Clio Symbol'unuzun En Sevdiğiniz ve Sevmediğiniz Yönleri Nelerdir?

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar Merhaba ;

Clio Symbol Kullanan Arkadaslarimiz Bu Başlik Altinda Aracinin İyi veya Kötü Yönlerini Paylaşirlarsa Yeni Araç Alacak Arkadaşlarda Bundan Faydalanabilir.. :eyv :eyv

Örneğin ;

Sevdiğim yönleri :

Spor bir görünüşü var.
Çok kullanışlı ve rahat bir araba.
Modeline göre görüş açısı bence çok iyi.
Yakıt olarakta az yakıyor bana göre.
Direksiyonu debriyajı kuş gibi çok iyi.

Sevmediğim yönleri :

Diş ısı sıcaklık göstergesi yok.
Arka camlar otomatik değil. Döşemeler kalitesiz değil ama daha iyi olabilirdi...

adige6060

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir symbol kullanıcısı olarak aracımın en sevdiğim yönleri;

Çok az yakması. İyi bir görüş açısı olması.
Geniş bir bagajı olması.
Ucuz yedek parça.
Yerden yüksek olması(her ne kadar yol tutuşta dez avantaj olsada)
İyi duruş süresi(bunda benim aracında abs olmasınında etkisi olabilir) Devir kesicinin sesi Ara hızlanmalarda iyi olması
Ve son olarak ne zaman baksam bana gülmesi :)

Şimdi gelelim sevmediğim yönlerine;
Yol tutuşu
Düşük işçilik ve malzeme kalitelisi
Arka camların manuel oluşu
Fazla yol sesi alması
Cam otomatiklerinin orta konsolda olması

Tüm bunlara rağmen symbolümü seviyorum,aracım 2001 model clio symbol rna ilk göz ağrım ;)

Son düzenleme:

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir symbol kullanıcısı olarak aracımın en sevdiğim yönleri;

Çok az yakması.
İyi bir görüş açısı olması.
Geniş bir bagajı olması.
Ucuz yedek parça.
Yerden yüksek olması(her ne kadar yol tutuşta dez avantaj olsada)
İyi duruş süresi(bunda benim aracında abs olmasınında etkisi olabilir)
Devir kesicinin sesi
Ara hızlanmalarda iyi olması
Ve son olarak ne zaman baksam bana gülmesi :)

Şimdi gelelim sevmediğim yönlerine;
Yol tutuşu
Düşük işçilik ve malzeme kalitelisi
Arka camların manuel oluşu
Fazla yol sesi alması
Cam otomatiklerinin orta konsolda olması

Tüm bunlara rağmen symbolümü seviyorum,aracım 2001 model clio symbol rna ilk göz ağrım ;)

2007 Symbol sahibi olarak Söylediklerine cam otomatiği dışında aynen katılıyorum,
Cam otomatiği konusunda 3 farklı yapı var. senin symbol 1 faz 1 olduğu için cam otomatiklerin vitesin orada. 2003'ten sonra değişti, daha sonra 2007 de tekrar değişti. bunu dezavantaj olarak görmemek lazım :eyv
tabi ki de 2000-2002 arası symbol alacaklar bunu göz ardı etmemeli :eyv

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eski bir 2006 clio symbol kullanıcısı olarak

sevdiğim yönleri ;

-çookk çok az yakması
-ş.içinde girmesi çıkması park etmesi çok kolay neredeyse hiç kör noktası yok
-bagajın genişliği idare eder seviyede çook kötü değil kötüde değil iyi yani :)
buna birde not ekleyeyim ş.içi en iyi araçlardan biri gerek yakıtı gerek diğer yönleri gerek

sevmediğim yönleri ;
-yol tutuşu çok zayıf
-malzeme kalitesi zayıf (donanımından kaynaklanabilir alize donanım için söylüyorum)
-bizim araçta birde direksiyon hidrolik olmasına rağmen ağırdı başka araçlara göre kazalı olmasından kaynaklanabilir
-iç mekan uzun boylu aileler için yetersiz kalıyor aracı satma nedenimizden biri de buydu ben koltuk geride kullanıyorum kardeşiminde boyu uzun kavga ediyoduk :)) annem hariç annem her yere sığıyordu

symbol_5886

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SEVDİĞİM YÖNLERİ: /seri ve az yakıt harcaması / satmakta zorluk çıkarmayan çabucak el değiştirebilen otomobil olması /bagaj hacminin geniş olması /tam bir orta direk aile arabası // /SEVMEDİĞİM YÖNLERİ :/ AUTHENTİQ MODELLERDE AŞIRI DONANIM EKSİKLİĞİ BEN BUNU KENDİMCE ŞÖYLE YORUMLUYORUM (HİDROLİK DİREKSİYONLU KLİMALI TOROS):d / VİTES GEÇİŞLERİ / ABS,ARKA CAM OTOMATİĞİ,ARKA KAFA DANAKLARI,ARKA HOPARLÖR,YOLCU AİRBAG ,VE 2007 SYMBOL BAZ MODELLERİNDE BULUNAN YOL BİLGİSAYARININ 2012 MODEL BİR OTOMOBİLE MONTAJLANMAMASI RENAULT İÇİN UTANÇ VERİCİ BİRŞEY OLSA GEREK OTOMOBİLLERDE MODEL YÜKSELDİKÇE ÖZELLİK ARTAR RENAULTTADA TAM TERSİ BİR DÜŞÜNCE HANGİ PARÇADAN ÇALSAKTA VATANDAŞA BU OTOMOBİLİ SATSAK ÇABASI ÇOK YANLIŞ BİR DÜŞÜNCE SON OLARAK DA (( TAHMİN EDİYORUM Kİ ÇOĞU SYMBOL KULLANICISININ ORTAK SORUNU DEBRİYAJIN ÇOK HAVADA KAVRAMASI .

Fethullah

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yol bilgisayari olmamasi 2012 symbol aut. Icin konusuyorum koltuklarin dandik olmasi sonra yol sesini almasi 130 la giderken uzun yolda insanin basi agriyor ugultudan ama durunnn hersey bir yana bu araba az yakiyor o bile yeterr ahahahah

ismail10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2000 model clio sahibiyim çok memnunum yol tutuşu manevra kabiliyeti mükembel tek sevmediğim yönü debriyajın yukarıda kavraması bence araba değil bir tank

sabo6464

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar sorum olacak 2010 1.5 dcı symbol 60 km hızdan sonra klıma sogtması azalıyor ??

cndnztrk

Candan Öztürk, T.C. Vatandaşı , SAMSUN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sevdiğim yönleri
1- yakıtı
2- yakıtı
3- yakıtı

sevmediğim yönleri ?
1- dar (iç mekan )
2- yol bilgisayarı
3- eşya gözü çok az

yol tutuşu ve konforundan söz etmeyeceğim ekmek köfte ilişkisi.
başka araçlarla da karşılaştırmayacağım çünkü elma ile armudu kıyaslamak pek iyi bir fikir değil.

mrkaj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Symbol 2010 expression 1.5 dci var 116.500 km de. Yolda giderken arada gereksiz yerlerden çıtır çıtır ses geldiği oluyor mesela yolcu camından gevşedi herhalde. Birde ızgaralardan arada gacır gucur ses geliyor. Onun dışında hastasıyım symbolün. Arka camlarda otomatik olsa önden ayarlansa kral dır kral :)