Clio IV Anormal Yakıt Tüketimi

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birçok şey etken olmuş olabilir,

1) yollar daha kaygan diye siz daha nazik ve kibar kullanmış olabilirsiniz

2) taktığınız kışlık lastiklerin ebadı daha dar olabilir mesela 195lık yerine 185lik takılmış olabilir (gerçi siz bunun farkında olurdunuz herhalde :) )

3) boşa atmak fayda etmiş olabilir

4) havaların etkisi kaçınılmaz özellikle dizelin düşmanıdır çok soğuk havalar.

dizel araçlar benzinli gibi 1 -2 dk da ısınmazlar çok daha uzun sürede 90 dereceye ulaşır ve radyatör su pompası devreye girer ve bu olana kadar kendini korumak için daha fazla yakıt püskürtür= daha düşük yakıt verimliliği o sebeble daha önceki daha sert kış havalarından daha ılıman bir havaya geçilmesi büyük etken.

bende'de 1.5 dci edc var, işe biraz seri kullanarak gidiyor geliyorum ortalamam 5.8 civarı, haftasonu adana mersine hanımı alarak gittiğimde daha dikkatli kullanıyorum araç 5.2lt yakıyor.

yine lastik konusundada önceden 195lik lastik varken net ve keskin bir şekilde 5.6-5.7 yakan aracım 205lik lastik alınca 5.8-6.0 civarı ort yakalıyor.

cliomaniac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kış lastiklerim 195/55 ebadında. Daha uzun yol denemedim ve sıcak hava daha görmedi clio. Kaça kadar düşer merak ediyorum. Şehir dışı 4.5 lt yi görebilirmiyim acaba havalar güzelken?

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kış lastiklerim 195/55 ebadında. Daha uzun yol denemedim ve sıcak hava daha görmedi clio. Kaça kadar düşer merak ediyorum. Şehir dışı 4.5 lt yi görebilirmiyim acaba havalar güzelken?
normal lastikler ile sabit 90 km. uzun bir şehirler arası yolculukta söylediğin değere çok yaklaşırsın. 4.6 4.7 leri ben görüyordum hatırladığım kadarı ile.

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Agustos ayinda Ankara afyon hız sabitleyici ile 110 a sabitleyerek hiç durmadan yol aldım. Klimaya açık, araba yüklü gördüğüm değer 4.1 hatta fotoğrafını çekip arkadaşa göndermiştir yol bilgisayarının.. 1.5 90bg

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Agustos ayinda Ankara afyon hız sabitleyici ile 110 a sabitleyerek hiç durmadan yol aldım. Klimaya açık, araba yüklü gördüğüm değer 4.1 hatta fotoğrafını çekip arkadaşa göndermiştir yol bilgisayarının.. 1.5 90bg

anlık değer mi ortalama mı ortalama ise süper anlık ise normal hatta 3.8 ve altı da oluyor

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara çıkışında sifirladim afyon da gördüğüm ortalama değer. Bagajda bebek arabası kampyatagi 2 yetişkin ve bir bebeğin üç haftalık eşyası vardı.. yakit shell.. sporttourer bagajı gizli bolme dahil tepeleme doluydu arka gozukmuyordu. Ama cruise u hiç kapatmadım ankaradan itibaren zorunlu haller hariç pedala dokunmadım diyebilirim

cliomaniac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman Ankara - İzmir rotasını 90 TL ye götürür benim ufaklık. :bravo

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman Ankara - İzmir rotasını 90 TL ye götürür benim ufaklık. :bravo
Hız sabitleyiciyi mümkün olduğu kadar açık tutar diğer durumlarda gaza ani yuklenmezseniz sonuc sizi oldukca mutlu edecektir diye dusunuyorum

cliomaniac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilinsor ozaman İzmir - Ankara arası yarım deponun az aşağısı. :D Merak içerisindeyim.

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hatta yolladigim ileti duruyor 11 Temmuz 2015 miş yalan olmasın ağustos demistim, 12:42 de afyona varmisim