Clio 4 Teknik Özellikler

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
start stop iyi özellik mi ?
yeniden calısınca fazla mazot gitmiyor mu
S&s modeli 2014 son çeyreğinde kaldırıldı. 2014 kasim itibariyle Tpms ve esp tüm binek araçlarda ve de 1.3 tonun altındaki hafif ticari araçlarda zorunlu yani sıfır alacaksınız var yukarıya tpms yok yazılmış. Icon modeli için unknown yazılan yağmur ve far sensörü var.

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
start stop özelliğinin internette mevcut testlerde % 10 a kadar yakıt tasarrufu sağladığını okumuştum bekleme sürelerine bağlı bu rakam artabilir azalabilir ama büyükşehirlerde aşırı dur kalk aracı ne kadar yorar bu soru işareti, bu tip durumlar için s&s sürüş esnasında devre dışı bırakılabiliyor, neticede bu özellik avrupada hala paket içeriğindeyken montajı ülkemde yapılan bu aracın bu özellik kırpılarak satılması bana göre yanlış

mstf_nts

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 1.5 dci joy model sahibiyim aracımla istanbul - antalya - amasya - istanbul şeklinde uzun yolculuk yaptım. deneyimlerim;
araç gerçekten rahat yol alıyor. bu uzun yolculuğa rağmen öldük bittik durumu hiç olmadı.
antalya dönüşü hayatımda görmediğim kadar yağmur yağışına maruz kaldık. benim diyen araba arıza yapardı tık yok.
yakıt bu yoğun yağmur yağışına rağmen 4.5 LT yi geçmedi ki uzun süre araç zorlanarak yol aldığı için bu değer mükemmel.
keşke rüzgar sesi şikayeti de olmasa 2 farklı servise götürdüm ama tam anlamıyla bitmedi maalesef.
arka kapılarda hoparlör olmaması gerçekten can sıkıcı. bu parayı verince insan güzel müzikte dinlemek istiyor ama maalesef yok.
kısacası yakıt - rahatlık - performans olarak ben memnunum Allah herkesin gönlüne göre versin.

emre4x4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 1.5 Icon Dizel Otomatik aldim. Depoyu fulledim. Benzin isigi yandiginda 680 km yol gitmisti ve 38 litre mazot aldi. Yani 2.13 kurus yakit yakti. Ekranda ortalama yakit 5.6 yaziyor. Bunun yarisi uzun yol yarisi sehir ici. Sifir oldugu icin ilk zamanlar fazla yakar diyorlar. Aracin cekisi gidisi hizlanmasi yol tutusu harika. Ici biraz bana dar geldi (eski aracim sonata oldugu icin olabilir) ama Bagaji yeterli Piyasada satilan 3 lu bavul seti bagaja rahatlikla sigdi .Araci fiestayla kiyaslayanlar var. Yanyana geldiginde clio 4 kendini bariz bi sekilde gosteriyor. Suan icin benden olumlu not aldi.

Durna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 den beri donanımlarda güncelleme oldu mu? Örneğin 2012 joy da yan hava yastıkları var mı?

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkalar manuel camdı elektrikli cam geldi

trafello

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrb arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım clio 4 joy 1.5 75bg şimdi joy pakette donanım olarak araba istop edince kendiliğinden katlanır yan aynalar yok ve navigasyon büyük ekran yok bunları sonradan yaptırabilirmiyim tşkler

kaan41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrb arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım clio 4 joy 1.5 75bg şimdi joy pakette donanım olarak araba istop edince kendiliğinden katlanır yan aynalar yok ve navigasyon büyük ekran yok bunları sonradan yaptırabilirmiyim tşkler

yaptırırsınız. astarı yüzünden pahalı olur. ekran 2000 tl civarına geliyormuş konuları var. diğerine de modül mü ne varmış. 200 tl civarı. akü bitirme gibi elektriksel sorunlar çıkartıyormuş. onun da konuları var

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm rüzgar seside aliyormu clio 4 ler sizce