görünüyor. Bu doğrumudur ? Doğruysa,
-Aslında benim isteğim mevcut olan ''4 Adet Nokıa'' hoperlörler yerine, dokunmatik teybin çalıştırabileceği alternatif hoperlör varmıdır ?

:soru