Clio 4 ufak dokunuşlar :)

bearat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Selamun aleyküm
Araç içinde de ufak değişiklikler yaptım kaplama, kapı içi kolonlarını mid takımına çevirme vs.
Soru ve sorunlarınız olursa yazın yardımcı olurum.

5NkdyR.jpg
AOqmz0.jpg
00kqz8.jpg
4pkgzL.jpg
OrZqDZ.jpg
zGVAMY.jpg
yGlMqL.jpg

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
öncelikle çok güzel olmuş elinize sağlık allah kaza bela vermesin.
2- Plakayı değiştirin derim :)
3- Ön karlık siyah lip nasıl taktınız?
4- Shark anten nasıl memnun musunuz ?

turkozsercan89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Maşallah. Allah kaza bela vermesin.
Jantları çok begendim 2016 sonrası araçlarda goruyor ve imreniyorum gerçekten.
Niyetim tam olarak sizin yaptıgınız iş.
Özel olmassa eğer ne kadara patladı jant lastik güncellemesi.
Ebat 205 45 17 sanırım.

bearat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle çok güzel olmuş elinize sağlık allah kaza bela vermesin.
2- Plakayı değiştirin derim :)
3- Ön karlık siyah lip nasıl taktınız?
4- Shark anten nasıl memnun musunuz ?

Amin cümlemize allah kaza bela vermesin
plakayı özel alacaktım devlet çok para çıkarttı dedim sıra ne varsa ver abd verdiler maalesef :D
ön karlık tampon üstüne oturtma olarak yapılıyo kesinlikle silikon yok çamurluk içinden birer tane vida ile tutuyor
shark antenden gerçekten çok memnunum hatta orjinalinden daha iyi sinyaller alıyorum, radyoyu pek kullandığım yok ama yinede şekli güzel :)

bearat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Maşallah. Allah kaza bela vermesin.
Jantları çok begendim 2016 sonrası araçlarda goruyor ve imreniyorum gerçekten.
Niyetim tam olarak sizin yaptıgınız iş.
Özel olmassa eğer ne kadara patladı jant lastik güncellemesi.
Ebat 205 45 17 sanırım.
Teşekkür ederim
Ebat 205 45 17
Clio 4 - 5 kollu 16 inç icon jantım mevcuttu, istanbulda ismini tam hatırlamıyorum jantçı buldum bitane bu jantı gördüm ve hasta kaldım :) benim jantların üstüne 1500 tl ödeyip aldım jantlar 0 gibi lastiklerin durumu ön 2 sağlam arka 2 1-2 ay idare eder
Fren performansı en az %25 artış gösterdi
Viraj performansı arttı
Yakıt 5 ortalamadan 5.7 ye çıktı
Bir de şehir içi bozuk yollarda normalden biraz daha fazla ses alıyor
Memnun musun diye sorarsam kesinlikle tavsiye ederim

turkozsercan89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim
Ebat 205 45 17
Clio 4 - 5 kollu 16 inç icon jantım mevcuttu, istanbulda ismini tam hatırlamıyorum jantçı buldum bitane bu jantı gördüm ve hasta kaldım :) benim jantların üstüne 1500 tl ödeyip aldım jantlar 0 gibi lastiklerin durumu ön 2 sağlam arka 2 1-2 ay idare eder
Fren performansı en az %25 artış gösterdi
Viraj performansı arttı
Yakıt 5 ortalamadan 5.7 ye çıktı
Bir de şehir içi bozuk yollarda normalden biraz daha fazla ses alıyor
Memnun musun diye sorarsam kesinlikle tavsiye ederim

Anladım bende de senin eski jantların mevcut şuan.
Jantlar ve lastikler 2.el anladıgım kadarıyla.
Ama durumunun uygun oldugu zaman sıfır lastik taktırmanı tavsiye ederim çünkü lastikçiler genelde saglam lastik vermezler ikinci ellerde.
Güle güle kullan hayırlı olsun tekrardan.

Bu arada mid takımı için hangi marka ve modeli kullandın acaba ve ön arka kapılarda da mevcutmu ?
Eskilerine göre fark nasıl oldu. Çünkü orjinelleri 17 18 den sonra baya sesi bozuyordu.

Son düzenleme:

bearat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım bende de senin eski jantların mevcut şuan.
Jantlar ve lastikler 2.el anladıgım kadarıyla.
Ama durumunun uygun oldugu zaman sıfır lastik taktırmanı tavsiye ederim çünkü lastikçiler genelde saglam lastik vermezler ikinci ellerde.
Güle güle kullan hayırlı olsun tekrardan.

