Clio Sport .. YArdımm

Vahdet Akyol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yanlız yanlış bi iş yapmışsınız aracın rolanti valfi aracın anlık değerlerine göre hava akışını ayarlayan hayati bi parçadır... sorunlarınız bir çoğunu bende yaşadım hatta eski konularıma bakaraktan takip edebilirsiniz tekleme arızası iki şeyden meydana gelir 1 zayıf ateşlemeki lpg bobinlerin anasını ağlatır yanmamış yakıt yüzünden oksijen sensörünüz ve aracınızın boğaz kelebeği arızaya düşer... yakıt tertibatı ve ateşleme sisteminizi gözden geçirmelisiniz anlık parça değişimleri tam sonuç vermiyor malesef çünkü araç bir çalışma haritası çıkarıyor ve beyinden o haritaya göre çalışmasını ayarlıyor sistemdeki en ufak bir noksan veya hatalı kayıt aracın problemlerine devam etmesine neden olur... aracın titremesi çekiş kaybı gaz yememe bobinler değiştiğinde kurtuldum..aracın yolda giderken teklemesi beynin sıfırlanması ve volan kaptörünün değişmesiyle geçti.. aracın benzinde 1 viteste titreyerek kalkması lpg yüzünden benzin pompasının hattının - kutup bağlantısının erimesinden meydana gelmiş yani etki tepki olayı lpgli araç daha bi özen ister ayarları eksikse sahibini çook üzer..geçmiş olsun..
ustam güzel anlatmışsınız aracın bobınlerı sıfırıyla degıstı sorun hala devam ettı sımdı enjektör temızleyıcısı kattım bıraz farkettı tekleme olayı ancak bana söylenen de beyın olma ıhtımalı var veya enjektör artık bakılacak ..

Vahdet Akyol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayrıca aracım lpgli ve sıkıntıyı hem benzınde hem lpg de yapıyor benzın pompasından olsa sadece benzınde yapardı bakalım enjektör temızleme ısınden bır artı elde edemezsem daha detaylı gırıcem ve 1.vitesle alakası yok teklemenın her vıteste yapıyor bu işi gazı sabitlediğimde ya enjektör yada beyın dıyorm ıkı gun bu sekılde kullanıcam düzelme olmazsa detaylı gıırıcem işe..

Son düzenleme:

ensar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gazcıya gittinizmi enjektörlerden olabilir.abimin arabasındada aynı sorun vardı tekleme yapıyordu 3 tane enjektör bozukmuş

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence egzoz manifoltunda ki oksijen sensöründen.
Onu değişin düzelcektir.

ilyasfatih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bogaz kelebegini temizlettir bnmde oleydi 1.4 16v lio gazlı benmki , arabyı çalıştırınca tekliyor gaz yemiyodu 2 bin devri gecmiyordu 3 kere stop edip edip çalıştırınca düzeliyodu ama sorun devam ediyordu kelebegi temizlettim sorun yok simdi

armağan.e

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkdasın dedi gibi rolenti düzenleme vanası olabilme ihtimali yüksek neden dersen aracımı ilk aldığımda rolenti düzenleme vanasının 3 lü soketi varya üstünden tırnağı kırılmısve yerinden oynamıs aracımla ayn senin gibi 2 bin deviri gecince araç rolentiye düşüyor ve gaz yemiyordu arada stop edip calıstırınca düzeliyrdu ustmaa gördüğümde ilk orya baktı ve olayı farketi soketi değiştirdik arızayı sildik sıkntı geçti.cünkü gazladğın zaman beyne bilgi verip anlık durumu ayarlıyormuş.istersen eski haline getirip tekrar denemeni tavsiye ederim.

Vahdet Akyol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorunu çözdük gibi su anda şehir dışındayım boğaz kelebeği değişicek açı sorunu var galiba...