Clio Sport .. YArdımm

Vahdet Akyol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin enjektörlerini kontrol ettir ben ilk aldığımda aracı snnki gibi tekliyor gibi düşük devirde saçmalıyordu rolantide sıkıntı yaratıyordu stop ediyordu gaz kesiyordu enjektörleri söktümüzde biri tek biri cift biri dörtlü püskürtmeydi saçma sapan iş yapmıslar enjektörlerin 4 sıfır taktım hiç bir sıkıntı kalmadı birde bunları kontrol ettir derim sana varsa eğer bir kaçını değiştirip kontrol ettir derim sana bunlarda enjektör tanıtmayada gerek yok direk değiştire biliyorsunuz ;)
peki enjektör temızleme katkısı atsam ? ve anlamadııgm nokta su enjektör benzın enjektörü değilmi ? gaz enjektörü ayrı ? kafam karıstı :)

armağan.e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki enjektör temızleme katkısı atsam ? ve anlamadııgm nokta su enjektör benzın enjektörü değilmi ? gaz enjektörü ayrı ? kafam karıstı :)
senin araba lpglimi benzin ayrı lpgnin ayrı tabi :) benzinde yapıyorsa katkı belki ama lpgde yapıyorsa lpg sisteminde bişey vardır.lpgliyse bide ayrı ayrı dene bakalım yapıcakmı merak ettim :D sonucu bi yaz buraya veya arızayı bulursanız yazın :)

Vahdet Akyol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benım duydugum benzınde lpgde tek enjektorden ateşlemeye gecıyor =?

armağan.e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benım duydugum benzınde lpgde tek enjektorden ateşlemeye gecıyor =?

enjektörün ateşlemeyle alakası yok ki ateşleme bobinler ve bujiler yardımıyla yapılıyor.Enjektör dedm benzini silindirin içerisine püskürten..gazın ayrı enjektörü var..benzinin ayrı enjktörü var ve bence snn enjektörlerde bi sıkıntı var..demedi deme ateşleme sağlamsa eğer yada kelebek kutusunda hem kelebek kutusunu hemde enjektörlerine bi baktır derim sana artı bide kelebek kutusunu temizlet bak bakalım nasıl olcak :) benm peder 25 senelik renocu bende 3 sene reno yetkili servisinde calıştım az cok anlarım :)

armağan.e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
artı benzin filitresini en son ne zman değiştirdin.benzin pompa motorunuda istersen bi elden gecirt belki oda tutukluk yapıyordur..Haliyle benzinde kir oluyor onlar etkiliyor yukarda dediklerimi zamanın olursa baktır sonra bi filitreni değiştir 97 oktan benzin koy biraz gez bakalım sorun olcakmı :)

Vahdet Akyol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
artı benzin filitresini en son ne zman değiştirdin.benzin pompa motorunuda istersen bi elden gecirt belki oda tutukluk yapıyordur..Haliyle benzinde kir oluyor onlar etkiliyor yukarda dediklerimi zamanın olursa baktır sonra bi filitreni değiştir 97 oktan benzin koy biraz gez bakalım sorun olcakmı :)

şimdi würthün enjektör temızleme ılacını aldım koydum :) bakalım ne olacak bende ustalara sordum gazın ayrı enjektörü var ayraç oluyormus ama aynı enjektör püskürtüyormus yakıtı gaz kelebegını kendım söktüm temızledım :) benzin fıltresını degıstır demıssın ama benım sıkıntım hem gazda hemde benzınde oluyor :)

armağan.e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi würthün enjektör temızleme ılacını aldım koydum :) bakalım ne olacak bende ustalara sordum gazın ayrı enjektörü var ayraç oluyormus ama aynı enjektör püskürtüyormus yakıtı gaz kelebegını kendım söktüm temızledım :) benzin fıltresını degıstır demıssın ama benım sıkıntım hem gazda hemde benzınde oluyor :)

Senin üstündeki enjektörler kaç püskürtmeli acaba bi baktır daha önce baktırdın mı birini tekli takmıslardır birini ciftli ondanda yapar.Ayrıca 2 liyse :D paran varsa 340 lira 4 fransadan geliyor sparişle 4 püskürtmeli var.ben ondan taktım :) şimdi 1.2 :d kesiciyle yürüyor cok farkediyor cokk :) ayrıca yakıtı düşüyor.

Vahdet Akyol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Senin üstündeki enjektörler kaç püskürtmeli acaba bi baktır daha önce baktırdın mı birini tekli takmıslardır birini ciftli ondanda yapar.Ayrıca 2 liyse :D paran varsa 340 lira 4 fransadan geliyor sparişle 4 püskürtmeli var.ben ondan taktım :) şimdi 1.2 :d kesiciyle yürüyor cok farkediyor cokk :) ayrıca yakıtı düşüyor.
kaç püskürtmeli oldugundan hıcbır bılgım yok ama sorun cozulurse performans olarak farkedıyorsa ıkı ay sonra alabılırım :)

armağan.e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaç püskürtmeli oldugundan hıcbır bılgım yok ama sorun cozulurse performans olarak farkedıyorsa ıkı ay sonra alabılırım :)
valla benm baya bi farket etti ama bu gece uyuz oldum arabala biraz gazladık eve dönerken araba 5binde veya 5.500 de kesici değilde gaz yememe yaptı gaz kesti sonra eve geldim şimdi sabah hayırlısıyla bakıyımda inşallah bi masraf acmaz ya :(

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda rolantı valfı yok ıptal ettım bunlarda kronıktır rolantı valf arızası bu yuzden ıptal ettım elle ayarlıyorm sorn onda degıl tahmınmce cunku rolntı valfı varkende aynısını yapıyordu

yanlız yanlış bi iş yapmışsınız aracın rolanti valfi aracın anlık değerlerine göre hava akışını ayarlayan hayati bi parçadır... sorunlarınız bir çoğunu bende yaşadım hatta eski konularıma bakaraktan takip edebilirsiniz tekleme arızası iki şeyden meydana gelir 1 zayıf ateşlemeki lpg bobinlerin anasını ağlatır yanmamış yakıt yüzünden oksijen sensörünüz ve aracınızın boğaz kelebeği arızaya düşer... yakıt tertibatı ve ateşleme sisteminizi gözden geçirmelisiniz anlık parça değişimleri tam sonuç vermiyor malesef çünkü araç bir çalışma haritası çıkarıyor ve beyinden o haritaya göre çalışmasını ayarlıyor sistemdeki en ufak bir noksan veya hatalı kayıt aracın problemlerine devam etmesine neden olur... aracın titremesi çekiş kaybı gaz yememe bobinler değiştiğinde kurtuldum..aracın yolda giderken teklemesi beynin sıfırlanması ve volan kaptörünün değişmesiyle geçti.. aracın benzinde 1 viteste titreyerek kalkması lpg yüzünden benzin pompasının hattının - kutup bağlantısının erimesinden meydana gelmiş yani etki tepki olayı lpgli araç daha bi özen ister ayarları eksikse sahibini çook üzer..geçmiş olsun..