Bu arada mid takımı için hangi marka ve modeli kullandın acaba ve ön arka kapılarda da mevcutmu ?
Eskilerine göre fark nasıl oldu. Çünkü orjinelleri 17 18 den sonra baya sesi bozuyordu.

jantları çakma 17 0 lastiklerle aynı fiyattı ben tercihimi orjinal jant traş lastikten yana kullandım.
Lastik arayışına geçtim tanesi ortalama bi lastik 400-500 den başlıyor biraz pahalı ama yapacak bir şey yok hayatımız 4 lastiğe bağlı kaliteli almam gerek.

midrange cadence 16 cm ön taraf arkalara 13 cm kapı içlerinde var ben görüntü kirlilliğini sevmem, ses ise 25e kadar çok net çıkıyor. Basslı şarkı değilse sanat müzikleri falan 27ye kadar sonra bozuluyo ses
araç içi resimlerini de yüklemeye çalışacağım

bearat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Z5VMlz.jpg
BO0vjG.jpg
jq2Xdg.jpg

aracın eski jantlarıyla olan hali
mXz402.jpg

turkozsercan89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
jantları çakma 17 0 lastiklerle aynı fiyattı ben tercihimi orjinal jant traş lastikten yana kullandım.
Lastik arayışına geçtim tanesi ortalama bi lastik 400-500 den başlıyor biraz pahalı ama yapacak bir şey yok hayatımız 4 lastiğe bağlı kaliteli almam gerek.

midrange cadence 16 cm ön taraf arkalara 13 cm kapı içlerinde var ben görüntü kirlilliğini sevmem, ses ise 25e kadar çok net çıkıyor. Basslı şarkı değilse sanat müzikleri falan 27ye kadar sonra bozuluyo ses
araç içi resimlerini de yüklemeye çalışacağım

Malesef 17 lere geçince lastik fiyatları çok yükseliyor.
Michelin in ürettiği kormoran lastiği şuan tanesi 300 tl görünüyor ancak ses ve ugultu yaptıgını duydum.
Kullanan yada kullanmış kişiler varsa tecrübelerini paylaşabilir.

Kaliteli den ziyade en azından sıfır bi lastik taktırman daha sağlıklı olacaktır , tercih yine sizin.

Bildiğim kadarıyla ön kapılar 13 cm , delme işlemi ilemi 16 taktırdın.

Cadence kaliteli bi markadır ancak orjinal teybin çıkış gücü düşük sanırım , kolonları desteklemiyor malesef.
Ancak 4 çıkışlı bi amfi taktırabilirsen ( çıkma temiz bulabilirsen uygun yollu olur ) ses kalitesi fark edecektir.

Ben orjinal kolonlarda bass ı -3 e kadar getiriyorum , bass vuruntusu okadar kötü.

bearat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef 17 lere geçince lastik fiyatları çok yükseliyor.
Michelin in ürettiği kormoran lastiği şuan tanesi 300 tl görünüyor ancak ses ve ugultu yaptıgını duydum.
Kullanan yada kullanmış kişiler varsa tecrübelerini paylaşabilir.

Kaliteli den ziyade en azından sıfır bi lastik taktırman daha sağlıklı olacaktır , tercih yine sizin.

Bildiğim kadarıyla ön kapılar 13 cm , delme işlemi ilemi 16 taktırdın.

Cadence kaliteli bi markadır ancak orjinal teybin çıkış gücü düşük sanırım , kolonları desteklemiyor malesef.
Ancak 4 çıkışlı bi amfi taktırabilirsen ( çıkma temiz bulabilirsen uygun yollu olur ) ses kalitesi fark edecektir.

Ben orjinal kolonlarda bass ı -3 e kadar getiriyorum , bass vuruntusu okadar kötü.

Teyibe çevirici taktık amfiye bağlantı yaptık ön kapılardada ufaktan sıyırdık dışını 16 tam oturuyor ama bu biraz daha büyük olduğu için hafiften traşlama işlemi yaptık
Ben de bass ı -3lerde kullanıyorum çok vuruyor. orjinalleri yaklaşık 1 yada 2 gün kullandım bu kadar berbat bir ses sistemi olamaz kısık seste bile kafam şişiyodu
Kormoran lastiği takmayı düşünüyorum bende bir de aklımda falcon mu folcan mı ne var onu tavsiye ediyolardı forumlarda. 2sinden birini pazartesi günü gidip taktırıcam kısmetse