Clio Symbol'unuzun En Sevdiğiniz ve Sevmediğiniz Yönleri Nelerdir?

kdü1986

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En sevdiğim yönleri:motorun atak olması,sollamada çok rahat olması,turboda hiç boşluk olmaması,çok düşük yakıtlı olması,sürücü koltuğunun rahatlığı,iyi bir ergonomisi olması,kasanın yerden yüksek olması,bagajın büyük olması,eco tuşunun alternatif olması vb..
Hiç sevmediğim yönleri:viraja girerken yana yatması,yol ve rüzgar sesi,70-80 km hızla giderken 5.vitesin yememesi kesinlikle 4.vitese atmak gerektiği,iç malzemenin çok kötü olması,müzik dinlerken volumün 24 ten sonra distorsiyona girmesi,otomatik camların tek tuşla inmemesi vb...

bozkurtcom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen katılıyorum kardeşim

ResatCan35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevdiğim Yönleri

-Düşük yakıt tüketimi
-Yedek parça ve bakım maliyetlerinin ucuz olması
-2.el piyasasının hareketli olması

Sevmediğim yönleri

-Yol tutuşunun az olması
-Malzeme kalitesi ve kaportanın zayıflığı
-Yüksek hızlarda kontrolünün kaybedilmesi
-Devir saati göstergesi olmaması(bazı modellerde)
-Direksiyon pompası, direksiyon kutusu sorunları gibi genel kronik problemlerinin olması

sembolcü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
murat 124,toros,brodway,şahin,tempra,hundai,kia,palıo,2001 clıo ve albeadan sonra beni memnun etti,

en önemlisi 25 yaşındaki oğlum albea dan daha çok sevdiği için bende symbol ü sevdim.

sevmediğim yönlerinide zamanla yazarım. aracımı yeni aldım..2009 1.2 expression

Sarigol_937

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevdiğim yönleri : seri olması,fazla sorun çıkarmaması, az yakıtı olması, bagaj hacmi büyük olması, gaza basınca 1.4 olduğu halde 1.6 araba gibi gitmesi. Sevmediğim yönleri : yol tutuşu zayıf, direksiyon ağır, abs olmaması, devir göstergesi olmaması. Ama yinede symbol ü tercih ediyorum

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevdiğim yönleri seriliği, sorunsuzluğu, ağır yüklerde bile rampalarda 1,2 motora olmasına rağmen bana mısın dememesi, frenleri , duruşu, bakışı, bu arabaların piyasa da çok kötülenmesine rağmen aksine hep en iyi malzemeler kullanmış olmasını, (v.b) bizimkine sevgiden çok aşk denir.
Hoşlanmadığım yanları şoför koltuğuna verilen özenin keşke yan koltuğa da verilmiş olsaydı. Arka koltuk diz mesafesi bir 10 cm kadar daha genişletilebilinir ve koltuk 5 cm daha aşağı indirilebilir idi bu arabalar o zaman tadından yenmezdi.

mrt78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 model 1.5 dci 90 hp symbol joy paket aracima aldigimin ertesi gunu servisten detayli yol bilgisayarini ve yokus kalkis destegini actirinca bir baska oldu.yakit bagaj yol tutus vs super eksik olan tarafi biraz aksesuar dan sonra tamamlanacak gibi.

Coşkun8989

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 model 1.5 dci 90 hp symbol joy paket aracima aldigimin ertesi gunu servisten detayli yol bilgisayarini ve yokus kalkis destegini actirinca bir baska oldu.yakit bagaj yol tutus vs super eksik olan tarafi biraz aksesuar dan sonra tamamlanacak gibi.

Hangi servis burası ben açtıramadım yasak falan dediler bilği verirmisin

onurozkan26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En sevdiğim yanları:
Uzun yolda çok az yakması... 2002 RNA arabamızda 60'lık tüp var ve Eskişehir-Erdek (Balıkesir) gidiş-dönüş 1,5 depo tüp yakıyor. En az 75, en fazla 110 TL LPG yaktı son 3 senede. Daha önce de 2 sefer Eskişehir-Tavşanlı (Kütahya) arası gidip geldim. Eskişehir-Tavşanlı arası tek gidişi 14 lira yaktı. (LPG, o dönemde litresi 2,5 TL'ydi)
Bir de sürüşü çok rahat. Hidrolik direksiyonu kullanıcısını hiç de yormuyor.
En sevmediğim yanları:
Çok hafif olması. Rüzgarlı havalarda, hele çift yönlü yollarda; 90'la giderken, karşı yönden gelen büyük araçların (Kamyon, TIR, otobüs, vs.) geçişi sırasında her seferinde arkası 10-15 cm kadar sağa sola savruluyor.
Son zamanlarda motorun sıcak havalarda tekleme sorunu yapması. İlk çalıştırmada benzin ile gaz birbirine karıştırınca motor tekliyor, devirleri 1000'in altına düşüp, stop edecek gibi oluyor. Sıralı sistem gibi uzun sürede benzinde başlamıyor.

ermindeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2008 sembol sedan,, 1.4 benzin lpg
+ Görünüşü sport olması,
+ Yakıtı, 130km / 10lt.
++ Malzemeler ucuz ve kolay bulunuyor.
--- yol ve rüzgar sesi alması,
--- kaporta kapı pencerenin kolayca yıpranması..
--- bagajı biraz cok küçük,,,, mangal var , semaver var, 12/220v aydınlatıma var,
İstetme var, araç dış temizlik ürünleri var, çay şeker ızgara var,,, kömür var,, 25cm kabinli subwofer var, bijon anahtari, kriko var, su var, yankeski tornavida vs ...