Clio 4 Tavan Aydınlatma Çalışmam

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bende tavan aydınlatmalarımı led yaptım ama hiç yanık kalmıyor. Ben direk sarı lambaları söküp yerine led taktım.

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bende tavan aydınlatmalarımı led yaptım ama hiç yanık kalmıyor. Ben direk sarı lambaları söküp yerine led taktım.
Sizin kullandığınız ampuller nedir? Resim paylaşabilirmisiniz?

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

aynı şeyi yaptım bende, bende de yanık kalmadı. Benim kullandığım led Photon marka bi leddi. kutusu şu an aracımda. istersen fotoğrafını çekip buraya eklerim.

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resim paylasirsaniz sevinirim. Valla ben aliexpress ten aldim ampulleri sanirim ondan zaten ilk konuda paylastim linkini. Ama 2 tane tuningciye sordum ikiside zaten tum ledler yanik kalir sikinti yok dedi ve cok ciddilerdi ki birinede bi akrabasi araciligiyla sordum. Araci sadece hafta sonu cikariyorum o yuzden hafta icide tavan aydinlatmasini off konums getiriyorum o zaman yanik kalmiyo simdilik boyle kullanicam. Tekrar sari renge donmek istemiyorum :)

...Justice For All

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resim paylasirsaniz sevinirim. Valla ben aliexpress ten aldim ampulleri sanirim ondan zaten ilk konuda paylastim linkini. Ama 2 tane tuningciye sordum ikiside zaten tum ledler yanik kalir sikinti yok dedi ve cok ciddilerdi ki birinede bi akrabasi araciligiyla sordum. Araci sadece hafta sonu cikariyorum o yuzden hafta icide tavan aydinlatmasini off konums getiriyorum o zaman yanik kalmiyo simdilik boyle kullanicam. Tekrar sari renge donmek istemiyorum :)

...Justice For All

Sabah foruma bakmadan ciktim. Mesajinizida simdi gördüm. Led ampulün kutusu aracimda kaldi :) aksam eve geçer geçmez resmini çekip paylaşacağım.

Gergy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tavan aydınlatmasında nereye bağlayabilirim? yani 3 tane led var ve herhangi birtanesinin + - kutupları arasına 1 kohm direnç bağlasam acaba yeter mi?
Tavan aydınlatmasından aldığınız led besleme uçlarına 0,5 W'lık 1kohm'luk bir direnç yeterli olabilir. 3 led de paralel bağlı ise herhangi birinin ucuna bağlamanız yeterli.

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavan aydınlatmasından aldığınız led besleme uçlarına 0,5 W'lık 1kohm'luk bir direnç yeterli olabilir. 3 led de paralel bağlı ise herhangi birinin ucuna bağlamanız yeterli.

Selam, tuningcinin biriyle konustum dediki ona seramik direncler var watt i yuksek onlardan baglaman lazim ve sogutucu takma gerekebilir ya da devreyi kandirma kitleri var sogutuculu direncli onlardan kullanilabilir dedi is buyur o zaman bu kadar yanik kalmasinin bir sakincasi yok dedi. Bende simdilik tavan aydinlatmasini kapatip oyle aractan cikiyorum o zaman yanik kalmiyor

...Justice For All

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

...Justice For All

Biraz geç oldu kusura bakma umarim isine yarar :)

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz geç oldu kusura bakma umarim isine yarar :)

Eyvallah cok tesekkur ederim bunlardan bende alayim bari cunku yanik kalmasina bisey olmaz diyolar ama ne olur ne olmaz icim rahat eder en azindan :)

...Justice For All

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bu markadan on parklara arka plakaliga ve tavan aydinlatmasina kullandim. Hic bir sıkıntı cikartmadi. Hatta bu markayi beğendiğim için uzunlara da h7 beyaz aldim ayni markadan. Umarim sizinde işinizi görür.